Ana Sayfa Yazılar 28. Yılda Tarihi Fırsatlar için Tarihi Görevler Bizimdir

28. Yılda Tarihi Fırsatlar için Tarihi Görevler Bizimdir

656

17 Nisan 1994 yılında kurulan Öncü Gençlik 28 yaşında!

Türkiye gençlik hareketinin çelik çekirdeği Öncü Gençlik, yüzlerce yıldır Türk milletinin bağrında, Türk devriminin her aşamasında mücadelenin merkezinde yaşıyor.

Namık Kemallerin, Talat Paşaların mücadelesini ilerleterek geleceğe taşıyor. Mustafa Kemallerin ruhu ile devrimin en önünde yer alıyor.

Tüm dünyaya namını salmış Genç Türk markasının 28 yıllık adıdır Öncü Gençlik.
Partimiz bizzat gençlik hareketinin içinden doğmuştur. 1968 Gençlik Hareketinin lideri Genel Başkanımız Doğu Perinçek’in önderliğinde Türkiye İhtilalci İşçi Köylü Partisi 1969’da kuruldu.
Kuruluşundan bugüne yegâne hedef için mücadele ediyoruz.
Tam bağımsız, başı dik, üreten ve birleşen, Atatürk’ün Türkiye’sini kurmak; Türkiye’nin geleceğini sigorta altına almak

Tarihte bütün ilerlemelerin, tüm yeni sistemlerin ateşleyicisi gençliktir.
Türkiye için bugün de devrimi ateşleyecek, Türkiye’nin geleceğini kuracak ve yönetecek olan Türk gençliğidir, Öncü Gençliktir.
Sistem de kendi karanlık geleceği için gözünü gençliğe dikmiştir. Türk gençliğini milletinden kopararak, milli değerlerin karşısında konumlandırarak, yalnızlaştırarak, Türk gençliğinin içini boşaltarak, Z kuşağı torbasına doldurarak iktidarı almak ve kendi geleceklerini sigortalamak istiyorlar.


Geçmişte bu hedeflerinde yenildiler, bugün de yenilecekler. Öncü Gençlik olduğu sürece kimse Türk gençliğinin mayasını bozamayacak.

Öncü Gençlik; partimizin tecrübesi, Aydınlık hareketinin çelik iradesi ve yılları aşkın fedakarlığı, o sınıfsız toplumu kuracak derin kültürüyle donanmış ve Türk gençliğinin karakterini miras almış geleceğe taşıyor. 


Öncü Gençlik, Türk kültürünü geleceğe taşıyor. Keloğlanları, Yunus Emreleri, Nasreddin Hocaları; yaratıcı iradeyi, devrimci kültürü, cesareti ve paylaşmayı geleceğe taşıyarak sömürünün olmadığı, tahakkümün olmadığı, yabancılaşmayı yok ettiğimiz özlemlerimizin dünyasını kuracağız.

Tarihi Dönemde Tarihi Başarılar

Genel Başkanımızın tabiriyle duvarlarından muhallebi akan bolluk toplumunu kuracağımız o dünyaya adım adım gidiyoruz

Bu rotamızda tarihsel bir dönemece dayandık.
 

  • Silivri duvarlarını yıktık, Ergenekon-Balyoz kumpaslarını yerle bir ettik ve Türk ordusunu özgürleştirdik.
  • Türkiye’yi tahakküm altına almak için piyasaya sürülen emperyalist Ermeni soykırımı yalanını tarihin çöplüğüne gönderdik.
  • 15-16 Temmuz gecesi darbeye kalkışan FETÖ’yü ezdik, Amerikan Gladyosunun silahını ve devletimizdeki unsurlarını temizledik.
  • Kahraman Mehmetçiğimizin mücadelesiyle PKK koridorunu yardık, PKK’nın başını ezdik, köşeye sıkıştırdık.
  • Komşularımız ve bölge ülkeleriyle el ele verdik; Kürdistan adı altındaki 2. İsrail projesine engel olduk, Karabağ’ı işgalden kurtardık.

Türkiye, Atlantik sisteminin paslı zincirlerinden kurtuluyor.
Yeni bir dünya kuruluyor; tarihi fırsatlar önümüzde tarihi görevleri omuzluyoruz.

Türkiye’nin Kaderi Ellerimizde

ABD ekonomi, erken seçim, Ege, Kıbrıs, Ukrayna üzerinden tehditleri ve baskısını artırmaya çalışıyor. Bu tehditleri ve girişimleri Vatan Partisi’nin devrimci programı, çelik iradesi ve cesur kadroları bertaraf eder. Türkiye’nin dayandığı nokta partimizin iktidarıdır. İçinde bulunduğumuz tehditlerin ve zorlukların çözümü geçici merhemler değil, devrimci çözümlerdir.

Türkiye’nin önündeki tarihi fırsatları görüyoruz. Karabağ’da oluşan zafer modeli Türkiye’ye ve bölgemize yönelen tehditleri bitirecektir. Amerikan emperyalizminin hedef aldığı tüm devletlerin iş birliği yeni dünyanın güvenlik politikasını oluşturuyor. Türkiye kararlı adımlarıyla bu potansiyeli harekete geçirebilir.

Rusya’nın Ukrayna operasyonu yeni dünyanın zafer fişeklerinden biridir. Rusya’ya uygulanan yaptırımlar; yeni finansal sistemleri, yerel paralarla ticareti, bağımsız ekonomik ilişkileri hızlandırmıştır. Türkiye buradaki altın fırsatları değerlendirmelidir. Yüz yıl önce dünyanın en hızlı gelişen iki ekonomisi bugün de el ele verecek ve yeni sisteme önderlik edecektir.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti de ancak bu birlikteliklerle tanıtılacaktır. Türkiye’nin ittifak potansiyeli KKTC’yi de tanıyacak devletleri göstermektedir. Türkiye’yi bölmek isteyen, vatan bütünlüğümüzü, bağımsızlığımızı, bölgemizi hedef alan ABD tanımayacaktır KKTC’yi. Birlikte aslanlar gibi savaştığımız Azerbaycan, Rusya, İran, Suriye, Irak ve Türk devletleri tanıyacaktır.

Türkiye’nin ve dünyanın kaderi bizlerin ellerindedir.
Türkiye’yi bu süreçten Üreticilerin Milli Hükümetiyle, ABD merkezli tehditleri bertaraf ederek, Üreticiyi baş tacı yaparak çıkaracağız.

Atlantik sisteminin o paslı zincirlerini emperyalizmin başına çalacağız, düşmanlarımızı tarihin karanlık sayfalarına göndereceğiz ve yeni bir tarih yazacağız.

Tarihi Bina İçin Göreve!

Türkiye’nin ve dünyanın yeni tarihini 160 yıldır vatan ve hürriyet mücadelesinin sarsılmaz karargâhı olan tarihi binamızda yazacağız. Bir yanında Namık Kemal’e, bir yanında Garibaldi’ye, karşısında Atatürk’e komşuluk eden, Kanun-i Esasi’yi yazan bu bina bugün de Türkiye’nin bağımsızlık mücadelesine önderlik ediyor.

1993 yılından bu yana mücadelemize ev sahipliği yapan bu binayı yeni dönem için hazır hale getirmenin zamanı gelmiştir. Zirveye giden mücadelemiz için zirveye yakışan karargâhı alıyoruz.

Şimdi yeniden verme zamanıdır; Tarihi fırsatlar, Tarihi görevler ve Tarihi bina için göreve!

Murat Katlanç
Vatan Partisi Öncü Gençlik İstanbul İl Başkanı ve GYK Üyesi