Ana Sayfa Yazılar Atatürk’ü Kim Yıkmaya Çalışıyor?

Atatürk’ü Kim Yıkmaya Çalışıyor?

381

Bildiğiniz üzere dün Samsun’da bir meczup halat bağladığı Atatürk heykelini yıkmaya kalktı. Daha önce de başka bir meczup çekiçle Atatürk heykeline zarar vermeye çalışmıştı. Bu provokasyonlar hiçbir zaman amacına ulaşmaz. Ortak değerimiz Atatürk’e yapılan münferit saldırılar milletimizi birleştiriyor ve Atatürk’te kenetliyor. Heykelin önünde sembolik nöbet tutan vatandaşlarımız bu kenetlenmenin ve hassasiyetin sonucunda oradalar. Saygıyla selamlıyoruz.

Heykeller Kişileri Değil Programları Temsil Eder

Dünya üzerinde heykeller büyük önem taşıyor. Moskova’daki Lenin heykeli, Çin’de Tiananmen Meydanı’ndaki heykel minvalindeki Mao Zedung fotoğrafı, Latin Amerika’daki Fidel Castro heykelleri, Küba’daki Che Guevara silüeti ve dünyanın her yerinde karşımızı çıkan büyük önderimiz Atatürk’ün heykelleri…

Bu heykeller, kişileri değil, kişilerin uğrunda mücadele ettikleri siyasi programı temsil ediyor. Lenin’in insandan ve emekten yana olan devrimci programı, Mao’nun ve Castro’nun emperyalizme karşı bağımsız vatan programları…

Atatürk heykelleri de Türk Devrim tarihini temsil ediyor. Emperyalizme ve onun güdümündeki piyonlara karşı vuruşa vuruşa, eze eze yapılan Türk Devrimini. O nedenle heykellerimizi korumak tarihimizi korumaktır ve hepimizin görevidir.

Bugün Atatürk’e Saldırı Nasıl Yapılıyor

Heykelleri korumakla heykel Atatürkçülüğü yapmak aynı anlama gelmiyor. Bu noktada sorulması gereken ve bizim de yazımızın konusu olan soru şudur: Bugün Atatürk’e yapılan saldırılar heykeller üzerinden mi yapılmaktadır? Türk Devrim tarihi, 10 metrelik bir halatla mı hedef alınmaktadır? Altı Ok’u tahrip eden bir meczup provokatör müdür?

Bu yazıda Atatürk’e saldırmanın dayanılmaz hafifliğini ve bu saldırının somut yollarını göstereceğiz. Dayanılmaz hafiflik diyoruz çünkü siyasi programlarıyla Atatürk’e karşı savaşanlar, Samsun’daki münferit olay üzerinden Atatürk hassasiyetlerini “kusuyorlar.”
Bugün Atatürk’e saldırı bizzat Atatürk’ün kurduğu CHP ve onu takip eden İyi Parti tarafından yapılıyor.

PKK ve FETÖ’yle İttifak

CHP, terör örgütü PKK’nın siyasi kolu HDP ile ittifak yapıyor. Terörist Selahattin Demirtaş’ın hapisten çıkarılması için her gün çağrı yapıyor. Demirtaş bir konuşmasında, “Apo’nun heykelini dikeceğiz” demişti. Hem Atatürk’ün hem terörist başının heykelini dikemezsiniz. CHP ne kadar Atatürk heykelleri için tweetler atsa da tercihini terörist Öcalan’dan yana yapmış gözüküyor.

FETÖ için de aynı durum geçerli. 15 Temmuz 2016 gecesi ABD’nin komutuyla yapılan darbe girişiminin başarısız olmasıyla FETÖ kadroları devletten atılmaya başlandı. Devlet kadrolarından temizlenen FETÖ’ye CHP sahip çıktı. “KHK Buluşmaları” adı altında FETÖ meşrulaştırıldı. “Hak arama” bahanesiyle FETÖ kadroları masumlaştırıldı.

CHP’nin 2017 senesinde yaptığı Adalet Yürüyüşü de buna hizmet ediyordu. Kılıçdaroğlu, “İşine son verilen 105 bin kamu emekçisini devlete geri alacağız” vaadiyle FETÖ’ye kucak açtı.

