Ana Sayfa Yazılar BURHAN KURTULMUŞ AYTOSLU YAZDI: HELİKOPTERİ DÜŞÜREN BULUNDU

BURHAN KURTULMUŞ AYTOSLU YAZDI: HELİKOPTERİ DÜŞÜREN BULUNDU

1378

Burhan Kurtulmuş Aytoslu, Öncü Gençlik Bursa İl Başkanı

Türkiye’yi yasa boğan, yüreklerimizi yakan bir hadise yaşadık. Kahraman askerlerimiz helikopter kazası sonucu şehit oldular. Bütün memleketin hüznü anlaşılır, şehit olanlar abimiz, annemiz, babamız, arkadaşımız canımız ciğerimiz. Adını bilmediğimiz bir Mehmetçiğin ayağına taş değse, kendi ayağımıza ilişmiş gibi biliriz. Ancak anlaşılamayan bir hal hareket ısrarla duygularımızın sirayetine ket vuruyor akıl bulandırıyor.

Türk Ordusu yıllardır ABD Emperyalizminin hedefinde. Suikastlar, kumpaslar ve en yakın zamandan 15 Temmuz Darbe Girişimi en somut örneklerimiz. Yıllardır Türk Ordusu güvenilmez gösterilmeye çalışıldı. Milletin ordusu olmasın diye çok didinildi. Türk Ordusu savaşamaz, yapamaz edemez denildi kozmik odalarına girildi adeta tekmelendi.

Türk Ordusu her defasında dimdik ayakta olduğunu gösterdi. Camileri bombalayacak diye paşaları tutuklayanlar 15 Temmuz günü milleti karınca gibi tank paletlerinin altına aldı, en nadide devlet kurumlarını bombaladı. Bu karanlıktan bizi kurtaran gene o Atatürk askerleri oldu. Bu ordu çok darbe aldı mahvoldu vah vah denildi, Türk Ordusu yakınmaların nefesi yeni başlamışken Amerikan projelerini bozdu Fırat Kalkanı Harekâtını yaptı. Her defasında niye susuyor bu paşalar diye vızıltılar dolaşınca paşalarımız tokat gibi açıklamalarını ortaya koydu. Türk Ordusunun yapısının bozulmasına, Zübeyde Hanım’a karşı yapılan hakaretlere tavrını koydu. Açılım artık kötü hatıra olarak biliniyor bu Türk Ordusunun eseridir.

Şenoba Beldesinde düşen Cougar tipi helikopter için herkesin uzmanlığı helikopter kaldırmak oluverdi. O derece inanılmaz haberler yapıldı ki iyi niyet aramak mümkün değil. Bir haber kaynağı hava aracının tellere takılmadığını iddia ediyor. Türk Silahlı Kuvvetleri kaza yerinin görüntülerini yayınladı yüksek gerilim hattının ağır telleri vadiye düşmüş kazanın izleri gözüküyor. Bu görüntülere rağmen hala kazanın olmadığını tellerin kopmadığını iddia eden onlarca paylaşıma rastlıyoruz.

Düşmanın propagandasını yapmak ne niyetle olursa olsun Türkiye’ye düşmanlık olur. Kazadan pay çıkartmaya çalışan HPG/PKK helikopterin kendileri tarafından düşürüldüğünü duyurdu. Türk Ordusunu yalancı çıkartmaktan zevk alan bir alışkanlık aldı başını gidiyor. PKK paylaşımlarını çılgınlar gibi paylaşıp “hani kaza olmuştu” diye ortalık velveleye veriliyor. Terör örgütü güvenilir ama Türk Ordusunun yaptığı açıklama yalan, ismi cismi olmayan emekli x paşa, emekli y general isimli paylaşımlar güvenilir ancak terörle mücadeleye ömrünü vermiş koca koca komutanlar yalan söylüyor!

Şırnak’ da 13 yiğit Türk Askeri sebebi ne olursa olsun bir kaza yaşadı ve şehit oldu. Onların katilleri ise hala her saat her dakika helikopterlerimizi düşürmeye devam ediyor. Sanki Mehmetçik ölmekten korkuyormuş, düşman mermisinden roketinden korkuyormuş gibi, sanki savaş saklanıyormuş gibi düşünenler bilsin Mehmetçiğin katili Amerika. Türk Ordusunun itibarını zedeleyenler ve Hükümete saldırmak için PKK açıklamalarını arsızca paylaşanlar işte o Mehmetçik katili Amerika’nın ta kendisidir. Amerika tankları ve beslemeleri ile sınır boylarında, bir yandan da muhaliflik yapacağım diye orduyu itibarsızlaştırmaya çalışan zihinlerde cephe tutmuştur.

oncugenclik.org.tr , 4.6.2017