Ana Sayfa Yazılar AYKUT DİŞ YAZDI: SOR BAKALIM NE İŞİ VARMIŞ?

AYKUT DİŞ YAZDI: SOR BAKALIM NE İŞİ VARMIŞ?

1243

Aykut Diş,  Vatan Partisi Ankara İl Başkanı

Cumhuriyet’in ilanından sonra tüm dünya ülkelerinin elçilerinin ve ataşelerinin davet edildiği bir resepsiyon verilir. Davet güzel bir şekilde devam ederken İngiliz ataşesinin bakışları Mustafa Kemal’in gözünden kaçmaz. Davet boyunca dik dik bakmıştır ve bakmaya devam etmektedir. Ne olduğunu öğrenmek için yaverini gönderir. Yaver Mustafa Kemal’e şöyle der:

-Paşam kendisine neden baktığını sordum, o da bana zatıalinizin Çanakkale’de babasını öldürdüğünüzü söyledi.

Bunun üzerine Mustafa Kemal şöyle der:

-Git sor bakalım babasının Çanakkale’de ne işi varmış?

Bir hafta önce Diyarbakır Çınar’da üçü çocuk altı kişi hayatını kaybetti. Dün de Diyarbakır Bağlar’da okula atılan el yapımı patlayıcıyla beş orta okul öğrencisi yaralandı.

Cizre’de, Sur’da, Silopi’de PKK’ya karşı yapılan operasyonlarda hendekler, yer altı yolları, evler arası geçişler, mühimmat depoları ortaya çıkıyor.

Temmuz ayının sonlarından itibaren çok sayıda şehit verildi.

PKK okul bombalayınca, lojman vurunca, yatak odalarına girerek suikastlar yapınca üç maymunu oynayan “barış” budalaları ve “akil” solcular PKK’nın kılı incindiğinde ortalığı velveleye veriyorlar. “Asker, polis katliam yapıyor” diye yaygara kopartıyorlar.

Atatürk ile ilgili söylenegelen meşhur hikayenin gerçekliği tartışılır. Büyük ihtimalle efsaneleşerek bugüne ulaşmıştır. Askerin, polisin “katliam” matliam yaptığı ya da sivilleri hedef aldığı da yok ama böylelerine, en basitinden şunu sormak gerekir:

“Hendeğin, gizli geçidin, mühimmat deposunun, kanaslı adamların orada ne işi varmış?”

56 üniversiteden 133 öğrenci topluluğu devrimci gençlik öncülüğünde bir bildiri* açıkladı. Aynı zamanda üniversitedeki sessiz çoğunluğun sesi olan bildirinin her kelimesi çok anlamlı. Başlığı dahi meseleyi anlatmaya yetiyor:

“Çocuklar Ölmesin Diye Kahrolsun PKK”

21. yüzyılda, bir ülkede iki silahlı güç olmaz. Silahlı güçlerden biri temizlenecek. Türkiye Cumhuriyeti’nin yaptırım gücü ortadan kalktığı anda Türkiye Suriye olur, Irak olur.

Gençlik “vicdan” tellallığında yutulacak kadar akılsız değil. Bu ülke, üniversiteler sahipsiz değil.

 

*http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/133-ogrenci-toplulugundan-ortak-bildiri-cocuklar-olmesin-diye-kahrolsun-pkk-h89313.html

23.01.2016