Ana Sayfa Haberler DOĞU PERİNÇEK KARTAL HALKIYLA BULUŞTU

DOĞU PERİNÇEK KARTAL HALKIYLA BULUŞTU

1187

Genel Başkanımız Doğu Perinçek’in sunumunu gerçekleştirdiği “Milli Devletten Milli Hükümete” adlı konferans yoğun katılımla  Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezinde gerçekleşti.

24 Temmuz 2015’de yeni bir döneme giren Türkiye’nin kararlı mücadelesi, PKK’nın hendeklere gömülmesi, FETÖ’cü Gladyonun devletten temizlenmesi ve Avrasya ve Batı Asya Birliği’nin konuşulduğu konferansta küreselleşmeye karşı savunma mevzilerimizin milli devletle milli ordu olduğu milli hükümetin milli güçler içinden çıkacağı ve Vatan Partisi’nin görevlere hazır olduğu vurgulandı.

İlk konuşmayı yapan Kartal İlçe Başkanı Perihan Tekin: “Hedefimiz milli hükümeti kurmak ve iktidar olmaktır. Herkesi vatan partisine katilmaya çağırıyoruz.” İfadelerini kullandı.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, gerçekleşen konferansta, “Atlantik’te Türkiye’ye hayat yok dedik!
Atlantik’te boğuluyoruz, Atlantik’te borç batağına batıyoruz, Atlantik’te Atatürk devrimini kaybediyoruz.
1945’te Atlantik sistemine girerek Kemalist devrimi kaybettik. Devrimimizi kaybettik. Cumhuriyetçi, milliyetçi, halkçı, devletçi, laik ve devrimci Türkiye’yi kurmak zorundayız. Atlantiğin bize dayattığı programla hesaplaşmak bizim için tek yaşam yolu.
Avrasya Kemalist devriminizi tamamlayın diyor;
Avrasya Kemalist devrimin coğrafyası.
Atlantik ikliminde ise Atatürk devrimine yer yok.
Türkiye bu Atlantik iklimi içinde ya Atatürk devrimini tamamlayıp Avrasyadaki şerefli konumuna oturacak ya da Atlantik’te boğulacak. Türkiye Atlantik’te boğulmayı kabul etmez!
Türkiye bir devrim sürecine girmiştir;
PKK’nın hendeklere gömülmesi bir devrim olayıdır.
Türkiye’nin Rusya ile  işbirliği yapması; Türk akımının imzalanması devrim olayıdır.
Amerikan gladyosu Türk ordusunun içinde ezildi. Amerika’nın silahlı gücü Türkiyede 12 saatte ezildi. Bu bir devrim olayıdır.
Vatan savaşı başladığı zaman tereddüt etmedik, bu bizim savaşımız, milletimizin savaşı dedik. Kimse vatan savaşına saray savaşı diyemez.
Bugün yapılacak en büyük bozgun budur.
2003 kongremizde duvara şunu yazdık: Milli devlet direnir, milli ordu direnir! ” vurgularını yaptı.

Konferans, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in kitaplarını imzalaması ve vatanımızın bütünlüğü milletimizin birliği için Akp’den ayrılarak partimize katılan Eski Ümraniye Belediye Meclis Üyesi , Akp İlçe Yöneticisi Gürsel İnce ve tarihçi Ahmet Türkoğlu’ya rozetini takmasıyla son buldu.

FB_IMG_1476686736894

Konferans sonunda Öncü Gençlik İstanbul,Genel Başkanımız Doğu Perinçek’le hatıra fotoğrafı çekildi.

FB_IMG_1476686769321

20161016_193529

oncugenclik.org.tr, 17.10.2016