Ana Sayfa Yazılar ABD’nin değil, Türk Milletinin Umudu Kazanacak

ABD’nin değil, Türk Milletinin Umudu Kazanacak

862

ABD’nin Türkiye için planlarını sunduğu 2020 tarihli Rand Corporation raporundaki iktidar modeli 2022 yılında kendisini “Altılı Masa” olarak gösterdi. ABD’nin “Otoriter” Erdoğan rejiminin yerine batı ile barışık bir hükümeti kurması için işaret ettiği “Önde gelen üç muhalefet partisi” CHP, İyi Parti ve HDP yanlarına Deva, Gelecek, Saadet ve Demokrat Parti’yi de alarak takımı tamamladılar. HDP sürece masanın altında devam etse de varlığından şüphe duyulmuyor zaten. O yüzden biz ona altılı masa değil de 6+1 diyelim.

2022 yılı başında yaptıkları ilk yuvarlak masa toplantısıyla beraber işe koyulan altılı masa, ABD’nin verdiği “otoriter yönetimi yıkma” görevini üstlendi. Yayınladıkları bildirilerde, yaptıkları açıklamalarda her daim bu esasla hareket ettiler. Karanlık Türkiye’yi aydınlığa çıkarmak, tek adam rejimini demokrasiye dönüştürmek, adalet, hukuk, barış…
Altılı masadan Türkiye’nin sorunlarına dair hiçbir şey duymazken ABD’nin amaç ve programını papağan gibi tekrarladıklarını gördük. İktidarı Türk milletinden isterken değil ABD’den dilenirken gördük.

“Otoriter Rejim”

ABD ve Atlantik basını emperyalizme karşı mücadele eden Asya ülkelerine “otokrat” iftirası atıyor. Türkiye de bu iftiradan nasibini alıyor.  Altılı masanın yaptığı her açıklamanın merkezinde bu ifitra yer alıyor. Türkiye’nin emperyalizme karşı başkaldırışını bir bağımsızlık mücadelesi olarak değil, diktatörlük olarak sunuyorlar. Yıllardır Mehmetçiğimizi şehit eden, onlarca bombalı saldırı yapan, çocuklarımızı dağlara kaçıran, ABD’nin “Büyük Kürdistan” projesindeki en önem verdiği aygıtı PKK’ya karşı silahlı mücadele bunlara göre saray savaşı ve barış karşıtlığı oldu. Kendilerinin PKK terörüne karşı programı ise çözüm sürecini tekrar başlatmak, özerklik vermek ve Türkiye’yi bölmekten başka bir şey değil.
Türk devletini adeta esir alan, yıllarca Türkiye’yi bölmek için operasyonlar yapan, kumpaslarla ordumuzu ve Vatan Partisi’ni yok etmeye çalışan, 15-16 Temmuz gecesi darbeye kalkışan FETÖ’yü hapse atan Türkiye, altılı masanın adalet anlayışına sığmıyor. Tüm bunları da aşarak şanlı Türk ordusuna atılan kimyasal silah yalanında birleşen altılı masa olur da iktidara gelirse Türkiye’yi bölünmeye, Türk ordusunu dağıtmaya götüreceklerini ilan ediyor.

Anayasa’daki 84 maddede değişiklik yaparak keyfi uygulamalara, şahsi çıkarlara, otoriter sisteme son vereceklerini ifade ederken meğer PKK ve FETÖ ile mücadeleye son vermeyi, Amerika’ya bağlılığı ilan etmeyi söylüyorlarmış.

ABD Elemanları Tekrar Devlete

ABD kontrol altında tutmak istediği ülkelerde NATO ve örgütlediği yeraltı yapılanmaları ile planlarını uyguladı ve hala birçok ülkede buna devam ediyor. Ancak ilk kez NATO üyesi bir ülke bu Gladyo yapılanmasını hapislere tıktı, başını ezdi. Türkiye, NATO’nun generallerini, FETÖ’nün ajanlarını hapse atarak ABD’nin içimizdeki silahını etkisiz kıldı.

Bu mücadelenin dolayısıyla Türkiye’nin karşısında duran altılı masa bugün KHK mağdurları diyerek terör örgütü mensuplarını meşrulaştırmaya ve FETÖ’yü diriltmeye çalışıyor. Tekrar devlet kadrolarına yerleştireceğiz, bütün haklarını sağlayacağız dedikleri FETÖ’nün kendisidir. Altılı masa iktidara, Amerikan elemanları tekrar devlete!


