Ana Sayfa Yazılar İYİ PARTİ’NİN MAZİSİ VE AKŞENER GERÇEĞİ

İYİ PARTİ’NİN MAZİSİ VE AKŞENER GERÇEĞİ

2349

  Gerçek nedir? Gerçek: Yalan olamayan, doğru olan şey, hakikat. Peki, gerçekleri görmek için ne gerekir? En basitinden bir göz bir kulak. Konuyu anlamından koparmak isteseler de, gözlerimizi kulaklarımızı yok sayamayacağımız için bu korkulan nedir? Hangi gerçekler gizlenmek istenmektedir?

    Dün akşam, Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni M. İlker Yücel’in de konuşmacı olduğu Haber Türk ekranlarında Türkiye’nin Nabzı programı yayınlandı. İzlemeyenler için kısaca belirtelim, programın 2 tarafı vardı; 

  1. FETÖ ve PKK’ya karşı mücadele edenler,
  2. FETÖ ile işbirliği yapanlar.

    Bu tartışmalar programla sınır kalmadı. Twitter’da da gerçeklere, olgulara karşı bol bol hedef şaşırtma girişimleri, saldırgan üslup devam etti. Her şeyi yaptılar fakat gerçeklere değinmemeyi tercih ettiler. Ya da verecek cevap bulamadılar.

Mazi Kalbinde Yara Olanlar

    Gelecek güzel günleri ancak sağlam bir gelenek ile oluşturabilirsiniz. Mazisi bozuk olanlar, mazisine bağlılığına devam ettikçe dikiş tutturamaz, dağılırlar. Keza İyi Parti’de bu dikiş sağlam olmamıştır. İYİP içindeki siyasi krizler yüzünden istifalar malumunuzdur. İYİP kuruluş rüzgarına aldanıp üye olan vatansever, milliyetçi kitleler zaman içinde parti içindeki liberal çıkarlarla hareket edildiğini gördükçe kopmaktadır. Gerçekleri görenler vatansever çizgilere yönelmeye devam edecektir.

    Geçtiğimiz günlerde, İyi Partili pek çok yönetici gerek programa bağlanarak (Musavat Dervişoğlu) gerekse Twitter üzerinden Vatan Partisi’ne, Aydınlık Gazetesi’ne saldırdı. Hepsi programda gösterilen fotoğrafın montaj olduğu üzerinden FETÖ ile bağlantılı olmadıklarını, iddiaların gerçek olmadığını dile getirdi. Lakin bunu yaparken kaçırdıkları bir nokta var o da Meral Akşener’in FETÖ ile ilişkisine dair pek çok söylem ve siyasi tutumun bolca mevcut olması. Argümandan bol bir şey yok. Ne yazık ki saldırıya geçen İYİP’li yöneticiler hakikatlere cevap verme, bunları açıklama gayretinde bulunmadığı gibi, Vatan Partisi’ne karşı yalan ve iftiralar üzerinden hedef saptırmaya çalıştı.

    Vatan Partisi’ne saldıranlar ancak pusudaki FETÖ ve PKK destekçilerinin takdirini alabilirler. Hakikatten yoksun yapılan saldırıya sahip çıkanlardan da belli olacağı gibi mazimizde canını yaktığımız bolca FETÖ ve PKK üyesi mevcuttur. Ondan dolayı mazisine sarılamayanlar bir kez daha yalanlara sarılmak zorunda kalmıştır. 

    Mazi kimisinin kalbinde yara olurken, bizim mazimiz gurur kaynağımızdır.

Hakikati Gizli Sandıklarda Aramamak

    Günümüzde her şey açık ve net ortadadır. Lafı kıvırmanın, evirmenin, çevirmenin gereği yoktur. Montajlanan fotoğrafı gerekçe göstererek gözler önündeki yanlış siyasi çizginize kılıf uyduramazsınız. 

    Bugün iki cephe vardır. Biri Türkiye cephesidir, diğeri ise ABD cephesidir. Türkiye cephesi ABD’ye karşı ordusuyla, polisiyle, milletiyle bağımsızlığımız ve bütünlüğümüz için kıran kırana savaşmaktadır. Herkes gerek yaptıkları ittifaklarla, korkup kaçtıkları mazileriyle, siyasi söylemleri ile bu savaşın hangi tarafında olduğunu belli etmektedir. İYİP Genel Başkanı Meral Akşener ise tarafını açık açık söylemektedir.

Bu söylemlerin bir kısmı dahi bazı geçekleri görebilmemiz için bize yol göstermektedir. İşte bazı kesitler; 

  1. Millet ittifakına HDPKK ’nın desteği açıkça mevcuttur. İYİP bu ittifakın resmi mensubudur. Yani İYİP için HDP ile ittifak kaçınılmaz bir gerçektir. Bu ittifak sayesinde İYİP ilçe belediyeleri almıştır. HDP vekilleri meclis kürsülerinden bu başarıdaki paylarını ilan etmişlerdir.
  • Kuruluş programlarında bolca NATO ’ya bağlılık, ABD ile stratejik ortaklık ibareleri geçmektedir. Hatta programınızda NATO var eleştirilerine karşılık Meral Akşener’in cevabı: “NATO ’ya üye olmak bizim milli menfaatlerimizi ve çıkarlarımızı korumaya engel olmaz” olmuştur. (02.11.2017 Bitlis’in Ahlat ilçesi) 

Kendisine kısaca tekrar hatırlatalım FETÖ 15 Temmuz darbe girişimini NATO karargahlarından yönetmiştir. Kendisi de pek ala bunu bilmektedir. NATO ’ya bağlılık da ABD’ye sonsuz bağlılığı ilan etmektir.

