Ana Sayfa Yazılar ANIL COŞKUN YAZDI: 28 ŞUBAT’TA YENİLEN İRTİCA 15 TEMMUZ’DA HORTLADI

ANIL COŞKUN YAZDI: 28 ŞUBAT’TA YENİLEN İRTİCA 15 TEMMUZ’DA HORTLADI

1613

Anıl Coşkun, Öncü Gençlik GYK Üyesi ve Muğla İl Başkanı

İrtica ile mücadelenin en önemli adımlarından biri olan 28 Şubat bugünyine irticai kalıntılar tarafından hedef alınıyor. Milletçe topyekün mücadele vermemiz gereken bugünlerde milletin bağrına ayrılık tohumları ekiliyor.
28 Şubatta Hedef İrtica!

24 Aralık günü Star Gazetesi’nin haber merkezi, 28 Şubat ilgili özel haber girerek bu tartışmayı başlattı. Star Gazetesi 28 Şubatta darbe tehdidiyle siyaset yapıldı diyerek irtica ile mücadeleye darbe vuruyor. Ancak aksine bugün gerçekleşen 15 Temmuz FETÖ ayaklanmasının yaşanmaması için irtica ile bin yıl unutulmayacak bir mücadeleye girişilmiştir. Bu mücadele başarılı olduğundan dolayı gericiliğin merkezi ABD, ülkemize ‘’Bin Yılın Meydan Okuması’’ tatbikatıyla karşılık vermiştir. İşte 28 Şubat bugünkü 15 Temmuz darbe girişimi ve arkasındaki ABD emperyalizmine karşı yapılmıştı.
Sözde irtica ile mücadele adı altında dini hassasiyeti olan binlerce asker veya devlet memuru mesleklerinden uzaklaştırılmış, başörtülü öğrenciler ‘ikna odalarına’ alınmış diyen Star gazetesi haberinde yine yanlış bilgi veriyor. 28 Şubat kararları dini hassasiyeti olanlara değil dini Amerikancı bir hassasiyetle kullanıp Türkiye’yi hedef alan o günün FETÖ’cülerine karşı bir hamleydi. Bugün mesleklerinden uzaklaştırılan FETÖ’cü teröristleri savunmak doğru olmadığı gibi, 28 Şubat kararlarını da hedef almak doğru değildir.15 Temmuz’dan sonra devletten uzaklaştırılanlardaki amaç ne ise 28 Şubat sürecinde uzaklaştırılanlardaki amaç da aynıydı.28 Şubat kararları 15 Temmuz ‘daki gibi hain kalkışmalar olmasın diye alındı. 28 Şubat bugün FETÖ ile mücadelenin yakın tarih açısından yaslandığı bir miras olmalıdır.

Genelkurmay Başkanlığı’nın 28 Şubat tarihinde yayımladığı kararlar; FETÖ’cülerin ABD eli ile devlete sızmasının en çok arttığı dönemde, Cumhuriyetin nefes alma kalkışmasıdır. ABD Erdoğan yönetiminde bir Türkiye yaratmaya çalışırken asıl hamlesini FETÖ’cülerle yapıyordu. O yüzdendir ki Morton Abramowitz 1996 yılında Tayyip Erdoğan’ı överken bugün istifaya çağırmaktadır. Çünkü 28 Şubatla hedef alınanlar bugün 15 Temmuz yargılamalarıyla hedef alınmaktadır.

Dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ve Başbakan Erbakan’a uyarı mektubu gönderildi diyen Star gazetesi, ABD güdümlü FETÖcülerin daha rahat devlete sızmak istediğini es geçmektedir. Bunu görebilselerdi eğer, Erbakanların ABD’ye karşı uyarıldığını zaten onlar da söylemek durumunda kalırlardı. Görebilirselerdi eğer zaten ABD FETÖ’yü bu kadar rahat devlete yerleştirmezdi.

Ergenekon Mağdurları FETÖ ile Mücadelenin En Önünde!

