Ana Sayfa Haberler ANTALYA ÖNCÜ GENÇLİK YENİ BAŞKANINI SEÇTİ

ANTALYA ÖNCÜ GENÇLİK YENİ BAŞKANINI SEÇTİ

1018
Öncü Gençlik Antalya İl Kurultayı, Öncü Gençlik Genel Sekreteri Uğurcan Yardımoğlu ve Genel Yönetim Kurulu Üyesi Birkan Burkan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Kurultay saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başladı. Kurultayda ilk konuşmayı Vatan Partisi Antalya İl Başkanı Ahmet Özbay yaptı. Özbay, “Türkiye’nin mecburiyetlerinin yani ‘Vatan Savaşı’nın emrindeyiz.” dedi. Tüm genç arkadaşları mücadeleye sarılmaya davet etti.
“İKTİDARIN ANAHTARI: DOĞRU SİYASET, DOĞRU PROGRAM, SIKI TEŞKİLAT” 
Kurultayda konuşan Öncü Gençlik Genel Sekreteri Uğurcan Yardımoğlu  “Şu an yaptığımız kurultay Türkiye’yi düze çıkaracak olan kuvvetin habercisidir. Bu kurultay Türkiye’nin geleceğinin teminatıdır. Bizim teminatımız ise partimizin 50 yıllık tecrübesi ve birikimidir. Türkiye’de Kemalist Devrim Programını savunanlar iktidar olursa, yani biz iktidar olursak Türkiye vatan bütünlüğünü sağlayacaktır, ülkemizde üretim ekonomisi kurulacaktır. Biz başarırsak, Irak başaracaktır, Suriye’deki savaş bitecektir, onlar başaracaktır. Biz iktidar olursak Atatürk’ü müfredattan kimse sildiremez; PKK, IŞİD ve FETÖ tarihteki çirkin yerini alır esameleri okunmaz.2019’da  cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Türkiye’yi Amerikancı seçeneklere mahkum etmeyeceğiz. Halkçılar, milliyetçiler, sosyalistler ülkemizin bütün vatansever öncüleri milli bir aday çıkaracaktır. Milletimizin önüne bir seçenekle çıkacağız.” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından, geçmiş dönem faaliyet raporu ve mali rapor aklandı.
ÖNCÜ GENÇLİK’İN BAŞARISI: ÖMÜR BOYU MÜCADELE 
.
Kurultaya Antalya Öncü Gençlik’ten mezun olan bir çok partili katıldı. Antalya Öncü Gençlik geçmiş dönem İl Başkanı Emre Karavaizoğlu ” Öncü Gençlik bizler için bir okul. Bu okuldan mezun olmanın gururunu her zaman taşıyacağım. Bütün genç arkadaşlarımı bu okula, ailemize katılmaya davet ediyorum. Partili mücadele, ömür boyu mücadeledir. Bundan sonra mücadelenin başka alanlarında omuz omuza yine beraber olacağız.” dedi.
ÖNCÜ GENÇLİK’TE YENİ YÖNETİM YENİ DÖNEM 
Mezuniyetlerin ardından seçim gündemine geçildi. Yönetim kurulu oylandı. Oğuzhan Kapçak geçerli oyların tamamını alarak il başkanlığı görevine getirildi. Kurultay kapanış konuşmasını yapan Kapçak, “Bir örgütlenme modeli oturtmak zorundayız. İdeolojik derinliği olmayan, hayatında savruk, üretmeyen, okumayan bir Öncü Gençlik üyesi kabul etmiyoruz. Öncü Gençlik üyesi bulunduğu ortamı değiştirmekle yükümlüdür. Önümüzdeki dönemde partimizin gençliğini bu doğrultuda örgütleyeceğiz.” dedi.
oncugenclik.org.tr , 17.10.2017