Ana Sayfa Haberler EDİRNE KURULTAYINDAN KARARLILIK MESAJI: VATANSEVER GENÇLİĞİ BİRLEŞTİRECEĞİZ

EDİRNE KURULTAYINDAN KARARLILIK MESAJI: VATANSEVER GENÇLİĞİ BİRLEŞTİRECEĞİZ

987

Vatan Partisi Öncü Gençlik Edirne İl Örgütü, 10. Olağan İl Kurultayını 7 Aralık Çarşamba günü Öncü Gençlik Merkez Yürütme Kurulu üyesi Elif İlhamoğlu ve Öncü Gençlik Genel Yönetim Kurulu üyesi Bilal Gürbüz’ün katılımıyla Trakya City Otel’de gerçekleşti.

Yerel basının yoğun ilgisiyle süren kurultaya Vatan Partisi’nin il ve ilçe yöneticilerinin yanı sıra Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Çömlekakpınarlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği temsilcileri katıldı.

Trakya Üniversitesinde Vatansever Gençliği İktidar Yapacağız

Öncü Gençlik MYK üyesi Elif İlhamoğlu yaptığı konuşmada kurultaylar sürecini Öncü Gençlik için bir atılım ve kurumsallaşma dönemi olarak tanımladı. İçinde bulunduğumuz siyasi koşullarda genç kadrolara düşen görevleri altını çizen İlhamoğlu, Öncü Gençlik üyelerinin bir adım öne çıkarak her zamankinden daha cesur, öz güvenli ve disiplinli bir şekilde hareket etmeleri gerektiğini vurguladı.
Öncü Gençlik GYK üyesi Bilal Gürbüz Türkiye’deki siyasi değişimin üniversitelerde Öncü Gençlik’in önünü açtığını söyleyerek Pkk’ya ve Fetö’ye karşı daha etkili bir mücadele yürüttüğünü ifade etti. Bu doğrultuda Öncü Gençlik’in üniversitede iktidar olma hedefini önüne koyması gerektiğini söyleyen Gürbüz, Öncü Gençlik Edirne’ye yeni görevler tarif etti.
Vatan Partisi Edirne İl Başkanı Hasan Ateş Fidel Castro’yu anarak başladığı kurultay konuşmasında Türkiye’yi içinde bulunduğu vatan savaşından başarıyla çıkarabilecek tek partinin Vatan Partisi olduğunu söyledi. Vatan Partisi’nin gençliğinin de bu öz güvende olması gerektiğini vurgulayan Ateş, Öncü Gençliğin başarılı olacağına inandıklarını ve güvendiklerini söyledi.
Rapor taslağı gündeminde tartışmaya açan İl Temsilcisi Cansu Göcen geçmiş dönemin muhasebesini yaparak önümüzdeki dönemde Trakya Üniversitesinde vatansever gençliği Öncü Gençlik çatısında birleştireceklerinin sözünü verdi. Devam eden rapor taslağı tartışmasında söz alan diğer Öncü Gençlik üyeleri de Trakya Üniversitesinde vatansever gençliği iktidar yapma hedefini önlerine koyduklarını ifade ettiler.
Tartışmaların ardından seçimlere geçildi. Seçim sonucunda Cansu Göcen Öncü Gençlik Edirne İl Başkanı seçildi.

e2

 

e3

 

oncugenclik.org.tr, 8.12.2016