Yalnızca bu kadar da değil. Terör örgütüne yardım ettiği için görevden uzaklaştırılan HDP/PKK’lı sabık belediye başkanlarına ilk koşan da CHP’ydi. İstanbul Belediye Başkanı CHP’li Ekrem İmamoğlu, Diyarbakır’a koştu ve HDP/PKK’ya sahip çıktı.

İttifakın diğer ortağı Meral Akşener de terörist Demirtaş’ı hapisten kurtarmak için çırpınıyor. Mehmetçiğimizin katili HDP’ye bir de kahvaltı sözü veriyor.

Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyeti yıkmak, ülkemizi bölmek isteyen terör örgütleriyle ittifak yapanlardan daha ala kim Atatürk’e saldırabilir?

Şeyh Sait Hayranlığı ve Dersim Savunuculuğu

CHP’nin Atatürk’e saldırısı yalnızca bunlarla bitmiyor. CHP, Atatürk’ün kurduğu genç Cumhuriyetimize karşı İngilizlerin komutuyla isyan başlatan ve İstiklal Mahkemelerinde yargılanıp idam edilen Şeyh Sait’e de sahip çıkıyor.

Cumhuriyete karşı başlatılan isyan sonucunda ismi Atatürk tarafından Tunceli olarak değiştirilen “Dersim”in de en büyük savunucusu kendi tabiriyle “Dersimli Kemal.” Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal da Dersim İsyanının bastırılmasına, “katliam” diyor.

Atatürk’e katliamcı diyenlerden daha ala kim Atatürk’e saldırabilir?

Türkiye Düşmanlarına Teslimiyet

CHP ve İyi Parti yöneticileri, Türkiye’nin verdiği vatan savaşına ve tam bağımsızlık mücadelesine karşı kaos senaryoları yazan ve ülkemizi parçalamak isteyen ABD ve İngiltere Büyükelçilerine teslim olmuş durumda.

İstanbul Belediye Başkanı İmamoğlu önce İstanbullu vatandaşlarımız kar fırtınasıyla cebelleşirken İngiltere Büyükelçisi Dominick Chilcott sonra da sicili Türkiye düşmanlığından geçilmeyen ABD’nin yeni Büyükelçisi Jeff Flake ile görüştü.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise düzenli olarak her hafta ABD Büyükelçisiyle görüşüyor.

ABD derin devletine bağlı Rand Corporation’un raporlarında yazılan Türkiye’deki hükümeti bir şekilde devirerek, ABD’ye bağlı bir hükümet kurma senaryosu tıkır tıkır işliyor. Neyse ki bu planları bozguna uğratacak Türk milleti var.

Emperyalizmin planlarında rol alanlardan, vatanımızı kirli pazarlıklarla düşmana satanlardan daha ala kim Atatürk’e saldırabilir?

Bu liste uzar gider. Biz başlıcalarını buraya alıyoruz. Twitter hesaplarından Samsun’daki münferit olaya tepki gösteren bu zatlar, siyasi programları ve faaliyetleriyle Atatürk’e en büyük saldırıyı yapanlardır.

Atatürk onlar için, terörle yapılan ittifakı örtme maskesi ve Türkiye’yi düşmana satmayı masumlaştırma aracıdır.

Atatürk’e saldırı halatla, çekiçle değil; böyle yapılmaktadır. O nedenle heykellerimize bu siyasi bilinçle ve dost-düşman ayrımını yaparak sahip çıkalım. Yoksa sahip çıktığımız bir taş parçasından farksız olur.

Atatürk Bugün Nerede

Atatürk bugün Doğu Akdeniz’deki gemilerimizin kaptan köşkünde, Suriye’nin Kuzeyinde Mehmetçiğimizin namlusunda, Kafkaslar’da emperyalizmin oyunlarına karşı devlet aklımızda, Trakya’da ABD’nin Yunanistan yığınağına karşı vatanımızı koruyan aslanlarımızın yüreğinde…

Atatürk bugün Türkiye’ye nereden tehdit geliyorsa onun karşısında. ABD emperyalizmiyle göğüs göğüse çarpışan kahraman Ordumuzla.

Atatürk bugün emperyalizme karşı mücadele eden Türk gençliğinin bilincinde!