Ana Sayfa Yazılar FERDİ TANHAN YAZDI: CHP GENÇLİK KOLLARI KİMLERLE YAN YANA

FERDİ TANHAN YAZDI: CHP GENÇLİK KOLLARI KİMLERLE YAN YANA

1894

Ferdi Tanhan, Öncü Gençlik Genel Sekreteri

CHP Buca Gençlik Kolları’nın terör örgütü DHKP-C’nin bir uzantısı olan Grup Yorum’a sahip çıkan bir video yayınlanması büyük tepki çekti. Tepkilere rağmen Buca ilçe örgütünün ardından birçok CHP il- ilçe gençlik örgütü aynı videoyu paylaştı. Nöbet tutan vatan evlatlarını katleden, masum insanları öldüren, savcılarımızı ve polislerimizi hedef alan bir terör örgütüne destek verilmesi bizi şaşırtmadı. CHP Gençlik Kolları yönetiminin PKK ve DHKP-C gibi terör örgütleriyle ilişkisi yalnızca bir videoyla sınırlı değil. Bu işbirliği Grup Yorum desteğinden çok daha önce başlamıştır. Hatta, CHP’nin Atlantik merkezleriyle uyumlu bir hükümet formülü için kurduğu ittifak denilebilir ki ilk önce CHP Gençlik Kollarında vücut bulmuştur. FETÖ’yü hapisten kurtarmak için yapılan adalet yürüyüşünden bu yana terör örgütleriyle ölçüsüz bir ilişki söz konusudur. Geçmişte PKK kuyrukçusu örgütlere mensup çok sayıda kişinin CHP Gençlik Kollarında görev almasıyla başlayan süreç; program ve eylem birlikteliğiyle devam etmiştir. İşte bu yazıda CHP Gençlik Kollarını yönetenlerin son beş yılda gerçekleştirdiği bazı fiilleri sıralayarak bunu aydınlatmaya çalışacağız.

İhanet Başkanlarına Destek

Sözde Diyarbakır belediye başkanı özde PKK militanı Selçuk Mızraklı, mazbata töreninde PKK marşı okuyor, PKK sloganları atıyor ve ölen PKK’lılar için saygı duruşunda bulunuyor. Görevden alınan Mardin Belediye Başkanı Ahmet Türk, ‘’Kürdistan’ı kuralım’’ sloganlarının atıldığı basın açıklaması düzenliyor. Türkiye’ye savaş ilan ediyor. Görevden alınan Van Belediye Başkanı Bedia Ertan terörist cenazelerine katılıyor, Abdullah Öcalan’a özgürlük istiyor, terör suçları nedeniyle ihraç edilenleri yeniden belediyeye topluyor, belediye sitesinden ve kimlik kartlarından Türk bayrağını siliyor.  Peki bütün bunlara karşı CHP Gençlik Kolları ne yapıyor? Bu belediye başkanlarının görevden alınıp yerine kayyum atanmasını “darbe” olarak nitelendiriyor. CHP Diyarbakır İl Gençlik Kolları resmi Twitter hesabından ‘’İstanbul’u birlikte aldıysak Diyarbakır, Van ve Mardin’i birlikte savunacağız’’ diyerek PKK ile olan ittifakın boyutlarını gözler önüne seriyor. “Daha yeni seçilmiş belediye başkanı bu şekilde görevden alınamaz” diyen CHP Gençlik Kolları bu suçları işleyenlerin belediyeleri yönetebileceğini düşünüyor. Onlar için belediyelerin iş makinalarıyla hendek kazması sorun değildir. Zabıta araçlarıyla EYP taşımak sosyal belediyecilik anlayışıdır. İş insanlarından, terör örgütüne haraç toplamak yardım faaliyetidir. CHP Gençlik Kolları için, belediye kongre salonlarında örgüte eleman kazandırmak, belediyenin asli görevidir. PKK eylemleri için anma programları düzenlemek mi? Bu faaliyet olmazsa olmazdır.

