Ana Sayfa Haberler Öncü Gençlik Genel Başkan Yardımcısı Ata Ogün Kaplan Oldu

Öncü Gençlik Genel Başkan Yardımcısı Ata Ogün Kaplan Oldu

147

Vatan Partisi Öncü Gençlik, 22 Mayıs tarihinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı düzenleyerek yeni önderlerini seçti. Üniversitelerin kapanmaya başlaması ile yaz dönemi hazırlıklarına başlayan Öncü Gençlik, gelecek dönem planlamalarını yaptı ve hedeflerini belirledi.

Öncü Gençlik, yeni dönemde iktidar hedefi ile mücadelesini büyütmeye, gençliği Türkiye’nin içerisinde bulunduğu çıkmazlara karşı Vatan Partisi’nin çözümleriyle buluşturmaya devam edecek.

“ÖNCÜ GENÇLİK BİR ADIM ÖNE”

Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Başkan Yardımcılığı görevine, Genel Yönetim Kurulu Üyesi Ata Ogün Kaplan oy birliğiyle seçildi. Türk gençliğini, vatansever, Atatürkçü gençliğin tek partisi olan Vatan Partisi Öncü Gençlik’te birleştireceklerine söz veren Ata Ogün Kaplan, “Türkiye’miz tarihi süreçlerden geçiyor. Yıllardır dünyanın jandarmalığına soyunan, ülkemizi de Atlantik zincirleriyle hegemonyası altında tutmaya çalışan ABD emperyalizmi başta Türkiye olmak üzere dünyanın dört bir yanında yeniliyor. Tam bağımsız Türkiye’yi kurmanın, emperyalizme karşı kesin zafer kazanmanın günleri geldi. Bu zafer kendiliğinden kazanılacak bir zafer değil. Bunun farkında olan Türk gençliği, tarihin her döneminde olduğu gibi kendisini ülkesinin geleceğine adamak için fırsat bekliyor. İşte o fırsat Öncü Gençlik üyesi olmaktır. Öncü Gençlik, Genel Başkanımız Doğu Perinçek’in de belirttiği üzere Türkiye’nin gelecekteki 40 yılının sigortasıdır. Önümüzdeki süreçte ne kadar çok arkadaşımızı Öncü Gençlik üyesi yaparsak, ne kadar çok üniversiteye Öncü Gençlik bayrağını dikersek tam bağımsız Türkiye mücadelesini o kadar büyütürüz. O nedenle, ‘Öncü Gençlik’in tüm kadroları bir, iki, üç adım öne!’ diyoruz ve Türk gençliğini Öncü Gençlik’te birleştireceğimize söz veriyoruz.” dedi.

ATA OGÜN KAPLAN KİMDİR?

Ata Ogün Kaplan, 25 Temmuz 1997’de Çanakkale’nin Biga ilçesinde doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini Biga’da gören Kaplan, liseli yıllarında Vatan Partisi üyesi olarak Üreten ve Birleşen Türkiye mücadelesine atıldı. Trakya Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde okurken Atatürkçü Düşünce Topluluğu Başkanlığı, Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Liseli Sorumluluğu, TGB Edirne İl Başkanlığı ve Vatan Partisi Öncü Gençlik Edirne İl Başkanlığı görevlerinde bulundu. Trakya Üniversitesi Öğrenci Konseyinde yer aldı. 2021 senesinde Türkiye  Gençlik Birliği’nin yayın organı Kırmızı Beyaz Dergisi’nin  Genel Yayın Yönetmeni olarak görev almaya başladı. 2018 yılından bu yana Öncü Gençlik Genel Yönetim Kurulu üyesi olan Ata Ogün Kaplan, 22 Mayıs 2022 günü yapılan Öncü Gençlik Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında oy birliğiyle Öncü Gençlik Genel Başkan Yardımcılığı görevine seçildi.