Ana Sayfa Haberler ÇAY BİZDEN SOHBET SİZDEN

ÇAY BİZDEN SOHBET SİZDEN

993

Vatan Partisi İzmir, milletvekili adayları ile birlikte Karşıyaka sahilde ‘Çay Bizden Sohbet Sizden’ etkinliklerinin ilkini gerçekleştirdi. İzmir halkının sorunlarını dinledi ve Vatan Partisi’nin bu sorunlara getireceği çözümleri anlattı.

Vatan Partisi İzmir 2. Bölge 1. Sıra Milletvekili Adayı TGB Genel Başkanı Cem Dikmen, 2. Bölge 4. Sıra Milletvekili Adayı Cem Zeren, 2. Bölge 5. Sıra Milletvekili Adayı Birkan Burkan, 2. Bölge 13. Sıra Milletvekili Adayı Mustafa Gökmen ve Vatan Partisi’nin en genç adayı 19 yaşındaki Eda Yücel; Karşıyaka halkı ile buluştu. İftardan sonra ‘Çay Bizden Sohbet Sizden’ adı altında çay ikram ederek İzmirlilerin sorunlarına kulak verdi.

İzmir 2. Bölge 1. Sıra Milletvekili Adayımız TGB Genel Başkanı Cem Dikmen yanına gelen vatandaşların sorularına cevap verdi. Dikmen, “Bu seçimde Vatan Partisi genç adaylarla çıkıyor. Türkiye Cumhuriyeti’ni gençler büyük bir dinamizm ile kurdu. Şimdi Türkiye Cumhuriyeti’ni gençlerle şaha kaldırma zamanı” diyerek Vatan Partisi’nin 208 genç adayının Türkiye’yi başı dik, tam bağımsız bir konuma getireceğini vurguladı.

Yanına gelen öğrencilerin Vatan Partisi ile ilgili sorduğu soruları da yanıtlayan Dikmen, “Cumhuriyet kurulurken saltanatçılar ve mandacılar vardı. Mustafa Kemal çıktı ve Türk milleti ile beraber cumhuriyeti kurdu. Bu süreçler böyledir, kadrolarla ve araçlarla geniş bir kitleye hitap ederler. İnsanlar çözümleri görür ve şimdi tek seçenek olarak Vatan Partisi’ni görüyor” dedi. Vatan Partisi’nin seçimlerden başarıyla çıkacağını söyleyen üniversite öğrencisi genç, Cem Dikmen’e de milletvekili adaylığında başarılar diledi.

”EĞİTİM SİSTEMİNDEKİ SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ”

Üniversite sınavını kazanamayan gencin eğitim üzerine sorduğu soruları yanıtlayan Vatan Partisi İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Mustafa Gökmen, ”Sürekli değişen eğitim sistemi, öğrencileri sürekli zorlamakta. Eğitimi düzeltmek için yaptıklarını söyledikleri her şey daha da kötüye götürüyor. Biz bu gidişata son vereceğiz. Bilimsel ve milli eğitim yöntemiyle tüm eğitim sorunlarını bitireceğiz” diyerek eğitim sistemine kesin ve kalıcı çözümün Vatan Partisi’nin programında olduğunu söyledi.

”SAĞLIK SORUNLARI VATAN PARTİSİ’NİN PROGRAMIYLA ÇÖZÜLECEK

Vatan Partisi İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Cem Zeren gençlerin sağlık ile ilgili sorularını yanıtladı. Zeren, “Sağlık çok önemli bir mesele. Şehir dışında bulunan hastaneleri şehirlerin içine yapmalıyız. Vatan Partisi iktidara geldiğinde hastanelerdeki sağlık personelini sayısını arttıracağız” diyerek sağlık sorunlarına çözümün de Vatan Partisi’nde olduğunu söyledi.

”TEK ÇÖZÜM VATAN PARTİSİ

Vatan Partisi İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Birkan Burkan Türkiye’nin durumunu soran yurttaşa cevap verdi. Burkan, “Mecliste 16 yıldır süregelen bir sistem var. O sistem kendi içinde bir tıkanıklığa gitti. Biz de Vatan Partisi olarak bu tıkanıklığa bir çözüm üreteceğiz” diyerek Karşıyaka halkına çözümün Vatan Partisi’nde olduğunu ilan etti.

”MECLİSİ GENÇLEŞTİRECEĞİZ

Vatan Partisi’nin en genç adayı Eda Yücel, İzmir halkıyla gençliğin önemi hakkında konuştu. Yücel, “Meclisi gençleştireceğiz. Gençliğin örgütlü olduğu tek parti Vatan Partisi. Vatan Partisi’nde gençlik vitrin olarak kullanılmıyor. Başka partide böyle bir gençlik yok. Gelecek gençliğin elinde” diyerek Vatan Partisi’nin gençliğe duyduğu güveni belirtti.

Vatan Partisi İzmir 2. Bölge 1. Sıra Milletvekili Adayı Cem Dikmen’in sahil kenarında oturan vatandaşlara, balıkçılara ve sokak satıcılarına da selam verip sohbet ettiği ‘Çay Bizden Sohbet Sizden’ etkiniliği, vatandaşların adaylara ve Vatan Partisi’ne başarılar dilemesi ardından çekilen toplu fotoğraf ile sona erdi.

oncugenclik.org.tr, 4.6.2018