Terör Örgütüne Yardım ve Yataklık

Tarih 1 Ağustos 2015. Dönemin CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız’ın da aralarında bulunduğu 6 kişilik heyet terör örgütü lideri ve sözde Kobanê Kantonu Eş Başbakanı Enver Müslim ile bir araya geldi. 2 saatlik görüşmenin ardından CHP heyeti yanlarında götürdükleri 80 koli yardım malzemesini Kobanê’de Suriye’yi bölen ve Türkiye’yi bölmek isteyen PKK uzantısı örgüte hibe etti. Fırat’ın doğusuna operasyonlar düzenleyen Türk ordusu, işte CHP Gençlik Kollarının yardım ettiği o örgüte karşı savaşıyor. Yani CHP Gençlik Kolları Eren Bülbül’ün katilleriyle, Mehmetçiğe kurşun sıkan ve ülkemize bölmeyen çalışan hainlerle birlikte Türk ordusunun karşısında konumlanıyor.

Hendek Savaşlarında PKK ile Omuz Omuza

Tarih 26 Ekim 2015. Terörle mücadele operasyonları tüm hızıyla sürerken ve Mehmetçik, HDP belediyelerinin kazdığı PKK hendeklerini bir bir kapatırken; CHP Gençlik Kolları, HDP Gençlik Kolları ve kuyruğundakilerle birlikte bu operasyonlara karşı Ankara’da eylem yaptı. Terörle mücadeleyi PKK’nın adlandırdığı gibi “Saray Savaşı” olarak adlandırıp tutuklamalara ve operasyonlara karşı çıktı. Güvenlik güçlerimizi Kürt kökenli yurttaşlarımıza saldırmakla suçladı.

Aradan iki ay geçiyor, tarih 27 Aralık 2015.  Terör örgütünün haber ajansı DİHA ile röportaj gerçekleştiren Dönemin CHP Gençlik Kolları İstanbul İl Başkanı Kenan Otlu, AKP’nin hendeklerden bu kadar neden korktuğu konusunda fikir yürütemediğini belirterek terör örgütünün kazdığı hendekleri savundu. Ardından sözde faşizme karşı dayanışma çağrısında bulanan Otlu, “Barikatta da, alanda da, faşizme karşı omuz omuza duralım. Toplumsal muhalefet cephesinde barikatta yoldaşlığımızı, barikatta omuzdaşlığımızı yükseltelim, birlik olalım.’ diyerek gençliği güneydoğuda PKK’yı hendeklere gömen Türk ordusuna karşı çıkmaya çağırdı.

PKK’nın Yayın Organlarına Sahip Çıkmak

Tarih 9 Ekim 2016. Başrolde yine dönemin CHP Gençlik Kolları İstanbul İl Başkanı Kenan Otlu. Konu: PKK’nın kapatılan yayın organları. CHP Gençlik Kolları İmc TV, Hayatın Sesi TV, Denge TV, Jiyan TV, Zarok TV’ye sahip çıkmak için meydanlarda PKK’nın propaganda özgürlüğünü savundu. Ayrıca mevcut CHP Gençlik Kolları Genel Sekreteri Utku Caner Çaykara 16 Ağustos 2016 günü, terör örgütü PKK’nın en önemli yayın organlarından biri olan, kapatılan Özgür Gündem gazetesi için meydanlara çıkma çağrısında bulundu.

