Ana Sayfa Yazılar BARIŞ AKKAYA YAZDI: ATLANTİK VİRÜSLERİ

BARIŞ AKKAYA YAZDI: ATLANTİK VİRÜSLERİ

2050

Barış Akkaya, Öncü Gençlik Antalya İl Yöneticisi

2019 Aralık ayında ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs, insanlığın ortak sorunu haline geldi. Tüm ülkeler bu salgının hem ekonomik hem de sağlık alanında çıkaracağı faturayla karşı karşıya. İnsanlık bu salgınla, birlikte mücadele ederek başarı sağlayacaktır.

Koronavirüs Türkiye’de görüldüğü andan itibaren devlet yöneticilerimiz gerekli önlemleri almıştır ve Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca süreci tüm şeffaflığı ile yürütmektedir. Bu süreçte meslek liselerimiz maske ve dezenfektan üreterek gerekli sağlık ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmakta, sağlık ordumuz cephede cansiparene bir mücadele vermektedir. Tabii ki bu süreçte evlerinde her türlü desteği vererek, sağlık çalışanlarımıza destek veren vatandaşlarımızı da unutmuyoruz, Türk Milleti’nin iradesi ve devletimizin önlemleriyle Covid-19 salgının üstesinden geleceğiz.

Koronavirüsün dünya çapındaki yansımalarına baktığımızda Atlantik sisteminin ve sözde hümanizminin çökmekte olduğunu insancıllığın Asya’dan yükselmekte olduğunu görüyoruz. Çin, kalabalık nüfusuna rağmen aldığı hızlı önlemler ve kamucu, insanı merkezine koyan politikası ile koronavirüsü yenmekte ve birçok ülkeye yardım eli uzatmaktadır. Avrupa ve ABD’ye baktığımızda ise durum tamamen bir felaket haline gelmektedir. İtalya’nın Avrupa Birliği bayrağını yakması, Çin bayrağını göndere çekmesi güneşin doğudan doğduğunu insanlığa tekrar göstermektedir. İnsanlığın, icatların ve devrimlerin beşiği olan Asya bugün de insanlığın kara deryada ki feneridir. İçine girdiğimiz süreçte çözümler Asya’dan yükselmektedir. Mustafa Kemal Paşa’nın da dediği gibi: ” Biz Türkiyalılar Asyaî bir milletiz, Asyaî bir devletiz” diyerek Türk Milletinin kimliğini Asya’da tanımlamıştır.

Şimdi de uzun süredir ülkemizde bulunan Atlantikçi virüslere ve etkilerine bakalım. Bu virüsler koronadan bile daha tehlikelidirler. Ancak etkileri kendileri çalıp kendileri oynamasını geçmez. Mehmetçik PKK’yı temizlemek ve sınırlarımızı korumak için Suriye’ye girdiğinde bozgunculuk yapıp, Trump’ın sizi mahvederim dediğinde zevkten dört köşe olan, Türkiye lehine her konuda bozgunculuk yapanlar, tanıdınız değil mi? Biraz da bu virüsün familyasına bakalım.  Fox TV, Tele 1, Halk TV, Oda TV gibi kanallarla uzaktan akraba olan bu familya türü içlerinde Sezgin Tanrıkulu, Can Ataklı, Fatih Portakal, Merdan Yanardağ ve daha birçoğunu barındırmakta.

C Vitaminsiz Portakal

Fatih Portakal’ın 1 Nisan günü Fox TV akşam haberlerini sunarken söylediği yerel hükümetler söyleminin öncelikle 1 Nisan şakası olmasını umduk ama maalesef değilmiş. Yerel hükümet söylemi emperyalizmin ülkemizi bölme ve parçalama planlarına hizmet etmektedir. Siyasetlerini Amerika’nın belirlediği bu virüsler bu denli hadsizleşmişken hatırlatmakta fayda var, Türkiye Ankara’dan yönetilmektedir ve yönetilecektir. Eğer yerel hükümetler görmek istiyorsanız Amerika’ya gidebilirsiniz ancak şu uyarıyı da yapalım eğer sigortanız yoksa orada ölümle baş başa kalabilirsiniz.

Sezgin PKKulu

Bu tür ise tamamen PKK’nın avukatlığına soyunmuştur. Her türlü devlet düşmanı söylemde bulunabilir ve her şart altında HDP/PKK koruyuculuğu yapabilir. Koronavirüsü de bahane eden bu zat-ı şahane hapishanede bulunan biricik dostu Selahattin Demirtaş’ın salınmasını istemektedir. Ancak sadece isteyebilir. Umarız ki en kısa sürede aynı cezaevinde buluşup, hasret giderirler.

İMF Sevdalıları

Bunlar ise Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Milli Dayanışma Kampanyası’na karşı bozgunculuk yapanlar. Olağanüstü bir dönemden geçerken kendi kendimize yetmemizi istemeyip, İMF’den borç almamızı istiyorlar. Tabii onlarda kendi görevlerini yapıyorlar maaşsız kalmak istemiyorlar. Türk milleti olarak biz bize yeteriz. Sizi de bu birliğe davet ediyoruz.

Bozguncu Daltonlar

Bu virüs ise Orhan Aydın, Can Dündar, Levent Özeren ve Erkan Baş gibi isimlerden oluşuyor. Ne olursa olsun bir şekilde milletimizi kışkırtacak ve bölecek bir şey bulurlar. Özellikle Orhan Aydın bu konuda kendini o kadar geliştirmiş ki Elazığ depreminde bile bozgunculuk yapabiliyor. Biz buna işsiz kalma korkusu diyelim.

Bir de Halk TV, Tele 1 gibi, ellerinde herhangi bir belge, delil bulunmadan programlarda sürekli vaka sayısının Sağlık Bakanımızın açıkladığından çok daha fazla olduğunu ve malzemelerin çok yetersiz olduğunu söyleyen Atlantik virüsleri var. Bunların en büyük amacı ise halkı korku ve paniğe sürüklemek. Ancak belirtelim: Başarılı olamayacaksınız. 

Bu süreçte tüm virüslere karşı her türlü önlemimizi alalım. Gerekli olmadıkça dışarı çıkmayalım ve Atlantik virüslerinin yalanlarına kanmayalım. Ülkemiz ve insanlık hem koronavirüsü hem Atlantik virüsünü mahkûm edecek birikim ve inanca sahiptir. Türkiye’nin geleceğinde ne koronavirüs ne yerel hükümet söylemlerinde bulunanlar ne PKK’yı koruyanlar ne de halkı korku ve paniğe sürüklemeye çalışanlar olacaklardır.

1

2

3

4

5

6

Kaynakça

  1. https://twitter.com/ArtiTV_/status/1245404617929826304
  2. https://twitter.com/orhanaydin6/status/1245653043783204864?s=08
  3. https://twitter.com/tipgenelmerkez/status/1245637560560279553?s=08
  4. https://twitter.com/orhanaydin6/status/1220803770923343873
  5. https://twitter.com/lvntozrn/status/1244744855374434304?s=08
  6. https://www.takvim.com.tr/guncel/2020/03/25/son-dakika-rtukten-korona-virus-yayinlarinda-yasalari-ihlal-edenlere-ceza