Star Gazetesi köşe yazarı Yakup Köse 25 Aralık günü yazısında tartışmayı daha da öte bir boyuta taşıdı. Ergenekon-Balyoz mağdurlarını da FETÖ ile aynı kefeye koydu. Yakup Köse’nin bu yazdıklarını en iyi niyetle düşünmeye çalışırsak Ergenekon ve Balyoz davalarının FETÖ’cüler tarafından Türkiye’nin vatansever, Atatürkçü subay ve aydınlarına karşı yapıldığını görememesidir.
O gün belge diye sunulan bavullarca belgelerin bugün ABD menşeili olduğunu bilmeyen kalmamıştır.
Yakup Köse, Ergenekon ve Balyoz darbe davalarından çıkan kararların FETÖ kumpası diye hükümsüz sayılmasından rahatsız olmuştur. Ergenekon ve Balyozdaki kumpas mağdurlarına darbeciler demek, 15 Temmuz’da Silivri’den çıkanların FETÖ’nün karşısında dikildiklerini hafızalarından silmek demektir. Yakup Köse dilinin altındaki baklayı çıkartıyor, ‘’Ergenekon ve Balyoz sanıklarını FETÖ mağduru ilan edip halkın arasına salarsanız diğer darbeciler de haklı olarak hani bize adalet diyecekler. Bizim suçumuz, Ergenekon ve Balyozcular gibi beceriksiz olmayıp darbeyi gerçekleştirmek mi diye de soracaklar ki sormakta sonuna kadar haklılar’’ diye devam ediyor.

Ya Ergenekoncular içeri alınsın ya da FETÖ’cüler salınsın, ikisi de aynı demeye getiriyor. Ancak kazın ayağı öyle değil. Ergenekon’dan Silivri’de yatanlar FETÖ’cülerle mücadelenin merkezindedir.

‘’Ergenekon ve Balyozcuların serbest bırakılıp FETÖ mağduru ilan edilmelerine hep karşı çıktım, çıkmaya da devam edeceğim. Ellerine fırsat geçseydi darbe yapacaklardı ama yaptırmadılar’’ diyen yazar yine yanlış yazıyor. Cümleyi yeniden kuruyoruz. Ergenekon ve Balyoz mağdurları milletin direnmesiyle serbest kaldı ve 15 Temmuz günü onlar FETÖ’cülerin karşısına dikildi.

FETÖ’cülerin, Ergenekon mağdurlarından tedirgin olmalarını en iyi bizler anlıyoruz. Çünkü karşılarında hep onları buluyorlar. FETÖcülerin yakınmaları ondandır ve Yakup Köse bu ifadeleriyle FETÖ’nün doğal muttefiki olmaktadır. Star gazetesi yazarı, Ergenekon davalarını kastederek, nihayetinde bu davanın mütalaasını yazan savcının da FETÖ örgütü üyesi olmaktan şu an tutuklu olduğunu belirttiği halde anlamamakta diretmektedir.

Yazarın yazdığı Ergenekoncular, FETÖ üzerinden tasfiye edildiler çünkü ABD’nin yeni dünya düzeninde yerleri yoktu ifadesi doğrudur. Ancak şunu hatırlatmak gerekiyor, yeni Dünya düzenin de Fetöcülere yer vardır. Ergenekon mağdurlarına da 28 Şubatçılara da bu yeni dünya düzeninde yer yoktur. Bunu atlayan yazar o yüzden 28 Şubat kararlarına karşıdır. Ve yazarın dediğinin tersine Kemalizm’in miadı dolmamıştır.15 Temmuz sonrası bu çok net görülmüştür. Kemalist programı hedef alan FETÖ tasfiye edilme sürecine girmiştir. 28 Şubatta olduğu gibi Türk Milleti bugün Kemalizmin Programında ABD’ye karşı çıkmaktadır.

28 Şubata Düşmanlık FETÖ’ye Yarar!

26 Aralık günü Star Gazetesi yanlışında ısrar ediyor. FETÖ’cüler TSK içinde kadrolaştı ve 15 Temmuz yaşandı diyerek, Milli Güvenlik Kurulu’nun 28 Şubat 1997’deki toplantısı sonrası yayımlanan bildiri ‘Postmodern darbenin’ utanç belgesi olarak geçtiğini söylüyor.
28 Şubat FETÖ’cülerin önlerini açtı diye ısrar edenleri uyarıyoruz!
28 Şubat irtica ile mücadele ve dünden bugüne FETÖ ile mücadelenin, ABD ile karşı karşıya gelmenin en etkili hamlelerinden biridir!
O yüzden 28 Şubat’a düşmanlık FETÖ’yle mücadeleye darbe indirir! Bu tartışma FETÖ’ye yarar!
O yüzden 28 Şubata düşmanlık, düşmanla aynı safta yer almaktır, aynı silahı doğrultmaktır.
ABD ile aynı silahı doğrultanların vakti dolmuştur.
28 Şubatta olduğu gibi bugün de FETÖ ile , Batı destekli irtica ile ile sonuna kadar mücadele edilecektir.
Bin yıl unutulmayacak hamleler yapacağız.!

oncugenclik.org.tr, 28.12.2017