Ana Sayfa Genel Başkanlık

Genel Başkanlık

Öncü Gençlik Genel Başkanı, Öncü Gençlik’in en yetkili kurulu olan Genel Kurultayda belirlenir. Genel Kurultay parti büyük kurultayının öncesinde 2 yılda bir toplanır. Öncü Gençlik Genel Başkanlığı görevini, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi öğrencisi Ferdi Tanhan yürütmektedir. Öncü Gençlik Genel Başkanı ve Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısıdır. Vatan Partisi Başkanlık Kurulu ve Merkez Yürütme Kurulunun doğal üyesidir.

Ferdi Tanhan, 27 Kasım 2020 tarihinde düzenlenen Öncü Gençlik Genel Yönetim Kurulu Toplantısında genel başkanlığa seçilmiştir.

Genel Başkan temsil görevinin yanında, iki genel kurultay arasındaki örgüt faaliyetlerin tümüne siyasi ve pratik olarak önderlik eder.

FERDİ TANHAN’NIN ÖZGEÇMİŞİ

1996 yılında Siirt’e bağlı Baykan ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde tamamlayan Tanhan, Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Tarih bölümünde sürdürmektedir.

2013 yılından itibaren Vatan Partisi üyesidir. Lise yıllarından itibaren Vatan Partisi’nin çeşitli kademelerinde görev alan Tanhan, Türkiye Liseliler Birliği Çorlu İlçe Sekreterliği ve Türkiye Gençlik Birliği (TGB) İzmir İl Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütmüştür. İzmir’de Öncü Gençlik İl Sekreterliği ve Öncü Gençlik İl Başkanlığı görevlerini yapan Tanhan, 2018 yılında Öncü Gençlik Genel Yönetim Kurulu üyesi olmuştur. 24 Haziran 2018 seçimlerinde İzmir’den milletvekili adayı olarak gösterilmiştir. 3 Eylül 2018 tarihinde Öncü Gençlik Genel Sekreteri olan Tanhan, 27 Kasım 2020 tarihinde yapılan Öncü Gençlik GYK toplantısıyla Öncü Gençlik Genel Başkanlığına seçildi. Öncü Gençlik Genel Başkanı Ferdi Tanhan, aynı zamanda Vatan Partisi Başkanlık Kurulu üyesidir.

Adres: Vatan Partisi Genel Merkezi Aşağı Öveçler Mah. 1308. Sok. No:12 Çankaya – ANKARA

E Posta: ferdi.tanhan@vatanpartisi.org.tr

Tel: 0312 231 81 11

Faks: 0312 229 29 94