Ana Sayfa Yazılar CAN KARABALCI YAZDI: KAN DAVASI

CAN KARABALCI YAZDI: KAN DAVASI

1384

Can Karabalcı/Öncü Gençlik Aydın İl Başkanı

Cezaevinde tutuklu bulunan HDP/PKK Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın “Dışarıda olsaydım bir sabah Başak ile birlikte Meral Hanım’ın kapısını çalar, ‘Kahvaltıya geldik’ derdim” ifadelerine İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den olumlu yanıt gecikmedi.

FOX TV’de İsmail Küçükkaya’ya konuk olan Akşener, “Kan davalınız bile olsa kapınızı çaldığı zaman içeri alırsınız” dedi.

Akşener, Güneydoğu’daki kan davalarına benzetme yaparak “PKK’nın Türkiye’nin yaramaz çocuğu olduğunu”, ne yaparsa yapsın hatasından dönebileceğini kastetmiş, kitlesini PKK’ya ısındırmaya çalışmıştır.

Meral Akşener’in Diyarbakır’da HDP İl Başkanlığı önünde, kaçırılan çocukları için Vatan Nöbeti tutan anneleri ziyaret edip suratlarına bakıp bakamayacağını merak ediyoruz. PKK’nın Türkiye’yi yıkıma uğratma ve BOP kapsamındaki sözde Kürdistan Devletini kurma çabalarını Meral Akşener’e hatırlatmak isterim:

HDP, 2015 yılında Diyarbakır’da yaptığı kurultayda 14 maddelik özerklik bildirisini kabul etmiştir. PKK’nın “sokaklara inin” çağrılarını MYK kararı haline getirmiş, kentlerde ayaklanmalar örgütlemiştir.

Gençlik kurultaylarında “Kürdistan’ı kurmak” için mücadele edildiği ilan edilmiştir.

Eşbaşkanlarından Figen Yüksekdağ PKK-PYD terör örgütüne sırtlarını dayamakla övünmüştür.

Akşener’in kahvaltı dostu ise “Başkan Apo’nun heykelini dikeceğiz” densizliğini dile getirmekten çekinmemiştir. Yine Selahattin Demirtaş’ın 2015 yılında Habertürk’te katıldığı bir programda “Bizim başarımız, HDP’nin başarısı ki HDP, Sayın Öcalan’ın çok önemsediği bir projedir” ifadelerinde bulunmuştur.

TBMM gruplarında PKK’nın sözde marşını okumuşlar ve PKK’nın sözde lideri lehine slogan atmışlardır.

Tüm bu bölücü faaliyetleri unutan (!) Meral Akşener, Parti seçmeninin yüzüne nasıl bakacaktır? Akşener’in bu çıkışıyla tabanını PKK’nın siyasi kolu HDP’ye daha da ısındırmaya çalışmaktadır. Başak Demirtaş, Selvi Kılıçdaroğlu ve Dilek İmamoğlu’nun geçirdikleri güzel tiyatro akşamını mı kıskandı dersiniz?

Joe Biden’ın ve RAND Raporunun projesinde de açıkça yer alan “Erdoğan’ı devirecek ittifak” CHP, İYİ Parti, HDP/PKK, Saadet Partisi, Deva Partisi ve Gelecek Partisi gibi Türkiye’nin çıkarlarının tam tersine koşan siyasi partilerden oluşuyor. İYİ Parti’nin bu ittifaktaki konumunu tam olarak PKK’nın yanında değil, “PKK’nın yanındaki CHP’nin yanında” gösteren bu projenin odağı Türk milleti ve iç cephedir.

Türkiye’nin zorluklara göğüs gerdiği bu çetin günlerde düşman için en “akıllı” hamle iç cepheyi zayıflatmak, İYİ Parti aracılığıyla vatansever ve milliyetçileri HDP/PKK’yla yan yana getirmek olacaktır.

Parti Meclisi Toplantısı öncesi konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Selahattin Demirtaş için “Haksız yere içeride tutulanlar içeride kaldıkları süreyi göğüslerinde hep bir şeref madalyası olarak taşıyacaklardır.” şeklinde övgüler dizip şeref madalyası takması da tesadüf değil. CHP lideri, ABD’nin Türkiye’yi bölme çalışmalarına çok büyük katkı sağlıyor.

Kılıçdaroğlu da Meral Akşener de bu projenin altında kalacaklarının, Türk milletinin bu zokayı yutmayacağının bilincindeler. Türkiye’nin vatansever birikimi, ABD merkezli yıpratma çabalarına her zaman en ön cepheden göğüs germiştir.

Ergenekon tertibinin mimarları nasıl yerle bir olduysa, Amerika’nın Türkiye’deki yeni hükümet planlarında rol alanlarda aynı şekilde ayak altında kalacaktır.

oncugenclik.org.tr, 14.09.2020