Ana Sayfa Manşet 29 EKİM’DE TÜRKİYE’NİN HER YANINDA MEHMETÇİK KARARLILIĞI

29 EKİM’DE TÜRKİYE’NİN HER YANINDA MEHMETÇİK KARARLILIĞI

2176

29 Ekim’de Vatan Partisi öncülüğünde İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere Türkiye’nin her yanında “Mehmetçiğe Selam” Yürüyüşleri düzenlendi.

Türk bayraklarıyla meydanları dolduran vatanseverler Cumhuriyet Bayramı’nda Mehmetçiğe selam gönderdi.

‘MEHMETÇİĞİN NAMLUSUNDAN BAKIYORUZ’

Beşiktaş Akaretler Mustafa Kemal Müzesi önünde buluşan vatanseverler, “Mehmetçik Savaşıyor, Cumhuriyet Yaşıyor!” pankartıyla Beşiktaş Cumhuriyet Anıtı’na yürüdü. “Cumhuriyet Bayramı Mehmetçiğe armağan”, “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz”, “Cumhuriyet devrimi kazanacak” sloganlarının atıldığı yürüyüşe vatandaşlar yoğun katılım gösterdi. Yürüyüşün sonunda TGB Genel Başkanı Yıldırım Gençer, CKD Örgütlenme Bürosu Sekreteri Mihriban Tatar ve Vatan Partisi İstanbul İl Başkanı Cem Dikmen, İstanbullulara seslendi.

Vatan Partisi İstanbul İl Başkanı Cem Dikmen konuşmasında milli bayramlarımızın yasaklanmak istendiği günleri ve verilen mücadeleleri hatırlattı. Türk milletinin birleştiğini, Mehmetçiğin namlusundan baktığını belirten vurgulayan, bozgunculuğa izin vermeyeceklerini belirtti.

ANKARA MEHMETÇİĞE SELAM İÇİN GÜVENPARK’TAN ANITKABİR’E YÜRÜDÜ

Vatan Partisi Ankara İl Başkanlığı saat 12.00’de Güvenpark’ta buluştu. Ardından yüzlerce vatandaş Vatan Partisi ile beraber, GMK Bulvarı üzerinden Anıtkabir’e, Atamızın huzuruna yürüdü.

Vatan Partisi Ankara İl Başkanı Aykut Diş, yürüyüş öncesi yaptığı açıklamada Cumhuriyet’in 96’ıncı yılına zaferle girildiğini söyledi. Diş, geleceğe ümitle baktıklarını belirterek şöyle konuştu:

“Devrimlerle tepelenen ama hatalarla hortalayan tarikatlar, yine tepelenmektedir. Cumhuriyetin düşmanı FETÖ yine tepeleniyor. 15 Temmuz kalkışması ve diğer gerici kalkışmalar, Cumhuriyet yargıç ve subayları tarafından bastırıldı. Gelişmelerden sevinç duyuyoruz. Türkiyemizin gerçek dostları ile kucaklaşmasından mutluyuz. Rusya, İran, Çin ve Venezuela ile yeni bir dünya kuruluyor. Yeni dünya mazlum milletlere güç veriyor. Yetmez! Cumhuriyetin 100’üncü yılına tam teşekkürlü girmeliyiz. Şantajlara boyun eğmeyerek, zaafları gidermeli, eksikleri tamamlamalıyız.”

Vatan Partisi Öncü Gençlik Ankara İl Başkanı Sezer Özseven konuşmasına tüm şehit ve gazilerimizi selamlayarak başladı. Özseven, şunları kaydetti:

“15 Temmuz’da şehit verdiğimiz kahramanlarımız sayesinde, sınır ötesinde Amerika ile çarpışan Mehmetçik sayesinde buradayız. Üniversite ve lise öğrencileri olarak sıra arkadaşlarımızı da şehit verdik. Onların bize emanet ettikleri bayrağı yere düşürmeyeceğiz. Türkiye bugün ABD planlarını gömmektedir. Biz de gördüğümüz her yerde ABD askerlerini mazlum milletlerin çuvallarıyla tanıştırdık. ABD bölgemizde kaçacak delik aramaktadır. Buradan söz veriyoruz, bayrağı yere düşürmeyeceğiz. ABD piyonlarını ezeceğiz, Mehmetçiği vurmaya çalışanlara izin vermeyeceğiz”

TÜRK MİLLETİ ORDUSUYLA ŞÜKRAN DUYMAKTADIR

Cumhuriyet’in ilanının 96. yılında İzmir Karşıyaka’da demokratik kitle örgütleri Vatan Partisi önderliğinde buluştu. Barış Pınarı Harekatı’nda savaşan Mehmetçiğe destek için selam gönderdi.

Yürüyüş sonunda konuşma yapan Vatan Partisi İzmir İl Başkanı Dr. Rifat Mutlu, “Bugün 29 Ekim’in 96.yılını kutluyoruz. Bugün çok büyük bir gün. Kadınlarımızın özgür olmasını, çocuklarımızın sağlıklı şekilde yetişmesini cumhuriyete borçluyuz. Türk milleti ordusuna sonuna kadar şükran duymaktadır. Fırat Kalkanı ile Afrin ve Zeytindalı Harekatları ile ve son olarak Barış Pınarı Harekatı ile terörle mücadele eden ordumuzla onur duymaktadır. Bugün bizim Mehmetçikle aynı gemide olmamız gerek! Biz Vatan Partisi olarak bütün milli güçlerle ve Mehmetçik ile aynı gemideyiz” dedi.

oncugenclik.org.tr, 30.10.2019