Ana Sayfa Haberler ESKİŞEHİR’DE ÖNCÜ GENÇLİK’E YENİ BAŞKAN

ESKİŞEHİR’DE ÖNCÜ GENÇLİK’E YENİ BAŞKAN

995

Vatan Partisi Öncü Gençlik Eskişehir 10. Olağan İl Kurultayı 2 Aralık Cuma günü Senna City Otel’de gerçekleştirdi. Kurultay başta büyük devrimci Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün vatan şehitleri için saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Kurultayımıza katılan Öncü Gençlik MYK üyesi Elif İlhamoğlu, Öncü Gençlik üyesi Ali Türker ve davetli Zafer Tezci kurultay divanına seçildi. Zafer Tezci divan başkanı olarak kurultayı açtı ve eski mezunlarımızdan Eray Çelebi, Şenay Koçyiğit, Anıl Hakbilir, Taylan Özgür Aksu ve Yener Güneş’in dilek ve temenni mesajlarını okudu. Davetlilerden ilk sözü alan Vatan Partisi İl Başkanı Raif Eşkinat konuşmasında Öncü Gençlik’in partinin itici gücü olduğunu, yarınlara umutla baktığını vurgulamasının ardından konuşmasını gerçekleştiren Öncü Gençlik Genel Sekreterimiz Uğurcan Yardımoğlu: “Türkiye tarikatların cemaatlerin içinde yanarken Öncü Gençliği büyütmek vazifemizdir. Ortaçağ yangınından Türkiye’yi biz kurtaracağız. Partimizin Milli Hükümet Programını Eskişehir’de üniversitelerimizin programına koyacağız. Çünkü Türkiye’yi kurtaracak biricik parti Vatan Partisi’dir.” dedi.
Öncü Gençlik Eskişehir Eski İl Başkanı Güney Karagöllü tarafından sunulan faaliyet raporu ve Eski Saymanı Kamile Bataray tarafından sunulan mali raporun aklanmasının ardından Elif İlhamoğlu Öncü Gençlik 10. Olağan Genel Kurultay Rapor Taslağı’nı Öncü Gençlik’i kurumsallaştırmamız ve büyütmemiz gerektiği İfadelerinde bulunarak tartışmaya açtı.
İlk sözü Güney Karagöllü aldı. Konuşmasında üniversitelerde mücadelenin ilmek ilmek örüleceğini ve cepheden Mehmetçiğin, üniversitelerden Öncü Gençlik’in görev başında olduğunu vurguladı. İl Başkanı adayı Dilek Çınar sonrasında söz alarak “Türkiye bugün bir ateş çemberinden geçmektedir. Bölücü ve yobaz terörüne karşı başlatılan mücadele Suriye’nin kuzeyinde Kürt koridorunun üzerine gidilmesi ve oranın yarılması, Türkiye’nin Atlantik Sisteminden kopuşu, büyük ve sancılı süreçleri beraberinde getirmiştir. Bu ateş çemberinden, sancılı süreçten ancak güçlü bir iktidar ve doğru bir programla çıkabiliriz. Lozan’a saldıranlar, Abdülhamit’e sarılanlar halkın talebi yokken, Vatan Savaşı mevziisindeyken bir başkanlık sistemi dayatanlar bu süreci yönetemezler. Bu süreci yönetecek ve doğru programa sahip olan tek öncü kuvvet Vatan Partisi ve Öncü Gençliktir” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından adaylıkların alınmasıyla birlikte seçime geçildi. Yapılan seçim sonucunda Vatan Partisi Öncü Gençlik Eskişehir İl Başkanı oy birliğiyle Dilek Çınar olarak seçildi.

ee

e

oncugenclik.org.tr, 03.12.2016