Ana Sayfa Genel Başkanlık

Genel Başkanlık

 

Öncü Gençlik Genel Başkanı, Öncü Gençlik’in en yetkili kurulu olan Genel Kurultay’da belirlenir. Genel Kurultay parti büyük kurultayının öncesinde 2 yılda bir toplanır. Öncü Gençlik Genel Başkanlığı görevini, Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğrencisi  Samet Kunt yürütmektedir. Kunt, Öncü Gençlik Genel Başkanı ve Vatan Partisi Başkanlık Kurulu üyesidir. Aynı zamanda Vatan Partisi Başkanlık Kurulu ve Merkez Yürütme Kurulu’nun doğal üyesidir.

Samet Kunt, 14 Temmuz 2023 tarihinde düzenlenen Öncü Gençlik Genişletilmiş Genel Yönetim Kurulu Toplantısında Genel Başkanlığa seçilmiştir.

Genel Başkan temsil görevinin yanında, iki genel kurultay arasındaki örgüt faaliyetlerin tümüne siyasi ve pratik olarak önderlik eder.

SAMET KUNT’UN ÖZGEÇMİŞİ

3 Aralık 1997 tarihinde İzmir’de doğdu. Babası elektrikçi, annesi de ev hanımı olan Kunt; ilk, orta ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı. 2014 yılından itibaren Vatan Partisi üyesi olan Kunt, lise yıllarından itibaren Vatan Partisi Öncü Gençlik’in çeşitli kademelerinde görev almıştır. 

Türkiye Liseliler Birliği’nde İzmir İl Saymanlığı, TGB Ege Üniversitesi Birim Başkanlığı, Öncü Gençlik Ege Temel Örgüt Başkanlığı, TGB İzmir İl Sekreterliği, TGB Genel Sekreter Yardımcılığı ve TGB Genel Sekreterlik görevlerini yürütmüştür. 

Öncü Gençlik İzmir İl Başkanlığı görevini yapan Samet Kunt, 2022 yılının Temmuz ayında Öncü Gençlik Merkez Yürütme Kurulu üyeliğine seçilmiştir.

Samet Kunt, Ege Üniversitesi Tarih bölümü son sınıf öğrencisidir.

14 Temmuz 2023 tarihinde yapılan Öncü Gençlik Genişletilmiş Genel Yönetim Kurulu toplantısında Öncü Gençlik Genel Başkanlığına seçilen Samet Kunt, aynı zamanda Vatan Partisi Başkanlık Kurulu üyesidir.

Adres: Vatan Partisi Genel Merkezi Aşağı Öveçler Mah. 1308. Sok. No:12 Çankaya – ANKARA

E-Posta: sametkunt97@gmail.com

Tel: 0312 231 81 11

Faks: 0312 229 29 94