Ana Sayfa Haberler GENÇLER HAYALLERİNE VATAN PARTİSİ’YLE KAVUŞACAK

GENÇLER HAYALLERİNE VATAN PARTİSİ’YLE KAVUŞACAK

307

Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Başkanı Barış Demiralay, Mehmet Emir Köroğlu’nun Instagram hesabında yaptığı canlı yayına katıldı. Vatan Partisi’nin gençlik çalışması, Vatan Partisi programı ve gençlik siyasetleri hakkında merak edilen soruları yanıtladı. 

TÜRK GENÇLİĞİ EMPERYALİZME KARŞI ASİDİR

Gençliği Z kuşağı adı altında deli gömleğini giydirmeye çalışanlara karşı mücadele ettiklerini belirten Demiralay, “Türk gençliğinin yurtdışına kaçmak istemesi Batı merkezlerinden üretilen bir safsata.  Çalışmak istemeyen, üretmek istemeyen, ülkesinden kaçmak isteyen, asi bir gençlik profili profili çizilmek isteniyor. Türk gençliği asidir ancak emperyalizme karşı asidir. Türk gençliği her zaman emperyalizmin dayatmalarına karşı ayakta durdu.” dedi.

EĞİTİM VE BARINMA ÜCRETSİZ OLACAK

Vatan Partisi’nin eğitim politikalarını açıklayan Demiralay, diğer ülkelerden daha güzel örnekler yaratabileceklerini belirtti. Gençlerin en önemli sorunlarından biri olan barınma sorununa dikkat çeken Barış Demiralay, “Anaokulundan üniversiteye dek eğitim ve barınmanın parasız olması gerekiyor.  

Bugün yurt imkanın artması gerekiyor. Vatan Partisi ücretsiz barınmayı sağlayacak. Devletin yurtlarını öğrenci sayısına göre hesaplayacağız.” dedi. Gençlerin sosyal, kültürel, sportif imkânlardan yeterince yararlanamadığını olduğunu ve çözümün ücretsiz eğitimden geçtiğinin altı çizildi.

GENÇLERİ İNTERNET PAKETİYLE KANDIRAMAZLAR

Kılıçdaroğlu’nun yurtdışı seyahatlerinde Türkiye için “büyük vizyon” sözünü hatırlatan Demiralay, “Bunlar Batı tipi vaatler.  Kılıçdaroğlu Avrupa’ya gidiyor bunları görüyor. Gençlere en fazla bu vaatlerde bulunabilir. Bizler önce iş istiyoruz gelecek istiyoruz. Ülkemiz için çalışmaya fırsat istiyoruz.” diyerek gençlerin asıl taleplerinin yansıtılandan farklı olduğunu belirtti.

Siyasi parti liderlerinin gençlere yaptığı vaatlerin gençlerin isteklerinden uzak olduğunu belirten Demiralay, “Kılıçdaroğlu, gençlere ilk arabalarında vergi almayacağız diyor. Bir başkası PlayStation vereceğiz diyor. Bir başkası internet paketi vermek istiyor.  Gençlerin taleplerini, heyecanlarını, yaşam koşullarını anlamak gerekiyor. Biz PlayStation başında vakit öldüren, internet paketine kanan gençler miyiz? Biz bunlardan önce iş istiyoruz.” dedi.

Bu zamana kadar devleti esir alan kuvvetler liyakatli olmayan kadroları devletin içine yerleştirdiği için Türkiye’de liyakatsizlik arttı. Bu durumu ancak Vatan Partisi önler. Vatan Partisi gençliğin geleceğe güvenle bakmasını sağlayacak. Atamada liyakatin olmasını sağlayacak.” dedi. 

ÜRETİMLE EĞİTİM ARASINA BİR DUVAR ÖRÜLDÜ

Yayında, Türkiye’nin en önemli meselelerinden biri olan işsizliğin hatırı sayılır bir kısmını oluşturan gençler, genç işsizliğe neyin sebep olduğunu da sordular.

