Ana Sayfa Manşet ÖNCÜ GENÇLİK ODTÜ’DE PKK’YA GEÇİT VERMEDİ

ÖNCÜ GENÇLİK ODTÜ’DE PKK’YA GEÇİT VERMEDİ

306

ODTÜ’de vatansever öğrenciler, dekanlığın tüm engellerine rağmen ‘Tarihten Bugüne Vatan ve Hürriyet: Namık Kemal’ etkinliğinde vatan şairini andı.

İİBF DEKANLIĞI ENGELLEMEYE ÇALIŞTI, NAMIK KEMAL KARARLILIKLA ANILDI

ODTÜ’de Vatan Partisi Öncü Gençlik, TGB, AK Parti Gençlik Kolları ve Ülkü Ocakları dekanlığın tüm engellerine rağmen “Tarihten Bugüne Vatan ve Hürriyet: Namık Kemal” etkinliğinde vatan şairini andı.

Geçtiğimiz gün ODTÜ’de vatan ve hürriyet şairi Namık Kemal etkinliğini yaptırmamak için harekete geçen PKK taraftarı bir grup, etkinliğin afişlerine çirkince bir saldırı gerçekleştirmişti. Namık Kemal posterlerini sökmeye çalışan PKK yandaşları büyük tepki toplamıştı.

Namık Kemal etkinliği ODTÜ İİBF Dekanlığı tarafından engellenmek istedi. İzni günler öncesinden alınan, yeri ve saati belli olan etkinliği PKK yandaşı grupların baskısıyla ve İİBF Dekanı Ramazan Sarı’nın kararıyla son dakika iptal etmek isteyen Dekanlık kararını öğrenciler tanımadı. İİBF dekan yardımcısı Pınar Derin Güre ve dekanlık görevlilerinin öğrencilere kapıları kilitleyip PKK yandaşlarını arka kapıdan fakülteye sokarak bina içerisinde slogan atmalarına izin vermesi dikkat çekti Dekanlığın tüm engellemelerine rağmen öğrenciler İİBF önünde toplanarak Namık Kemal’i andı.

Etkinlik sonrası konuşma yapan Öncü Gençlik Genel Başkanı Özgür Bursalı: “Hepimiz Namık Kemal’iz, Hepimiz Mustafa Kemal’iz. Hepimiz Vatanseveriz. Bunların kökünü kazıyana kadar da burada aynı iradeyle savaşmaya devam edeceğiz. Bir avuç PKK’lı da bizi korkutamaz. Okulun görevlisi olup onlara kol kanat gerenler de bizi korkutamaz. Türkiye’nin vatansever gençliği var. Bu vatansever gençlik olduğu sürece PKK’nın ODTÜ’de de Türkiye’de de kökünü kazıyacağız.” Dedi.

Açıklamalardan sonra “ODTÜ’de PKK istemiyoruz”, “Hepimiz Mehmediz PKK’ya yeteriz”, “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz”, “Kahrolsun PKK”, “Hepimiz Fırat’ız şehadete hazırız”, “Ne mutlu Türküm diyene!” sloganlarının atılmasının ardından anma etkinliği sona erdi.

oncugenclik.org.tr, 27.12.2019