Ana Sayfa Haberler BİDEN’IN HÜCUM BORUSUNDA EL PENÇE DURANLAR

BİDEN’IN HÜCUM BORUSUNDA EL PENÇE DURANLAR

1155

BİDEN’IN HÜCUM BORUSUNDA EL PENÇE DURANLAR

ABD Başkanı Joe Biden’ın 1915 olaylarını ‘Ermeni soykırımı’ olarak tanımasından sonra Türkiye’nin Biden tayfası el pençe Amerika’dan özür dilemeye başladı. Kimileri suçu devlette aradı kimileri il başkanlarının soykırım ilanını göz ardı etti.

Türk milletinin vatan savunmasını “soykırım” ilan edenlere el pençe durup af dilemekten başka bir çare bulamadılar. Türkiye ABD ile savaşırken Atlantikçi muhalefet ise Biden’ın hücum borusuyla birlikte Türkiye’ye karşı hücuma başladı. ABD’nin içeriden ve dışarıdan başlattığı bu topyekûn taarruza karşı ancak ABD’den korkmayan cesur, kararlı bir tutumla karşı koyulabilir.

CHP: “Müttefikliğimiz bitmesin, etmeyin, eylemeyin, affedin…”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, daha Biden açıklamayı yapmadan önce Amerika’ya yalvarmış ‘soykırım’ iddiasını bir nevi kabul etmişti:

“Siyasetçiler olarak bizim önceliğimiz geçmiş acılardan ders alarak, bunların bir daha yaşanmamasını sağlamaktır. Devlet insanları tarihi yaparlar, bilim insanları tarihi yazarlar. Devletlerin sorumlu mevkilerinde bulunan insanların, tarih yazmak gibi bir davranışı kabul edilemez. Söz konusu siyasi niteleme, halihazırda zor bir süreçten geçmekte olan Türkiye-ABD ilişkilerine tamir edilemez yaralar açabilir. Bu sebeple Sayın Biden ve ABD yönetimini, dost ve müttefik iki ülkenin stratejik ilişkilerine zarar vermeyecek şekilde sorumlu ve sağduyulu davranmaya ve Güney Kafkasya’ya barış getirecek adımları desteklemeye davet ediyorum” demişti.

Kılıçdaroğlu’nun derdi Türk milletini katliamcı bir millet ilan edilmesi değil Türkiye-ABD ilişkilerinin bozulması. Türkiye’nin dört bir yanı ABD üsleriyle çevriliyor. Türk askeri Suriye’de, Irak’ta, Libya’da, Akdeniz’de, Ege’de, Karadeniz’de ABD’ye karşı savaşıyor. Biden sözde soykırım yalanlarıyla hücum borusunu öttürüyor. Kılıçdaroğlu ise savaşta düşmana yalvarıyor: “nolur ilişkilerimiz bozulmasın” diye.

Yetmezmiş gibi emperyalist yalanları Türkiye’ye yıkan Kılıçdaroğlu, “Geçmişte yaşanan acıları incelemesi gereken tarihçilerdir. Türkiye buna hazır mı? Evet, hazır. ‘Ermeni soykırımı’ iddiasında işin özü şudur: Türkiye’nin izlediği yanlış dış politikanın, Türkiye’ye maliyet olarak yansıması…” diyor.

İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da 2012 ve 2013 yıllarında sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda Türk milletine soykırım yalanlarıyla saldırmıştı. Kaftancıoğlu Biden’ın açıklamalarına üzerine sessiz kalmayı tercih etti.

İyi Parti: Düşmanın Bize Saldırması Bizim Suçumuz(!)

Gladyo’nun kraliçesi Meral Akşener ise şiddetli bir şekilde kınamanın dışında bir şey yapmadı, “Sözde “soykırım” lafını ağzına alarak tarihi yeniden yazmaya çalışanları da, Türk milletinin onur ve itibarına yönelik yapılan saldırıları; ciddiyetsiz ve dengesiz ilişkiler ağıyla yönetmeye çalışanları da en şiddetli şekilde kınıyorum” diyebildi.

“Biz zaten çok üzgünüz…”

Ermeni soykırımı yalanına sarılan Biden’ın biricik aktörlerinden biri Ahmet Davutoğlu da namlusunu Türkiye’ye uzatmış Biden’a “biz bunun üzüntüsünü zaten paylaşıyoruz” diyerek Türkiye’ye hücuma kalkanlardan. Davutoğlu, “Birinci Dünya Savaşında her inançtan Osmanlı vatandaşı büyük acılar yaşadı, bunun üzüntüsünü hep hissediyor ve paylaşıyoruz. Tarihi olayların ulusal ve uluslararası siyasete araç kılınmaması gerekir. Gün geçmişe değil, geleceğe bakma ve toplumlar arası barış inşa etme günüdür. ABD yönetimine çağrımız  bu acıları Türk-Amerikan ilişkilerinde yaşanmakta olan sıkıntılı konjonktürü fırsat bilip iç siyasette kullanarak daha da derinleştirmek değil, karşılıklı empatiye dayalı bir diyalog sürecine ve barış vizyonuna katkıda bulunmaktır. Öte yandan, Türkler ve Ermeniler kendi ortak geçmişlerini ve geleceklerini üçüncü tarafların inisiyatifine bırakmadan aralarında önyargısız görüşmelidir. Bütün sivil ve resmi tarafları bu yönde adım atmaya davet ediyoruz. Gelecek Partisi buna her türlü katkıyı vermeye hazırdır” patronlarından özür diledi.

“Aman küçük düşürüldük(!)”

Biden’ın açıklamasıyla Türkiye’nin küçük düşürüldüğünü söyleyen Ali Babacan’ın Deva Partisi, “Uluslararası alanda maalesef küçük düşürülmemizin nedeni iç ve dış politikada kötü yönetim, zayıflayan ekonomi ve gücümüzdür. İdealimiz ülke içinde ve dışında barıştır. Geçmişe saplanıp kalmak değil, geçmişten ders çıkararak güzel yarınlar inşa etmektir” diyerek biz geçmişten ders çıkartırız bu yalanlarına sarılır suçluyuz deriz diye Biden’a bizi iktidar yaparsanız böyle sorun yaşamazsınız diyor.

İÇİMİZDEKİ DÜŞMAN: HDP

ABD’nin Türkiye’deki kolu bacağı olan, terör örgütü PKK’nın meclisteki uzantısı HDP ise Türkiye’ye karşı başlatılan operasyonda ilk harekete geçen oldu. HDP sosyal medya hesabından “Soykırımla yüzleşin” açıklaması yaptı.

Türkiye’nin her milli davasında ülkemizi, milletimizi, Mehmetçiğimizi sırtından vuran terör partisi HDP’nin kapatılması için daha ne bekliyoruz? Anayasa Mahkemesi, PKK’nın kolu ve bacağı olan örgüte karşı yargı sürecini uzatmamalı, Türkiye’nin karşılaştığı tehditlere uygun olarak hızla karar almalıdır.

Derleyen: Rabianur Ağar