Ana Sayfa Haberler DÜNYA GENÇLİĞİ ÖNCÜ GENÇLİK’İN 25. YILINI KUTLADI

DÜNYA GENÇLİĞİ ÖNCÜ GENÇLİK’İN 25. YILINI KUTLADI

1534

Öncü Gençlik,  Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek’in katılımıyla 25 yılını İstanbul’da  yaptığı buluşmayla kutladı.

Öncü Gençlik 25. Yıl Buluşmasına dünyanın dört bir yanından tebrik mesajları yağdı.

Kore İşçi Partisi’nin gençlik kolu Kimilsungist-Kimjongilist Gençlik Birliği:

Son 25 yıldır, Türk Gençliğini kitlesel bir şekilde emperyalizme karşı mücadeleye atılmasında Öncü Gençlik olarak üstlendiğiniz büyük misyon ve başarılarınız için sizleri takdir ediyoruz.  Bağımsızlık,barış ve dostluk idealinin peşinde, emperyalizme karşı mücadelede ebedi ve gerçek yoldaşlarınız olarak daima sizinleyiz, sizinle birlikte omuz omuza savaşacağız.

İran BESİÇ Gençlik Kolları:

Ulu ve kutsal ülkünün gerçekeşmesinden en önemli aşamalarından birisi anti-emperyalist olmak ve  büyük Şeytan olan Amerika’nın planlarına karşı çıkmaktır.  Bu hak ve doğru yolda bizler siz ulu yürekli kardeşlerimizin, dünya müslümanlarının ve ezilenlerin yanındayız, ümit ediyoruzki  Adalet bayrağı dünyanın her yerinde dalgalanacak. Öncü Gençli’ğin 25. Kuruluş yıldönümünü tebrik ediyoruz,

Kahrolsun dünyanın bütün sömürgecileri,

Kahrolsun Amerikan Emperyalizmi,

Kahrolsun Siyonizm.

İtalya Özgür Eğitim Sendikası (SISA):

Tüm SISA İtalya adına Öncü Gençlik’i ve yirmi beş yıllık mücadelesini selamlıyorum! Birlikte barış dolu ve çok kutuplu bir dünya inşa ediyoruz! Dünya gençliği, saygılı ve katılımlı bir gelecek inşa eden bu ulusların ve halkların yanında savaşmanın ne kadar önemli olduğunun bilincindedir!

Tüm etnik ayrılıkçılığa, emperyalizme karşıyız!
Barış, özgürlük ve her şeyden önce eşitlik için!

 Rusya Rodina Partisi Gençliği:

Başkan Vladimir Putin, Batı ülkelerine, Amerika’nın dünya uluslarının yıkıcı politikalarını hoş görmeyeceğini açıkça söylemişti! 2016 yılında Türkiye’nin liderliği belli oldu!  Ancak Rusya’daki Vatan Partisi ve Türkiye’deki (İşçi Partisi’nin) Vatan Partisi bunu çok daha önce gerçekleştirdi ve yıllarca aydınlığa yürümeye çağırdı! Küresel Amerikan hegemonyasının çöküşüne tanıklık etmek için burdayız! Bizler yeni dünyanın yaratıcılarıyız, geleceği hedefleyen, geleneğe saygı duyan, karşılıklı saygı temelinde uyum ve refah dünyasında yaşamak isteyen öncüleriz.

Yıldönümünüz kutlu olsun, sevgili yoldaşlarımız! Durmak yok!

Mısır İlerici Gençlik Birliği:

Toplumsal adalet ve dünya çapında emperyalizmin yenilmesi için 25 yıldır sürdürdüğünüz mücadelelerde daha büyük başarılar diliyoruz.

Mısır İlerici Gençlik Birliği olarak, çok-kutuplu yeni bir dünya yaratmak ve ABD’nin ulusların refahını kontrol etmek için sürdürdüğü emperyalist emellerine son vermek için ortak bir mücadele zemini yaratma çabalarınızı takdir ediyoruz. Sizi Türkiye’deki esas müttefikimiz olarak görüyor ve sizlerin de bizi aynı şekilde görmenizi diliyoruz. Üstün başarılar, yeniden buluşmak dileğiyle.

Banladeş Gençlik Birliği

Bangladeş Gençlik Birliği adına örgütünüzün 25. Yıldönümü kutlaması için yürekten tebrik ve dayanışma duygularımızı sizlere iletmekten onur duyuyoruz.

Örgütünüz Türk gençliği demokrasi, tüm sömürülerden kurtulma, ülke ve dünya gençliğinin daha iyi bir geleceğe sahip olması mücadelesinde birleştiriyor. Önümüzdeki uzun yıllar için dostluk ve dayanışma ruhuyla sizleri selamlıyoruz. Ayrıca büyük devrimci lider Mustafa Kemal Atatürk’e bu vesileyle saygılarımızı sunuyoruz.

Irak Gençlik Birliği

Öncü Gençlik’in küresel emperyalizme karşı verdiği mücadeleyi ve örgütüyle buluşmuş halkın haklılığını ispatlamak için gösterdikleri kararlı çabaları kutluyoruz. Bu günü kutlamanız ve gelenek haline getirmeniz, gelecek için en büyük rehberdir ve dünyanın bütün ülkelerine net bir mesaj vermektedir.

İsviçre Komünist Gençliği

Mustafa Kemal’in Türk Devrimi’nin yarattığı halkçı, vatansever ve sosyalist geleneği birleştirmek ve bunu Lenin, Mao, Fidel gibi büyük devrimcilerin düşünceleriyle harmanlamak zorlu fakat hayati önemde bir tarihsel görevdir. Bu sadece ülkenizi bağımsız yapmak için değil, aynı zamanda Asya’dan doğan yeni çok kutuplu dünyadaki yerinizi almanız için de gereklidir. Sizler bunu başarıyorsunuz. Batı merkezli emperyalizme karşı çıkan bir örgüt olarak İsviçre Komünist Gençliği, devrimci örgütünüzün ilerlemesiyle yakından ilgilidir. Öncü Gençlik’i 25. Kuruluş yıldönümü için kutluyoruz. Sizinle 2012’de tanıştığımız günden bu yana devrimci adanmışlığınızın ciddiyetine tanıklık ediyoruz.

oncugenclik.org.tr, 18,4,2019