Ana Sayfa Manşet GENÇLER ÇÖZÜM KONFERANSLARINDA BULUŞTU

GENÇLER ÇÖZÜM KONFERANSLARINDA BULUŞTU

906

Yüzlerce genç “Vatan Partisi Nasıl Çözecek?” başlıklı eğitim konferanslarında buluştu. Vatan Partisi Öncü Kadın Genel Başkanı Meltem Ayvalı ve Ekonomi Bürosu üyesi Hakan Topkurulu’nun konuşmacı olduğu konferanslarda Vatan Partisi’nin kadın mücadelesi ve genç işsizliğine çözüm politikaları konuşuldu.

Vatan Partisi Öncü Gençlik, “Birileri Var” çağrısıyla başlattığı üye atağı ile kazandığı yeni Öncü Gençlik üyelerinin de katılımıyla “Vatan Partisi Nasıl Çözecek?” başlıklı etkinlikler gerçekleştirdi. 19-20 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilen video konferanslara yüzlerce genç katılım sağladı.

Ayvalı’nın katıldığı konferansla Vatan Partisi’nin kadın-erkek eşitliğini nasıl sağlayacağı konuşuldu. Kadın sorununun Milli Demokratik Devrim kavramından ayrı düşünülemeyeceğini vurgulayan Ayvalı “Milli Demokratik Devrim mücadelesi bağımsızlık mücadelesidir. Kadınlar haklarını bu bağımsızlık mücadelesi ile birlikte kazanmışlardır. Kadın sorununu Milli Demokratik Devrimi kavramından koparırsak savruluruz” dedi.

Kadın mücadelesinde gençliğe düşen görevlere değinen Ayvalı “Kadın hareketi üniversitelerden yükseliyor. Öncü Gençlik bunun başına geçmeli. Üniversitelerde bu alandaki çalışmaları artırmalıyız. Kadın yöneticilerimizin birer adım daha öne çıkmasını talep ediyoruz” diye konuştu.

Ankara, İzmir, Denizli, Muğla, Antalya, Aydın, Konya, Eskişehir ve Sivas’tan gençleri katılımıyla, Topkurulu’nun konuşmacı olduğu konferansta ise Vatan Partisi’nin ekonomi programı ve genci işsizliğini nasıl çözeceği konuşuldu.

Özgürlük zannedilen tehlikelere vurgu yapan Topkurulu “Bizlere doları sevmeyi ve korumayı, Türk Lirası’ndan ise kaçmayı öğrettiler. Paramızı döviz büfesinde dolara çevirmemizi ve Türk lirasından uzaklaşmamızı söylediler” dedi. 1980’lerden bu yana Türkiye üzerinde, doların etkisine ve piyasa içindeki durumuna dair gelen sorulara Topkurulu, şöyle yanıt verdi: “O zamanlar özelleştirmeye, dolara karşı olan tek parti Vatana Partisi’ydi. Bizler 2000’lerin başında ‘Dolara Hayır, Dolar Yasaklansın’ afişleri asıyorduk. Bir iki yıl içinde dolar yasaklanacak ve sadece dış ticarette kullanılacak fakat Türkiye içerisinde ticarette olmayacak. Bunu hala kabul etmeyenler var” ifadelerini kullandı.

Eğitimler soru cevaplarla son buldu.

oncugenclik.org.tr