Ana Sayfa Haberler ANKARA LİSELİ TEMEL ÖRGÜTÜMÜZ YENİ DÖNEME HAZIR

ANKARA LİSELİ TEMEL ÖRGÜTÜMÜZ YENİ DÖNEME HAZIR

1291

Öncü Gençlik Ankara Liseli Temel Örgütü, gelecek dönemi planladığı temel örgüt toplantısını 19 Şubat Pazar günü Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş’in katılımıyla Vatan Partisi Genel Merkezi’nde gerçekleştirdi.

Toplantının birinci kısmında Asya, Avrupa ve Amerika’daki gelişmeler, Cumhurbaşkanlığı Sistemine karşı alacağımız tavır ve söylem dilimiz konu başlıkları üzerinden siyasi gündem tartışıldı. Bir çok liselinin söz aldığı bu gündemde Türkiye’de tüm saflaşmaların “Vatan Savaşı” olarak tarif ettiğimiz örtülü Türk-Amerikan Savaşı’na göre belirleneceği ve cumhurbaşkanlığı sistemine de bu düzlemden karşı çıkmak gerektiği sonucuna varıldı. Referandum tartışmalarında temel hedefin “Evet” diyen kitleyi kazanmak olduğu ve söylemlerimizin de kamplaştırıcı değil kazanıcı olması gerektiği konusunda hemfikir olundu.

l2

Toplantının ikinci kısmında ise temel örgüt nedir, başarılı bir temel örgüt nasıl olur, önümüzdeki dönemde mücadelenin ihtiyaçları nelerdir konuları üzerinden partili mücadele ve temel örgüt çalışması tartışıldı. Kapanış konuşmasını gerçekleştiren Aykut Diş parti siyasetlerini kavrayıp önüne işler çıkaran temel örgütlerin başarılı temel örgütler olduğunu tarif ederek gündemi kapattı.

Gelecek döneme dair görevlerin çıkartıldığı toplantı eleştiri – özeleştiri gündemiyle sona erdi.

l3

oncugenclik.org.tr, 22.02.2017