PKK Militanlarının Cenazesine Katılmak

Terör örgütüyle fikirleri her konuda aynı olan kişilerin CHP Gençlik Kollarına üye olduğunu iddia etmiştik. Bunun en büyük örneği kayyum tartışmalarında gövdesini HDP/PKK’ya siper eden CHP Bahçelievler Belediye Meclis Üyesi Ufuk Emre Bektaş’tır. Ufuk Emre Bektaş ise PYD’li terörist Aziz Güler’in cenazesine katılan, Mehmetçiğin katilleri için gözyaşı döken, Türk ordusunu Kürtlere karşı katliam yapmakla ve Türkleri Ermenilere karşı soykırım yapmakla suçlayan sözde Atatürkçü özde bölücülerden biridir. Son yıllarda CHP Gençlik Kollarının içinde bu profile sahip yönetici sayısı öylesine çoktur ki bu özelliklere sahip olmayanların adeta CHP Gençlik Kollarında yönetici görevler alamadığı rahatlıkla düşünülebilir.

DHKP-C’YE DESTEK

CHP Gençlik Kolları yalnızca PKK’yı değil başka terör örgütlerini de desteklemektedir. DHKP-C üyesi oldukları için KHK ile ihraç edilen Nuriye ve Semih adlı iki terör örgütü mensubuna desteklerini, bütün yurtta oturma eylemleri düzenleyerek göstermişlerdir. Şimdi de Grup Yorum’u destekleyerek vefa borçlarını ödemeyi sürdürmektedirler.

CHP Gençlik Kolları, PKK’nın gençlik kolları olan YDG-H ile aynı çizgiyi paylaşmaktadır. Teröre özgürlük vermek, teröre fırsat vermek, Mehmetçiğin arkadan bıçaklanmasına göz yummak, terör örgütlerine destek çıkmak ve onlarla ittifak kurmak bugün CHP Gençlik Kolları’nın ana politikasıdır. Partileri HDP’yi kanatlarına alınca, onlar da buradan at koşturmak kalmıştır. CHP’li Veli Ağbaba’nın Meclis’te şov yaptırdığı ‘tıp öğrencisi’ Özge Aydın’ın, Rasulayn’da Mehmetçiği bombalamak isterken öldürüldüğünü unutmayalım. Milletvekilleri, gençlik kolları, il başkanları ve bütün parti yönetimi dört koldan terör ile işbirliğini sürdürmektedir.

CHP Gençlik Kollarına üye olan ve bu politikaların hiçbirini benimsemeyen çok sayıda genç olduğunu biliyoruz. Onları FETÖ’ye, HDP/PKK’ya ve DHKP-C’ye  karşı Türkiye Cumhuriyeti’ni savunma çizgisine davet ediyoruz. Cesur olalım, Mustafa Kemal Atatürk’ün Gençliğe hitabesini unutmayalım.             Salgın günlerinde olduğumuz için gündem sağlık alanımızdaki savaştadır. Ancak ülkemiz ABD’nin üzerimize sürdüğü terör örgütleriyle bir ölüm kalım mücadelesi vermeyi sürdürmektedir. Türk ordusu milli birliğimiz ve bütünlüğümüz için Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi savaşmaktadır. İç cephede bundan 100 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk, Şeyh Sait ve Seyit Rıza isyanlarını nasıl silahla hizaya getirdiyse Türk devleti yine aynı politikayı uygulamaktadır. Bugün Atatürk’ün emperyalizm destekli iç isyanları bastırmasıyla teröre yardım ve yataklık eden, terör örgütü propagandası yapan bütün kurumların üzerine gitmek arasında hiçbir fark yoktur. Ankara’da İngilizlerin başarısı için türkü söylemek nasıl mümkün değilse, bugün de buna asla izin verilemez.
            Türk gençliği, yine Türkiye Cumhuriyeti’ni muhafaza ve müdafaa etme göreviyle karşı karşıyadır. Silahlı, silahsız bütün bölücü hareketlere karşı nasıl ve nerde olursa olsun görevimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin birliğini ve bütünlüğünü savunmaktır. CHP içinde bu fiiller ve politikalarla hiç alakası olmayan vatansever genç arkadaşlarımızın bu anlayıştan kopacağına olan güvenimiz tamdır.

oncugenclik.org.tr