Ana Sayfa Haberler “YÜZLERCE GENÇ ÖNCÜ GENÇLİK YAZ AKADEMİSİNDE BULUŞACAK”

“YÜZLERCE GENÇ ÖNCÜ GENÇLİK YAZ AKADEMİSİNDE BULUŞACAK”

1980

Öncü Gençlik İzmir İl Başkanı Doğa Dursun ve Öncü Gençlik GYK Üyesi Aylin Kum, Ege FM radyosuna konuk oldu. Ege FM’de soruları yanıtlayan Doğa Dursun: “Tüm genç arkadaşlarımızı Öncü Gençlik Geleneksel Yaz Akademisine davet ediyoruz.” dedi.


“Vatan Partisi’nde gençlik vitrin süsü değildir”


Akademideki eğitimlerin içeriği nedir? Sorusuna yanıt olarak İzmir İl Başkanı Doğa Dursun, “Siyaseten çok yoğun bir dönem geçirdik. Vatan Partisi her dönem Türkiye siyasetine yön veren bir partidir. Vatan Partisi’nde gençlik vitrin süsü değildir, her zaman en öndedir. Emperyalizm, Türk gençliğini kültürel ve ideolojik açıdan hedef alıyor. Biz de bu duruma savaş açıyoruz. Öncü Gençlik Yaz Akademisi’ni bir okul olarak değerlendiriyoruz. Emperyalizminin yıkım kültürüne karşı eğitimler alacağımız bir okul olacak. Örneğin emekli Tümamiral Cem Gürdeniz bizlerle olacak. Kendisi bize Uluslararası Dinamikler Ve Türkiye’nin Stratejisi başlığı altında eğitim verecek. Genel Başkanımız Dr. Doğu Perinçek, Türkiye’nin her meselesine dair çözümler üretmiş biri, o da bize Türkiye’nin Çıkış Yolu ve Milli Hükümetin İnşası adı altında bir eğitim verecek. Daha birçok parti önderimiz bizlere güncel ve tarihsel siyasetle ilgili eğitimler verecek. Eğitimlerimizin dışında forumlar düzenleyeceğiz. Forumlarda Türkiye’nin yakıcı konularını tartışacağız. Gençlik nereye gidiyor, yapay zeka nereye gidiyor vb. konularla ilgili güncel ve tarihsel tartışmalar yapacağız. Fikir sahibi olan, dinamik olan, insana yaklaşımı nasıl olması gerektiğini bilen gençliğin yetiştiği bir yaz akademisi düzenleyeceğiz” dedi.


Yüzlerce genç Öncü Gençlik Yaz Akademisi’nde buluşacak!


Geleneksel Öncü Gençlik Yaz Akademisi için İzmir’e Türkiye’nin dört bir yanından gençlerin geleceğini söyleyen Öncü Gençlik GYK üyesi Aylin Kum, “Öncü Gençlik Yaz Akademisi’ne Türkiye’nin dört bir yanından gençler gelecek. Türkiye’nin en doğusundan en batısına kadar birçok insanı ortak paydamızda birleştirmek bizim amacımız. Türk gençliği, kendi tarihinden beri üzerine birçok sorumluluklar almış ve bunları en iyi şekilde yerine getirmiştir. Biz de sırtımızı 150 yıllık devrim tarihimize yaslıyoruz. Öncü Gençlik’in, Türk gençliğini birleştirecek kurumun, Türkiye’yi yönetmek için hazır olması gerek. Biz bu kamplarla üzerimize düşen görevlere hazırlanıyoruz. Türkiye’de Türk milletini birleştirerek Türk devrimini başarıya ulaştıracağımızı görüyoruz.” dedi. Programın sonunda İzmir’deki çalışmalara değinip İzmirli vatansever gençleri Öncü Gençlik Yaz Akademisi’ne davet etti.

oncugenclik.org.tr, 12.7.2019