Ana Sayfa Haberler CEBECİ KAMPÜSÜ ÖĞRENCİLERİ HAYIR DİYECEK

CEBECİ KAMPÜSÜ ÖĞRENCİLERİ HAYIR DİYECEK

1115

Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü Temel Örgütü, Öncü Gençlik Genel Sekreteri Uğurcan Yardımoğlu’nun katılımıyla bahar dönemi açılış toplantısını Vatan Partisi Genel Merkezinde gerçekleştirdi.

Siyasi gündem tartışmasında Asya, Avrupa ve Amerika’daki gelişmeler ışığında dünya ölçeğindeki kutuplaşma, Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ne karşı mücadele ve halk oylaması sürecinde Vatan Savaşı’nın başarılı bir şekilde ilerlemesi meseleleri tartışıldı.

Cumhurbaşkanlığı sisteminin Türkiye’nin ekonomik bunalımını çözmeye yönelik olmadığı, teröre karşı mücadeleye katkıda bulunmadığı, birliğe en çok ihtiyacımız olan bir dönemde Türk Milletini “Evetçiler ve Hayırcılar” olarak ikiye böldüğü, mevcut sistemin bu sorunları çözmeye engel olmadığı tespitleri yapıldı. Partinin ve gençliğin Türkiye’nin sorunlarına çözmek için daima mücadele edeceği, Türkiye’nin istikbali için gençliğin tüm görevlere hazır olduğu vurguları yapıldı.

Halk oylaması sürecinde “Hayır” için üniversitelilerin seferber edilmesi kararlılığı vurgulanıp halk oylaması siyasetleri tartışıldı.

Gelecek dönem planlamasında üniversite ve temel örgüt çalışmalarına dair kısa ve uzun vadeli hedefler konuldu. Toplantı Eleştiri-Özeleştiri gündeminin ardından sona erdi.

oncugenclik.org.tr, 16.2.2017