Ana Sayfa Haberler DENİZLİ ÖNCÜ GENÇLİK OLAĞANÜSTÜ İL KURULTAYINI TOPLADI

DENİZLİ ÖNCÜ GENÇLİK OLAĞANÜSTÜ İL KURULTAYINI TOPLADI

1206

Öncü Gençlik Denizli, Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş’in katılımıyla olağanüstü il kurultayını topladı. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız sayın Dr. Doğu Perinçek için 100.000 imza kampanyasının sıklıkla konuşulduğu kurultayda, il başkanı ve yönetim kurulu üyeleri seçildi.

Kurultaya Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş, Vatan Partisi Denizli İl Başkanı İbrahim Kasapoğlu, Vatan Partisi Denizli Öncü Kadın İl Başkanı Elif Çobanoğlu, Cumhuriyet Kadınları Derneği Denizli İl Başkanı Cennet Kasapoğlu ve Tüm İşçi Hakları Derneği Denizli İl Başkanı Halis Özkan katıldı.

Kurultayın açılış konuşmasını yapan Vatan Partisi Denizli İl Başkanı İbrahim Kasapoğlu “Biz büyük başarılara imza attık, büyük zorluklarla mücadele ettik. ABD, bize kumpaslar kurdu. Ordudaki Atatürkçü subayları tasfiye etmek için planlar yaptı. Ama biz yılmadık, mücadele ettik. Silivri duvarlarını yıktık. ABD’nin projesini başına yıktık. ABD’ye karşı mücadele eden tek parti, partimiz Vatan Partisi’dir. Türkiye’yi yönetebilecek iradeye, niteliğe ve insan birikimine sahibiz. Türkiye’yi ancak biz yönetebiliriz. Bu bilinçle hareket etmeli ve önümüze işler koymalıyız.” sözlerini kaydetti.

Vatan Partisi Denizli İl Başkanı İbrahim Kasapoğlu’nun ardından konuşmasını gerçekleştiren Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş “Bizim 3 tane baş düşmanımız var. Birincisi sistem partilerinin eyerlerini elinde tutan ABD, her türlü Amerikancılık. İkincisi idare-i maslahatçılık. Yani sistem içi çözüm arayışları. Üçüncüsü karamsarlık. Geleceğe aydınlıkla, umutla, emekle bakmak boynumuzun borcudur. Görevlere hazır olacağız.” İfadelerini kullandı.

Aykut Diş’in konuşması ardından geçmiş dönem faaliyet raporu ve mali raporun sunumlarıyla, dilek ve temenniler gündemine geçildi. Gündemde, ağırlıklı olarak Cumhurbaşkanlığı seçimi için stratejiler konuşuldu.

Konuşmaların ardından yeni Öncü Gençlik il başkanı ve yönetim kurulu için seçime geçildi. Yeni Dönem Öncü Gençlik İl Başkanlığına oy çokluğuyla seçilen Ahmet Suseven “Sistemin tüm engellemelerine ve dayatmalarına karşı bizler partili mücadeleye daha sıkı sarılacağız. Teslim aldığımız bayrağı hep beraber daha ileri taşıyacağız. Vatan Savaşını zafere kavuşturacağımız yeni dönem hepimize hayırlı olsun.” diyerek Öncü Gençlik üyelerini yeni döneme umutla daha sıkı sarılmaya davet etti. Yeni dönem il yönetim kuruluna il başkanı ve 10 yönetim kurulu üyesi seçildi.

oncugenclik.org.tr, 23.4.2018