Ana Sayfa Haberler
1711

Vatan Partisi, yurdun dört bir yanından gelerek Nazım Hikmet Kültür Merkezini dolduran binlerce vatandaşın katılımıyla Cumhurbaşkanlığı için Karar Kurultayı’nı topladı.

Salona gelen vatandaşlar Mülkiye Marşı, İleri Marşı, İzmir Marşı’yla kurultay coşkusunu yaşarken, “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz”, “Millet Ordu El Ele Yürekler Afrin’de”, “Hepimiz Mehmet’iz ABD’ye Yeteriz”, “Öncü Cesur Doğu Perinçek”, “Birleşen Türkiye Üreten Türkiye”, “Vatan sana canım feda” “Milletin Umudu Doğu Perinçek”, Cumhurbaşkanı Doğu Perinçek”  sloganları atıldı.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, kurultaya katılan bütün delegelerin oy birliğiyle Vatan Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayı seçildi.

Kurultay Divan Kurulu’nun tamamı gençlerden seçildi. Vatan Partisi Cumhurbaşkanlığı için Karar Kurultayı Divan Kurulu Başkanlığına seçilen Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş “Vatan Partisi’nde gençler vitrin süsü değildir; öncüdür.

Söz ve yetki sahibidir.

Vatan Partisi’nin bütün organ ve kurumlarında, lider ve yönetici noktalarda çok sayıda genç var.

Gençlere bu kadar sorumluluğun ve görevin verildiği başka bir parti yok. Gençlik Vatan Partisi’ndedir, tecrübe Vatan Partisi’ndedir.

Gelecek Vatan Partisi’ndedir!” dedi.

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş’in konuşmasının tamamı: