Ana Sayfa Haberler “HASAN YALÇIN MEZARINDA RAHAT UYUYOR ÇÜNKÜ VATAN PARTİSİ İKTİDARA YÜRÜYOR”

“HASAN YALÇIN MEZARINDA RAHAT UYUYOR ÇÜNKÜ VATAN PARTİSİ İKTİDARA YÜRÜYOR”

689

Büyük devrimci, müstesna önderimiz Hasan Yalçın’ı vefatının 19. yılında saygıyla anıyoruz.

Genel Başkanımız Barış Demiralay’ın Hasan Yalçın’ı anma programında yaptığı konuşma:

Hasan Yalçın büyüğümüzün Vatan Partisi Öncü Gençlik’de anlamı çok yüksek. Biz de ona bugün Öncü Gençlik’ten güzel haberler vermeye geldik. Onun öğrettikleriyle, onun yaptıklarıyla, yazılarıyla yetişen, onun izinden giden, onun gibi olmak isteyen bir Öncü Gençlik Türkiye’nin dört bir yanında yetişiyor.

Bugün Hasan Yalçın’ı anmak için toplandık ama aslında tekrar tekrar görevlerimizi hatırlamak, yeniden görevlerimizin başına geçmek, görevlerimizi onun öğrettiği şekilde yaptığımızı söylemek için toplandık.

EN BÜYÜK MİRASI PARTİLİ DEVRİMCİLİKTİR.

Onun bize öğrettiği, miras bıraktığı en önemli şey partili devrimcilikti. O hayatının her dakikasını partiye adamıştır. O yüzden görev başında şehit olmak da, 2002 yılında Uşak’ta, ona nasip olmuştur. Hasan Yalçın bayrak elinde görev başındayken hayata gözlerini yumdu. Bu bile bize en büyük derslerden bir tanesidir ve en büyük mirastır.

Hasan Yalçın, devrimciliği, kendisinden sonra gelenler için çukur doldurmak olarak tanımlamıştı. Bunu sürekli hatırlıyoruz, bilinçlerimizde tutuyoruz çünkü onların, 68 gençlik hareketiyle beraber doldurmaya başladığı çukurlar şu an doluyor. O çukurlar doluyor. Türkiye önündeki sorunları çözüyor. Daha büyük zorluklara ilerliyor. Bugün biz o çukurları doldurmaya devam etmek için hazırız.

HASAN YALÇIN MEZARINDA RAHAT UYUYOR, ÇÜNKÜ VATAN PARTİSİ İKTİDARA YÜRÜYOR.

Hasan Yalçın mezarında rahat uyuyor. Çünkü onun uğrunda öldüğü Vatan Partisi çukurları doldura doldura, yeni zaferlerle, başarılarla bugün iktidara yürüyor. Hasan Yalçın mezarında rahat uyuyor çünkü yeni bir dünya kuruluyor. Yeni bir Türkiye kuruluyor. Onun on yıllardır mücadelesini ettiği Türkiye bugün kuruluyor. Vatan Partisi’nin iktidar günleri de yakınlaşıyor.

Bunun sözünü kendisine bir kez daha veriyoruz. Öncü Gençlik olarak daha çok Hasan Yalçın yetiştireceğimiz, daha çok Hasan Yalçın olacağımız günlerdeyiz. Öncü Gençlik içinden binlerce Hasan Yalçın’lar yetiştireceğimizin sözünü yineliyoruz. Onu sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz.

Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Başkanı

Barış Demiralay