  • ABD ve kara güçlerine karşı ordumuzun sınır ötesinde ve sınırlarımız içinde girişmiş oldukları mücadeleler öncesi bahaneler arayan, açıklar arayan Akşener, operasyonlar başlayınca Türk ordusunun yanına geçmiştir. Peki, gönlü ve aklı nerededir? Belki de akılları yaptıkları ittifaklarda, destek aldıkları Soros vakıflarındadır. (İyi Parti’nin eski Medya ve Propagandadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Adem Taşkaya ’nın bolca bu meseleye dair malumatı vardır.)
  • Diyarbakır’da çocuklarını dağa kaçırdığı için HDP İl binası önünde nöbet tutan analarımız ile ilgili Merak Akşener: “O annelerin feryadının çözüm adresi, bir partinin kapısı değil, devletin kapısıdır” demiştir. Fakat analarımız “Evlatlarımızı Kurtarın” değil “Geri İstiyoruz” diyerek meselenin kaynağını net şekilde göstermiştir. Görmek istemeyen Meral Akşenerler ise kendilerine belediye kazandıran HDP ’ye kalkan olmaktan geri durmamaktadırlar.

    Uzun lafın kısası hakikati görmek isteyenler siyasi konumlanışa iyi bakmalıdır. Hakikatler gizli sandıklarda değil, düpedüz ortalığa saçılmıştır. Bugün İYİP, ABD koalisyonunun içindeki baş aktörlerden biri olmuştur. Davutoğlu-Gül-FETÖ-CHP-HDPKK-SAADET-İYİP Türkiye cephesine karşı kurulmuş olan koalisyonun içindedir. Bunun için gizli belgelere ihtiyaç yoktur. Siyasetlerin yorumlanması yeterlidir. Türk milleti bunları görmektedir.

Vatan Partisi’nin Gurur Mazisi

    Partimiz, tarihi boyunca yayın organlarının baş sayfalarından FETÖ tehditini daha 15 Temmuz olmadan çok önce göstermişti, devleti uyarmıştı. FETÖ ’ye karşı yazılmış pek çok kitabın ve pek çok makalenin altında Aydınlıkçıların imzası bulunmaktadır. FETÖ ile mücadelenin öncüsü Vatan Partisi’dir. Bu yüzdendir ki bu örgüt en çok partimizi hedef almıştır. Hatta sadece hedef alınmamış, Ergenekon Kumpasları ile hapsedilmeye, sindirilmeye çalışılmıştır. Her şeye rağmen Vatan Partisi hedef alındığı kumpastan Silivri duvarlarını yıkarak çıkmış. Çıktığı Silivri’ye FETÖ’cülerin PKK’lıların girmesini sağlamıştır. Bu başarıları milletimizin büyük desteği ve özverisi ile kazanmış, büyük bir destan yazmıştır. O yüzden bizlerin anlı ak gönlü pektir.

    Şimdi atıp tutanlar ise o zamanlar ya ortalıkta görünmemişler ya da FETÖ ile iş tutmuşlardır. Şimdi konuşmak kolaydır elbet ama Meral Akşener’in 15 Temmuz öncesi tek bir tane FETÖ ’ye karşı açıklaması bulunmadığı gibi övgüler dizdiği açıklamaları çoktur. Ziyaret etmişliği de vardır, görev almışlığı da. (Aşağıdaki linklerde göreceksiniz)

    O yüzden Vatan Partisi’ne saldırmadan önce kendi kirli mazinize bakmanızı ve dersler çıkarmanızı öneririz.

Görmek İstemeyen Göze Işık Ne Yapsın?

    Programda ve Twitter’da bolca görmek istemeyen göze ışık tuttuk. Fakat bazı gözler hala ışığa tepkisiz. Fakat biz üzerimize düşen devrimci sorumlulukla tekrar gösteriyoruz.

  1. Meral Akşener nasıl İç İşleri bakanı olmuştur? Kimler devreye girmiştir? (https://www.aydinlik.com.tr/bunlar-da-mi-montaj-politika-kasim-2019-1)

    Meral Akşener ve bazı İYİP ’li yöneticilerin FETÖ seviciliği görünmektedir. Bol bol kanıtı mevcuttur. Bunlar yalnızca küçük bir kısmıdır. Yüzleri varsa bu kanıtların etrafından dolanmak yerine varsa eğer cevap vermelilerdir. Fakat cevap vermek yerine Vatan Partisi’ne saldırma hadsizliğinde bulunmaları hala FETÖ ve PKK ile kurdukları ittifaktan rahatsız olmadıklarını göstermektedir. 

    Milletimiz bu gerçekleri görmektedir. İnanıyoruz ki İyi Parti içindeki vatansever ve milliyetçi yurttaşlarımızda bu gerçekleri görecek ve hesabını soracaktır. FETÖ ve PKK ile ittifak yapanlarda elbet bir gün yaptıkları ile yüzleşecektir.

oncugenclik.org.tr, 11.11.2019