Ana Sayfa Haberler ANTİ EMPERYALİST DAYANIŞMA İÇİN EKİM DEVRİMİ’NİN 100. YILINDA RUSYA’DAYIZ

ANTİ EMPERYALİST DAYANIŞMA İÇİN EKİM DEVRİMİ’NİN 100. YILINDA RUSYA’DAYIZ

1124

Öncü Gençlik, Rusya Ulusal Gençlik Konseyi (NYCR) ve Dünya Demokratik Gençlik Federasyonu (WFDY) tarafından Ekim Devrimi’nin 100. yılı anısına düzenlenen Dünya Gençlik ve Öğrenci Festivali’ne (WFYS) katılıyor.

            Emperyalizme ve sosyal adaletsizliğe karşı uluslararası dayanışma amacıyla 150 ülkeden binlerce gencin katılacağı festival 14-22 Ekim 2017 tarihlerinde Rusya’nın Soçi kentinde gerçekleşecek. Dünya Demokratik Gençlik Federasyonu tarafından 1947’den beri aralıklarla düzenlenen Dünya Gençlik ve Öğrenci Festivali’nin bu yıl 19.’su yapılıyor. Olimpiyat şehri Soçi’de başlayacak olan ve yaklaşık kırk bin gencin katılması beklenen buluşma festivaller tarihinin en büyüğü olacak.

RUS BAKAN SERGEY LAVROV DA KATILIYOR

Etkinlik kapsamında teorik ve siyasi tartışma oturumları, bölgesel geziler, spor-kültür-sanat aktiviteleriyle binlerce gencin kaynaşması sağlanacak; uluslararası dayanışma artırılacak. Gençlik emperyalizme cevabını verecek, düzenin yarattığı sorunlara birlikte çözümler üretilecek.

“Emperyalizme karşı mücadeleyle geçmişimizi onurlandırıyoruz, geleceği inşa ediyoruz.” sloganıyla tertiplenen buluşma Rusya Federasyonu Devleti tarafından da destekleniyor. Organizasyon doğrudan Rusya Gençlik Bakanlığı tarafından yapılırken festivalin açılışına düzenleme komitesinde de yer alan Rusya Federasyonu Dış İşleri Bakanı Sergey Lavrov da katılacak.

Festivalde partimizi Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş, Öncü Gençlik MYK üyesi Elif İlhamoğlu, Öncü Gençlik GYK üyesi ve ODTÜ öğrencisi Hakkı Erman Ergincan, Öncü Gençlik Uluslararası İlişkiler Bürosu üyesi ve DTCF öğrencisi Deniz Bozkır temsil edecek.

DÜNYA GENÇLİĞİ EMPERYALİZME KARŞI BİRLEŞİYOR

Festivalle ilgili olarak Batı Asya’da birliğin üst düzeyde geliştiği bir zamanda Rusya’da dünya gençliğinin emperyalizme karşı bir araya gelmesinin önemine dikkat çeken Öncü Gençlik GYK üyesi Hakkı Erman Ergincan, “Amerikan emperyalizminin ve piyonlarının bölgedeki ülkelerin toprak bütünlüklerini ve iç güvenliklerini tehdit eden kışkırtıcılığına karşı dünya gençliğini bilgilendireceğiz.” dedi.

Vatan Partisi Öncü Gençlik heyeti festival kapsamında Moskova, Soçi, St. Petersburg ve Vladivostok şehirlerinde temaslarda bulunacak.

oncugenclik.org.tr , 8.10.2017