Türkiye’nin sahip olduğu genç nüfusa dikkat çeken Demiralay, “Türkiye’de eğitim ve üretim arasında bir plan yok. Vatan Partisi ekonomiye kalkınma planları getirecek. Haliyle hangi alanda kalkınma yapılacağı bu planlarla ortaya çıkacak. Üniversitelerin üretimin ihtiyacına yönelik mezunlar vermesi gerektiği ve  üniversite okumanın meslek kazandırmanın yolu olduğu unutuldu. Üretimle eğitim arasına bir duvar örüldü. Üniversite açıyoruz ama iş alanlarını desteklemiyoruz. Yatırım ve üretim arasındaki ilişkiyi anlamamız gerekiyor. Üniversite okumak, meslek sahibi olmanın süresini uzatıyor. Bu da genç işsizlikte patlamaya sebep oldu.” diyerek genç işsizliğin temelini açıkladı. 

Biz Türk milletine iş tutmama, kolay yoldan para kazanmayı değil çalışmayı sevdireceğiz, iş vereceğiz. İstanbul’da İzmir’de bir fabrika yığılması varken neden Doğu Anadolu’da yok? İstanbul’a Kanal projesi yapılırken neden Anadolu’daki tarıma su sağlamıyoruz. Türkiye’de bankalar 900 milyar dolar kâr elde etti. Bu kadar banka kâr edeceğine üretime katkı sunalım gençlere iş sunalım yurt yapalım gençlere iş kurmayı sağlayalım. Genel Başkanımızın dediği gibi çiftçi batacağına bankalar batsın.”

BÖYLE GİTMEZ DİYEN VATAN PARTİSİ’NE GELİYOR

Vatan Partisi’ne HDP’den, AK Parti’den, İyi Parti’den kısacası her partiden, Türkiye’nin her bölgesinden yüzlerce insan katılıyor. Vatan Partisi’nin programını, siyasetlerini takip ediyor. Vatan Partisi, Türkiye’nin önündeki zorlukları görüyor. Türkiye’nin bir üretim devrimine ve güçlü devlete ihtiyaç olduğunu söylüyor. haliyle tüm partilerden vatandaşlarımız Vatan Partisi’nin bu programında dolayı üye oluyor. Gündeydoğu ziyaretlerimizde, yaptığımız 150’yi aşkın Üretim Devrimi kurultayında partilerinden kopan, sistemin çıkmazda olduğunu ve böyle gitmez diyenlerin Vatan Partisi’ne geldiğini görüyoruz.

Öncü Gençlik’in çalışmalarına ve gençlerle ilgili merak edilen sorulara yanıt veren Barış Demiralay, gençlerin neden Vatan Partisi’ne katılması gerektiği sorusunu ise şu şekilde cevapladı: “Gençler Vatan Partisi’ne katılmalı çünkü Türkiye’nin önünde çok güzel, çok aydınlık günler var. Türkiye’nin önünde bütün gençlerin rahatça yaşayacağı bir gelecek var. Bunlar bize altın tepside hazır olarak sunulmayacak. Gençlerin kendisinin  ve ülkenin aydınlık geleceğini kurması için göreve atılması gerekiyor. Türkiye’nin önündeki sorunları çözebilmesi gençlerin Vatan Partisi’ne katılmasından ve büyütmesinden geçiyor. Vatan Partisi’nin programını iktidara taşımaktan geçiyor. Vatan Partisi’nin programı, torpile ve rüşvete sondur, herkese iştir, çalışan gençliktir, güçlü devlettir. Vatan Partisi’nin iktidarında kartvizit geçmez. Gençleri iki seçenek arasında sıkıştırmak istiyorlar. Vatan Partisi Türkiye’nin tek seçeneğidir. Bu yüzden her genç arkadaşımızı Vatan Partisi’ne davet ediyoruz.”