Ana Sayfa Haberler ANTALYA ÖNCÜ GENÇLİK PARTİ OKULUNU TAMAMLADI

ANTALYA ÖNCÜ GENÇLİK PARTİ OKULUNU TAMAMLADI

1229

Vatan Partisi Öncü Gençlik Antalya, 10-11 Şubat 2018 tarihlerinde Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Koç ve Öncü Gençlik Genel Sekreteri Uğurcan Yardımoğlu’nun katılımıyla Parti Okulu düzenledi.

Yıldırım Koç’un “Bilim ve Bilimsel Sosyalizm” dersi verdiği okulda, Ütopik Sosyalizm ve Bilimsel Sosyalizm tüm ayrıntılarıyla tartışıldı. Teorinin toplumsal mücadele pratiği ile şekillendiğini söyleyen Yıldırım Koç, “Vatan Partisi tüm siyasetlerini Bilimsel Sosyalizmin rehberliğinde ortaya koyar. Bilimin yol göstericiliğinden asla vazgeçmez. Esasen bugün siyasetlerimizin hepsinin tek tek kanıtlanmasının da başat nedeni budur.” dedi.

Parti Okulu ikinci gününde Uğurcan Yardımoğlu’nun “Vatan Partisi Tarihi” dersi ile devam etti. Yardımoğlu “Vatan Partisi’nin tarihi Türkiye’nin 150 yıllık devrimci birikimine, Namık Kemaller’e, JönTürkler’e kadar dayanıyor” dedi. Partinin 50 yıldır bağımsızlık ve devrim mücadelesinden asla ayrılmadığını söyleyen Yardımoğlu, “Bugün bizim dışımızdaki tüm siyasi hareketler, tarih içerisinde savruldu. Bunu Bilimsel Sosyalizme ve Öncü Parti modeline borçluyuz” dedi.

oncugenclik.org.tr , 13.2.2018