HDP Kapatıl
(ma)sın

Siyasi partiler, bir ideoloji doğrultusunda oluşturdukları programı iktidara getirmek ve ülkeyi yönetmek üzere faaliyet yürüten örgütlenmelerdir. HDP, PKK’nın siyasi şubesidir, bir siyasi parti değildir. HDP’nin Türkiye’de iktidar olmak gibi bir amacı yok çünkü Türkiye’yi bölerek kendi devletini kurmak istiyor. HDP meclis kürsülerinde PKK propagandası yapan, devletin araçlarını PKK’nın hizmetine sunan, çocuklarımızı kandırıp dağa kaçıran ve en nihayetinde Türkiye’de sözde kürdistan devletini kurmak için faaliyet yürüten bir terör örgütüdür. Altılı Masa “HDP yasal bir siyasi partidir kapatılamaz”  diyerek HDP’nin meclis kürsülerinde PKK propagandası yapmasını,  çocuklarımızın dağa kaçırılmasını istemektedir.

Bununla beraber Ali Babacan son açıklamasında ‘Türk’ü Anayasa’dan çıkarma vaadini tekrarladı. Türk milletini hedef tahtasına koymuş olanların HDP’yi savunması da sahiplenmesi de Türkiye karşıtlığında tutarlı bir tavır izlediklerini gösteriyor.

LGBT Dayatmasına Destek

Emperyalizm varlığını ancak milli devletleri yok ederek sürdürebilir, bir diğer deyişle milli devletin varlığı emperyalist sömürünün sınırıdır. Bu noktada emperyalizm kendi içinde çürüyen kültürünü her yere boca ederek milli kültürleri de yok etmeye çalışıyor. Son dönemde iyice artan LGBT dayatması çocuklarımızı, geleceğimizi, aile kurumumuzu ve kültürümüzü hedef alıyor. Altılı masa bu dayatmaya da sahip çıkıyor. Özgürlük adı altında başta gençler olmak üzere insanlarımız cinsiyetsizlik ve eşcinsellik dayatmasına mağruz kalıyor. CHP’li Şişli ve Kadıköy belediyeleri, “LGBT çocuklar vardır” diyerek çocuk istismarında bulunuyor. Özetle ABD ve batı ile barışık bir hükümet ve iktidar modeli için milletimizi paramparça etmeye çalışıyorlar.

Ver Parayı Al Türkiye’yi

En önemli sorunumuz ekonomi. Artan enflasyon ve hayat pahalılığı ile beraber ekonomik zorluklar nefes aldırmıyor. Türkiye’nin üretimi terkedip siyasi tavizlerle bulduğu sıcak parayla ve borçlanmayla yönetildiği sistemin patladığı günlerdeyiz. Tüm bu ekonomik zorlukların kaynağı milli ekonomimizi Atlantik piyasalarına teslim eden sıcak para ekonomisidir. Bugün bu zorlukları aşacak program ise Atlantik sistemine girişimizle terk ettiğimiz üretim odaklı ekonomidir. Türkiye planlı şekilde Üretim Devrimi’ni yaparak bu süreci aşacaktır.

Altılı masanın ekonomiye dair çözümleri ise gençlere oyun konsolu dağıtmaktan ibarettir.Bu da üretimden uzak sıcak paracılığın bir belirtisidir. Sözde adalet tesis edilecek, demokrasi tekrar diriltilecek, otoriter rejim yıkılacak ve batıdan sıcak para akacak. Türkiye’yi bu hale getiren sistemi sürdürmek üzerine ısrar, Türk milletini daha fazla zorluğa sürüklemek, ekonomimizi bataklığa hapsetmek anlamına geliyor. Dahası Batı’dan para almak hayaliyle verilecek tavizler; çözüm sürecini tekrar başlatmak,  Demirtaş’ı serbest bırakmak, PKK’nın şehirlerimizde hendek kazmasına izin vermek, FETÖ’yü devlete tekrar yerleştirmektir. Kılıçdaroğlu’nun Londra ve Washington borsalarında aradığı “temiz” kaynaklar tertemiz Türkiye’yi teslim etmek üzere verilecektir. Zira altılı masanın programı da budur.

