Ana Sayfa Haberler BAŞKANLIK DAYATMADIR, TÜRKİYE’NİN SORUNU DEĞİL!

BAŞKANLIK DAYATMADIR, TÜRKİYE’NİN SORUNU DEĞİL!

1276

Vatan Partisi Öncü Gençlik İstanbul İl Sekreteri Gül Öykü Yılmaz, CHP Gençlik Kolları İstanbul İl Başkanı Kenan Otlu, ADD Gençlik Kolu Yöneticisi Anıl Karaş, TGB İstanbul İl Başkanı Okan Özkan ve Ülkü Ocakları Eski Buca Teşkilat Yöneticisi Kemal Köseoğlu niçin ‘hayır’ dediklerini Aydınlık’a anlattı.

GENÇLİK GELECEĞİNDEN KAYGILI

● Türkiye’nin öncelikli meseleleri neler? Değişiklik Türkiye’nin sorunlarına çözüm olacak mı?

Gül Öykü Yılmaz: Türkiye’nin esas gündemi emperyalizme karşı mücadele. Önümüzdeki sorunlar ise bölücü ve yobaz terörü, ekonomik kriz, gençliğin geleceksizlik sorunu. Bugün hep birlikte vatan savaşı veriyorken başkanlık dayatmasıyla cephemiz dağıtılıyor. Neden kendi iç cephemizi bölmek istediklerini sorgulamamız lazım ki zaten AKP içerisinde de MHP içerisinde de yurttaşlarımız bunu sorguluyor. Küçük esnaf kepenk kapatıyor, büyük firmalar kemer sıkma politikaları izliyor, işsizlik problemi had safhada. İşsizliğin 6 milyona kadar çıktığı söyleniyor. Hangi arkadaşımızla konuşsak geleceğinden kaygılı olduğunu söylüyor. Ülkemizin yakıcı sorunlarına çözüm üretebilmek için sağ-sol, genç-yaşlı, kadın-erkek demeden vatan savaşında ve hayırda birleşmemiz gerekiyor.

AYRIŞTICI DEĞİL BİRLEŞTİRİCİ DİL

● Nasıl bir referandum kampanyası yürüteceksiniz?

Gül Öykü Yılmaz: Evet oyu vereceğini açıklayan vatandaşlarımızı yargılamadan, hayır oyu verilmesi gerektiği konusunda bilgilendirici bir propaganda dilini benimsedik. Ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı bütün söylemleri kendimize düşman ilan ettik. Kazanmanın yolu gerçekleri göstermekten geçiyor. Birlik için, huzur için, geçim için hayırda birleşiyoruz vurgusunu ön plana çıkartıyoruz. Türkiye’nin hakikaten hayırlı bir geleceği olması için hayırda birleşeceğiz. Mahalle çalışmalarıyla başladık. Aynı zamanda çeşitli platformlarda yer alıyoruz. Bu platformlarda hayır çalışması yapan siyasi partilerle ve kitle örgütleriyle sık sık görüşmeler gerçekleştiriyoruz. Üniversitelerde de teker teker tüm arkadaşlarımızı ikna ediyoruz. Hem üniversitelerde hem mahallelerde çeşitli salon etkinlikleri de yapıyoruz. 16 Nisan’a kadar usanmadan dinlenmeden her türlü çalışmaları yapacağız. Tek amacımız var; bu ülke için en hayırlı olanı kazandırmak.

●Bu süreçte gençliğe bir çağrınız var mı?

Gül Öykü Yılmaz: Hiçbir şekilde olumsuzluğa, umutsuzluğa kapılmamalıyız ve mücadeleye sıkı sıkı bağlanarak devam etmeliyiz. Özellikle örgütlü bir mücadele bu anlamda önemli. 11-12-13 Mart’ta partimizin Ankara’da yapacağı büyük kurultayımıza tüm gençliği davet ediyorum. Hayırda birleşelim.

oncugenclik.org.tr, 22.02.2017