Ana Sayfa Haberler GAZİ ÜNİVERSİTESİ ÖNCÜ GENÇLİK HALK OYLAMASINA HAZIR

GAZİ ÜNİVERSİTESİ ÖNCÜ GENÇLİK HALK OYLAMASINA HAZIR

1045

Öncü Gençlik Ankara Gazi Üniversitesi Temel Örgütü, Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş’in katılımıyla bahar dönemi planlama toplantısını Vatan Partisi Genel Merkezi’nde gerçekleştirdi.

Siyasi gündem başlığının ilk maddesi olan Asya, Avrupa ve Amerika’daki gelişmeler ışığında dünya ölçeğindeki saflaşmada son durumlar tartışıldı.

Ardından Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ne karşı mücadelede Vatan Partisi’nin rolü ve Vatan Savaşı’nın referandum sürecinde nasıl başarılı ilerleyeceği meselesi tartışıldı.

Cumhurbaşkanlığı sisteminin Türkiye’de ki ekonomik krizi çözmeye yönelik olmadığı, teröre karşı mücadeleye katkıda bulunmadığı, birliğe ihtiyacımız olduğu bu süreçte Türk Milleti’ni Evetçiler ve Hayırcılar olarak ayırmanın son derece yanlış olduğu tespitleri yapıldı. Gençliğin Türkiye’nin sorunlarını çözmek için daima mücadele edeceği iradesi konuldu.

Referandum sürecinde Gazi Üniversitesi özelinde ve tüm üniversitelerde “Hayır” için seferber edilme kararlılığı vurgulandı, nasıl bir söylem geliştirilmesi gerektiği tartışıldı.

Gelecek dönem planlamasında üniversite ve temel örgüt çalışmalarına kısa ve uzun vadeli hedefler konuldu. Toplantı eleştiri-özeleştiri gündeminin ardından sona erdi.

 

oncugenclik.org.tr, 20.02.2017