Ana Sayfa Haberler DÜNYA’DAN ÖNCÜ GENÇLİK’E TEBRİK MESAJLARI

DÜNYA’DAN ÖNCÜ GENÇLİK’E TEBRİK MESAJLARI

1453

17-18 Aralık’ta Ankara’da gerçekleşen Öncü Gençlik 10. Olağan Genel Kurultayı’na Dünya’nın dört bir yanından tebrik mesajları geldi. Çin,Rusya,Suriye,Lübnan,İran,İtalya ve İsviçre’den gelen mesajlarda birlik  dayanışma ve mücadele vurguları yapıldı.

 

ÇİN’DEN DOSTLUK VE İŞBİRLİĞİ TEMENNİSİ

Çin Komünist Partisi’nin gençlik örgütlenmesi Bütün Çin Gençlik Federasyonu, Öncü Gençlik’e gönderdiği tebrik mesajında: “Öncü Gençlik 10. Kurultayı’nın, birliğinizin büyümesine ve daha çok Türk gencinin ülkenin sosyal ve ekonomik olarak refaha ulaşması yolunda sorumluluk almasına vesile olmasını dileriz.Geçen yıllarda Vatan Partisi ve onun değerli gençlik örgütü, Çin’in Güney Çin Denizi sorununun çözülmesi için kararlı bir biçimde Partimize ve ülkemize destek vermiştir. İleriki yıllarda da Bütün Çin Gençlik Federasyonu siz değerli Öncü Gençlik ile derin dostluk ve işbirliğini sürdürmek, iki ülke gençlik birliğinin dostluk ve iletişimini geliştirmek için daha buyuk etkinlikler düzenlemek; dolayısıyla iki ülke ve iki partinin daha da güçlenip kalkınması için daha da fazla katkıda bulunmayı istemektedir.” dedi.

 

KAPİTALİST BASKIYA VE BARBARLIĞA KARŞI BİRLİK

Rusya Avrasya Partisi’nin gençlik örgütlenmesi olan Avrasya Gençlik Birliği Öncü Gençlik kurultayına gönderdiği mesajda “Avrasya’nın tüm Türk ve Slav halkları sosyal ayrımcılığa, kapitalist baskıya karşı ve radikal İslam’ın barbar saldırılarına karşı birlik olmak durumundadır.Türkiye ve Rusya uluslararası alanda dayanışma içinde hareket etmelilerdir. Tek kutuplu Amerikan hegemonyasına karşı birliğimiz tüm Avrasya halklarının refahının tek teminatıdır.” dedi.

 

EMPERYALİZME KARŞI DİK DURACAĞIZ

Suriye Devrimci Gençlik Birliği, Öncü Gençlik kurultayına “Emperyalizme karşı gençliğin dik duruşu bugün her zamankinden daha gereklidir. Bu kurultay aracılığıyla hem müşterek geleceğimize erişmek için dayanışma duygularımızı ifade ediyor hem de iki örgüt arasındaki dostluğu ve işbirliğini güçlendirmek üzere başarılar diliyoruz.” mesajını gönderdi.

 

DAYANIŞMA İÇİNDE OLMAKTAN GURUR DUYUYORUZ

Lübnan Emekçiler Birliği Gençlik Örgütü adına Öncü Gençlik kurultayına mesaj gönderen Ziad Amine: “İçinde bulunduğumuz süreçte Türk gençliğinin, özellikle de Vatan Partisi Öncü Gençlik’in emperyalizme karşı verdiğimiz mücadeledeki önemli rolünü hep birlikte görmekteyiz. Lübnan Emekçiler Birliği’nin gençliği olarak sizlerle, en değerli ve güçlü müttefikimiz olan Vatan Partisi’nin Öncü Gençlik’i ile dayanışma içinde olmaktan gurur duymaktayız.” dedi.

 

MEZHEP ÇATIŞMASINI TÜRKİYE-İRAN BİRLİĞİ ENGELLEYECEK

İran Besiç Güçleri Önder Üniversitelileri Öncü Gençlik kurultayına gönderdiği mesajda: “Bölgemizde yaşanan krizlerin çözülmesi, İran ve Türkiye’nin bölgeye yönelik baskılara karşı tek yürek olarak direnmesi ile imkan bulabilir.  İran ve Türkiye ortak çalışarak ve birliktelikle İslam dünyasının içerisinde bulunan ve her geçen gün körüklenen  Şii-Sünni çatışması algısını durdurabilirler.İran ve Türkiye, Batı Asya bölgesinde kuracakları güçlü bir birlikle bölgede barışı ve istikrarı sağlayabilecek bir birlikteliğin temelini atmış olacaklardır. Gözden kaçırmamalıyız ki biz birbirinin ihtiyaçlarını tamamlayabilecek iki ülkeyiz,  Türkiye İran’ın İran da Türkiye’nin başta enerji olmak üzere çeşitli ihtiyaçlarını karşılayabilir, ve iki ülkenin birliği  her iki ülkeyi güçlendirmenin dışında aynı zamanda bütün bölgenin güvenliğini, istikrarını sağlar. Kurultayınızın, emperyalizm ve Siyonizm’e karşı dünya milletlerinin yüreğinde mücadele hissi uyandırmasını, İslam dünyası ve Müslümanların birliğine vesile olmasını umuyoruz.” dedi.

 

YAŞASIN ATATÜRK, YAŞASIN FİDEL CASTRO

Öncü Gençlik Kurultayına, İtalya Bağımsız Öğrenci Birliği adına mesaj gönderen Luca Martunicci: “Eminiz ki, bu kurultayınızda, tüm insanların dayanışma içerisinde, arkadaşça ve eşit olarak yaşayacağı barış odaklı, çok kutuplu bir dünya ve özgür bir gelecek için emperyalizme ve faşizme karşı yürüttüğünüz mücadeleye olan bağlılığınızı ve kararlılığınızı perçinleyeceksiniz.

Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk, Yaşasın Fidel Castro!” dedi.

 

TÜRK GENÇLİĞİ BAĞIMSIZLIĞINI KORUYACAK

Güney İsviçre Komünist Partisi,Öncü Gençlik 10. Olağan Genel Kurultayına gönderdiği mesajda: “Sosyalizm yolunda verdiğiniz bağımsız, laik ve demokratik Türkiye mücadelesindeki büyük başarılarınızdan dolayı başta Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş’e ve tüm delegelere en içten selamlarımızı yolluyoruz. Biliyoruz ki Türk Gençliğinin bilimsel sosyalizm ışığındaki antiemperyalist vatansever mücadelesi, büyük Kemalist Devrim tarafından kurulan ulusal birliği ve bağımsızlığı; karşı devrimcilere, bölücülere ve gericilere karşı koruyacaktır.” dedi.

DAYANIŞMAMIZ GÜÇLENECEK

Kore Demokratik Halk Cumhuriyetinden Kimilsungilst-KimJongilist Gençlik Birliği,  Öncü Gençlik kurultayına gönderdiği mesajda “Umuyoruz ki  10. Genel Kurultayınız gelecekte büyük başarılara erişecek ve aramızdaki dayanışma, yoldaşlık ilişkilerini ve işbirliğini güçlendirecektir.” dedi.

oncugenclik.org.tr, 30.12.2016