Ana Sayfa Haberler ERKAN YÜCEL ÖLÜM YIL DÖNÜMÜNDE KADIKÖY’DE ANILDI

ERKAN YÜCEL ÖLÜM YIL DÖNÜMÜNDE KADIKÖY’DE ANILDI

1476

Vatan Partisi Kadıköy, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in katılımıyla düzenlediği anma programıyla Usta Tiyatrocu, Aydınlıkçı Erkan Yücel’i andı.

Vatan Partisi Kadıköy İlçe Başkanlığı tarafından Erkan Yücel Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Pekara Halk Tiyatrosu kurucusu Aykut Töleğen katıldı. Yoğun ilginin gösterildiği etkinlikte Doğu Perinçek, Aykut Töleğen ve Sarper Özhan konuşmalar yaparak devrimci sanatçı Erkan Yücel’i anlattı.
Erkan Yücel’in devrimci kişiliği ve Türk toplumunun aydınlanması içiv verdiği emeklere atıfta bulunan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek şu sözleri söyledi:   “Erkan Yücel’i hedef tahtasına oturtan şey partili olmasıydı. Emekçinin, işçinin ve köylünün davasına adamasıydı. Bu davanın da ancak partiyle başarılı olmasına inanmıştı. O bir Aydınlıkçıydı.”

Erkan Yücel’le, kurucusu olduğu Ankara Halk Tiyatrosu yıllarından tanışan Aykut Töleğen şunları söyledi:
“insana dokunmasını bilirdi, samimiyetiyle ışık saçardı. Dostluğu en güzel şekilde yaşayan çok değerli bir arkadaştı. Bu toprakların ve bu halkın mayasını almıştı. Umutluydu, halkı için yaşardı. Dünyayı değiştirmek için yaşardı, bu onun için görevdi çünkü o bir devrimciydi.”
Aydınlık Korosu’nun mimarlarından Sarper Özsan Aydınlıkçı sanatçı Erkan Yücel’i anarken sanatçıyı sözlerle tanımladı: “Onun sanatında anadolu halkı vardı, yoksul insanlar vardı. O Türkiye’nin her yerini gezdi, her zaman halkının yanında oldu.”

Konuşmaların ardından Erkan Yücel’in yaşamını ve sanatını anlatan belgesel izlendikten sonra etkinlik sona erdi.

oncugenclik.org.tr, 11.9.2019