Ana Sayfa Haberler ANKARA’DA ÖNCÜ GENÇLİK ÜYELERİNE PUSU!

ANKARA’DA ÖNCÜ GENÇLİK ÜYELERİNE PUSU!

1084

Ankara’da Konur Sokak’ta terör örgütü PKK destekçisi grup, bir kafeteryada oturan Vatan Partisi Öncü Gençlik üyesi kadınlara pusu kurdu.

Konur Sokak’ta PKK destekçisi grup, bir kafeteryada oturan Vatan Partisi Öncü Gençlik üyesi kadınlara pusu kurdu. Kafeteryanın etrafında ve Konur Sokak’ın giriş ve çıkışlarında konumlanan PKK destekçisi örgüt üyeleri, Öncü Gençlik üyelerinin etrafını sardılar.

Bir süre dağılmamaları üzerine Vatan Partili gençler, kafeteryanın önünden hedef alınan arkadaşı çıkarmak üzere Konur Sokak’a girdi. Bu sırada birleşen PKKlı grup, sopalarla, soda şişeleriyle ve taşlarla Vatan Partili gençlere saldırdı.

pkk saldırısı

 

 

Konur Sokak’ta saldırıyı püskürten Vatan Partili Gençleri, PKK destekçisi grup takip etmeye devam etti. Bu sırada Vatan Partisi Ankara İl Binasının önüne gelen PKK destekçisi grup, İl Binasının karşısında bulunan Makine Mühendisleri Odası’dan bağırarak destek istedi. Bu çağrı üzerine Oda binasından Vatan Partili gençlere saksı ve benzeri materyaller atıldı. Öncü Gençlik üyeleri ikinci saldırıyı da püskürterek çevrenin ve kendilerinin güvenliğini sağladı. Halkın da tepkisiyle PKK destekçisi örgüt üyeleri geri çekilmek zorunda kaldı.

 

oncugenclik.org.tr, 4.10.2016