Ana Sayfa Haberler DTCF ÖĞRENCİLERİ HAYIR’DA BULUŞACAK

DTCF ÖĞRENCİLERİ HAYIR’DA BULUŞACAK

1121

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Temel Örgütü bahar dönemi planlama toplantısını Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Sekreteri Uğurcan Yardımoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirdi.

Siyasi gündem değerlendirmesiyle başlayan toplantıda dünyada düzeyindeki saflaşma, halkoylaması siyasetleri ve halkoylaması sürecinde ve sonrasında Vatan Savaşı’nın nasıl başarıya ulaşabileceği konuşuldu.

Dünyadaki ve ülkemizdeki saflaşmada ezen ve ezilen milletlerin karşı karşıya geldiği, ezilen milletlerin emperyalizmi sınırlandırdığı, tek kutuplu dünya düzeninin sona erdiği vurgulandı.

Ülkemizdeki esas saflaşmanın vatan bütünlüğü ekseninde oluştuğu tespit edilirken, Türkiye’nin toplumun en geniş kesimini kucaklayan bir milli hükümete ihtiyacı olduğu tespiti yapıldı.

Toplantıya halkoylaması siyasetlerinin tartışılmasıyla devam edildi.  Cumhurbaşkanlığı sisteminin ve 16 Nisan’da yapılacak olan halkoylamasının milleti evet ve hayır olarak kutuplaştırdığı, yaklaşan ekonomik krize ve terör sorununa çözüm getirmediği belirlendi.

 

Partinin ve Öncü Gençlik’in Tam Bağımsız ve Gerçekten Demokratik Türkiye için bıkmadan, yorulmadan çalışacağı vurgulanırken ülkemize yönelen Atlantik ötesi emperyalist saldırılara karşı Türk Milleti’ni ve Türk gençliğini vatan savaşı mevzisinde seferber etme kararı alındı.

Halk oylaması sürecinde “Hayır” için üniversitelilerin seferber edilmesi kararlılığı vurgulanıp halk oylaması siyasetleri tartışıldı.

Toplantı gelecek dönemin planlanmasıyla devam ederken Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi açısından kısa ve uzun vadeli hedefler konuldu.

Toplantı Eleştiri ve Özeleştiri gündemi ile  noktalandı.

oncugenclik.org.tr, 19.02.2017