Gladyo’nun Karanlık Kraliçesi

İyi Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi’nin Isparta İl Kongresi’nde yaptığı konuşma Meral Akşener’in karanlık ve kirli yönünü tekrar göz önüne getirdi. Bahşi yaptığı konuşmada FETÖ’nün  darbe girişimini eleştirmekten nasıl çekindiklerini anlattı. Ancak biz Meral Akşener’in FETÖ’yü eleştirmekten çekinmesinden öte FETÖ’nün örgütçülerinden olduğunu biliyoruz. Onun 1990’lı yılların başlarında İzmit-Sapanca’da FETÖ örgütüne dahil olup, insanları FETÖ’ye götürdüğünü biliyoruz. İçişleri Bakanlığı döneminde Genelkurmay’ın dinlenmesi için kurulan birimin başında kendisi bulunuyor, açıkça Genelkurmay Başkanlığı’na CIA’nın kulağını yerleştiriyor. Bugün de MHP’yi bölüp HDP’nin yanına yerleşti. ABD’nin Türkiye için kurguladığı kaos planının birinci piyonu olarak görevini icra etmeye devam ediyor. Birinci parti olacağını iddia ediyor. ABD’nin birinci partisi olabilirler ancak Türk milletinin partisi olmadılar, olamazlar.

365 Gün Eylem

2022 yılında ortaya çıkan Altılı Masa bir yıl boyunca ABD’ye olan bağlılığını ve Türkiye’yi ne şekilde bataklığa hapsedeceklerini anlatırken, Kılıçdaroğlu Amerikalarda, İngilterelerde dolaşırken, Türkiye’nin en karanlık ismi Meral Akşener, İmamoğlu üzerinden kirli siyaset planları yaparken Vatan Partisi Türk milletine sarıldı.

Bir yıl boyunca Türk milletinin nerede sorunu varsa Vatan Partisi oradaydı. Çeşitli bölgelerde 37 Üretim Devrimi Kurultayı yapıldı, ekonomik zorluklara reçete yazıldı. Elektrik dağıtım şirketlerinin soygunlarına Türkiye’nin bütün şehirlerinde cevap verildi, binlerce vatandaşımız imzasıyla tepkisini ortaya koydu. Sistemin milletimize boca etmeye çalıştığı LGBT dayatmasına karşı Aile Buluşmaları yapıldı. Arıcılarımızı soyanlardan hesap soruldu. Toprak mücadelesi verenlerden yerinden edilmeye çalışılan Pazar esnafına, Vakıflar Müdürlüğü tarafından fahiş kira zammına maruz bırakılan Tahtakale esnafından insanlık dışı koşullarda çalışan mevsimlik işçilere, kentsel dönüşüm mağdurlarına, plaka sorunu yaşayan taksicilere kadar halkın her alanda verdiği mücadelenin en önüne geçtik ve çözüm ürettik.

Türkiye-Rusya Altın Fırsat Buluşması’nda bölgesel işbirliğiyle ekonomik alanda fırsatlarımızı yarattık ve konuştuk. Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek ve Genel Başkan Yardımcısı Ethem Sancak önderliğinde yapılan Güneydoğu Turu’nda yüzlerce vatandaşımızın derdine derman olduk ve üyelik rozetlerini taktık. Türkiye tarihinde eşi olmayan güzellikte bir kurultay yaptık. Vatan Partisi 11. Genel Kurultayı sandalyelerin uçuştuğu, kulislerin yapıldığı, koltuk savaşının yaşandığı bir kurultay değil; halkımızın her kesiminden katılımın olduğu, sorunları olanların gelip çözüm aradığı, milletimizin iktidar mücadelesini ortaya koyan bir kurultay oldu.

Yılın son günlerinde ise Anayasa Mahkemesi önünde HDP Kapatılsın Nöbeti başlattık.

Hükümeti Amerika Değil Türk Milleti Belirleyecek

Önümüzde Türkiye için önemli bir seçim bulunuyor. Farkı geçmişte olduğu gibi sistemin çarklarını çevirecek hükümetlerin kurulacağı değil, sistemi değiştirecek olanların Türk milleti tarafından iktidara getirileceği bir seçim olmasıdır. Geçtiğimiz dönemlerde iktidar için gözünü ABD’ye dikenler hükümet olurken artık ABD’ye kafa tutanlar, ABD’nin planlarını bozanlar hükümet olacaktır.

Murat KATLANÇ
Öncü Gençlik İstanbul İl Başkanı
MYK Üyesi