Ana Sayfa Haberler DTCF ÖNCÜ GENÇLİK YENİ BAŞKANINI SEÇTİ

DTCF ÖNCÜ GENÇLİK YENİ BAŞKANINI SEÇTİ

838

Öncü Gençlik DTCF 10. Olağan Temel Örgüt Kurultayı Vatan Partisi Ankara İl Başkanı Ercan ENÇ ve Öncü Gençlik Ankara İl Sekreteri Yasin Mert GÜLER’in katılımıyla gerçekleşti.
Kurultayın başında bizzat Atatürk’ün emri ile açılan ve çağdaş milletler seviyesine ulaşmada önemli görevler biçtiği Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi yıllardır PKK ve kuyrukçularının açılım süreci kapsamında iyice şımarıklaştığı ve sürekli olayların yaşandığı bir yer haline gelmişti denildi. Öncü Gençlik’in son 3 yıldır ciddi mücadeleler verdiği, öğrenciler ile topluluk, dergi ve birçok etkinlik yaptığı Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesinde tekrardan çağdaş ve bilimsel üretimin yaşatılmasına ön ayak olunduğu dile getirildi.
TSK’nın terör örgütü PKK’ya başlattığı operasyonlar ile açılım sürecinin bitmesi, Fakültede de bu örgütün köşeye sıkışmasına ve artık hiçbir hareket alanının kalmamasına neden olmuştur. DTCF Öncü Gençlik olarak verilen mücadele ve gerçekleştirilen Şehit Anmaları ile de tüm okula Mehmetçiğin bir adım arkasında olunduğu vurgulandı.
Konuşmaların ardından Temel Örgüt Başkanlığı oylamasına geçildi. Oylama sonucunda Öncü Gençlik Ankara DTCF Temel Örgüt başkanlığına oy birliği ile Asya Banu PEHLİVAN seçildi. Vatansever Gençlik rüzgarının estiği DTCF’ de yeni sürece yeni eğilimler ve heyecanımızla örgütümüzü daha ileriye taşıyacağımıza söz veriyoruz denildi.

oncugenclik.org.tr, 03.12.2016