Ana Sayfa Haberler DOĞU PERİNÇEK ÇİN’DE EĞİTİME BAŞLAYACAK ÖNCÜ GENÇLİK ÜYELERİYLE BULUŞTU

DOĞU PERİNÇEK ÇİN’DE EĞİTİME BAŞLAYACAK ÖNCÜ GENÇLİK ÜYELERİYLE BULUŞTU

2270

Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek, Çin Halk Cumhuriyeti’nde yüksek lisans eğitimine başlayan Öncü Gençlik üyeleriyle bir araya geldi.
Pekin ve Şangay’ın çeşitli üniversitelerinde yüksek lisans eğitimine başlayacak olan Öncü Gençlik üyeleri, Çin Halk Cumhuriyeti’ne gitmeden önce Çin Halk Cumhuriyeti Kültür Müsteşarı Shi Ruilin’in daveti üzerine öğle yemeğinde bir araya geldi. Görüşmenin ardından Öncü Gençlik üyeleri Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek’i ziyaret etti.
Öncü Gençlik Genel Başkanı Özgür Bursalı ve Öncü Gençlik Çin Halk Cumhuriyeti Temsilcisi Özgür Altınbaş’ın katılımıyla gerçekleşen ziyarette Özgür Bursalı, Öncü Gençlik’in Çin Halk Cumhuriyeti’ndeki çalışmalarını Doğu Perinçek’e anlattı.
Vatan Partisi’nin Çin’deki faaliyetleri ve gelecek dönem hedefleri hakkında bilgi veren Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek, Öncü Gençlik üyelerinin Türkiye-Çin ilişkilerinin gelişiminde ve yükselen Asya uygarlığının kuruluşunda önemli görevler alacağını belirtti.
Pekin Dil ve Kültür Üniversitesi’nde Karşılaştırmalı Edebiyat ve Dünya Edebiyatı Bölümünde Yüksek Lisans öğrenimine devam edecek olan Melda Karakaş “Türkiye’nin gelecekte Avrasya’da yer alacağı sürecini görüyoruz. Çin’de öğrenim görürken Türkiye’yi Çin’de öğrenim gören üniversite öğrencilerine daha yakından tanıtacağız. Çin Halk Cumhuriyeti’nde eğitimlerimizi sürdürürken Türkiye Çin ilişkilerinin gelişmesine katkı sağlayacağız.” dedi.

oncugenclik.org.tr, 23.8.2019