Ana Sayfa Haberler AYDIN ÖNCÜ GENÇLİK YENİ BAŞKANINI SEÇTİ

AYDIN ÖNCÜ GENÇLİK YENİ BAŞKANINI SEÇTİ

2127

Öncü Gençlik Aydın, Öncü Gençlik GYK Üyesi Özgür Açıkgöz’ün katılımıyla olağanüstü il kurultayını Vatan Partisi Aydın İl Başkanlığında yaptı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kurultay divan üyelerinin seçilmesiyle  devam etti. Divan başkanlığına Vatan Partisi Aydın İl Yöneticisi Abdurrahman Taşçı, divan üyeliklerine Öncü Gençlik Nazilli İlçe Başkanı Yavuz Kelleci ve Sabiha Dağlı seçildi.

Vatan Partisi Merkez Karar Kurulu toplantısı için Ankara’da bulundan Vatan Partisi Aydın İl Başkanı Emre Albayrak, kurultaya gönderdiği mesajında: “Öncü Gençlik’e önümüzdeki süreçte önemli görevler düşmektedir. Vatan Savaşı’ndan Milli Hükümet’e uzanan yolda; üniversiteleri ve liseleri Cumhuriyetin kaleleri olarak inşa etmek ve devrim yapacak kuşakları yetiştirmek gençliğimizin sorumluluklarını belirlemektedir. Öncü Gençlik, ülkemizde rüştünü ispat eden tek gençlik örgütüdür. Bu nedenle kıymetlidir ve gelecek vaad etmektedir. Bu sorumluluklarınızın bilincinde olduğunuzu biliyoruz ve sizlere güveniyoruz. Kurultayınıza başarılar diliyorum.” dedi.

Kurultaya gönderilen mesajların okunmasının ardından Öncü Gençlik Genel Yönetim Kurulu üyesi Özgür Açıkgöz konuşmasını gerçekleştirdi. Özgür Açıkgöz, ‘Kim olduğumuzu iyi bilelim, büyük başarılar partiyle kazanılır.’ diyerek en önemli vazifemizin teşkilatlanmak olduğunu vurguladı. Ardından Vatan Partisi Aydın İl Sekreteri Onur Altınkaynak ve Vatan Partisi Efeler İlçe Başkanı Saniye Duman konuşmalarını yaptı ve kurultaya başarılar diledi.

Öncü Gençlik Aydın eski İl Başkanı Doğukan Doğan’ın faaliyet raporunu sunmasının ardından yeni yönetim kurulu ve yeni il başkanının belirlenmesi için seçimlere geçildi. Yapılan oylamada Öncü Gençlik İl Başkanı Mehmet Babacan seçilirken, il yönetim kurulu üyeliklerine Zerrin Tosun, Doğukan Doğan, Berfin Nas, İrayda Begüm Bay, Umut Zülfü Şahin ve Yavuz Kelleci seçildi.

oncugenclik.org.tr , 17.12.2017