Ana Sayfa Manşet HIDIRELLEZ; HIZIR’IN MÜJDECİSİ

HIDIRELLEZ; HIZIR’IN MÜJDECİSİ

1166

Hıdırellez Hızır’ı müjdeleyendir.

Mazlumun dostu Hızır ile mavi suların efendisi İlyas’ın kara toprakta buluşmasını, dara düşenlerin dilek bayramını coşkuyla ve büyük özlemlerle karşılıyoruz. Toprak yeşeriyor, sular gürüldüyor, tohumlar filizleniyor. Toprağın bereketi büyük insanlıkta bir umut meşalesi yakıyor.

Hıdırellez dünyanın dört bir yanında oyunlarla, ibadetlerle coşkuyla kutlanıyor. Öyle ki Hızır; dünyanın dört bir yanında dara düşenlerin en büyük dostu olmuş. Dara düşenlerin diyoruz çünkü dara düşmeyen Hızır’ı bilmez. Hızır zorlukların olduğu yerde köklü çözümün atlı elçisidir. Zor yoksa Hızır yok. Öyleyse, Hızır tarih boyunca Boz Atı’nı kuşaktan kuşağa sürdü durdu. Çünkü tarih zorluklara karşı köklü çözümlerin tarihidir. Marks’ın “İnsanoğlu önüne çıkan sorunlara çözüm arar.” İfadesi de bunu işaret etmektedir.

Bugünün zorlukları da bizi Hızır’la buluşturuyor. İnsanlığın önündeki kör çıkmazlar, köklü çözümleri de beraberinde getiriyor. İnsanlık çözüm arıyor. Bir tarata da kör çıkmazlarda teslimiyet var elbet. Bunlar çözümsüzlük içinde kaybolanlar ve zordan korkanlardır. İşte Vatan Partisi zorun kendini dayattığı koşullarda Hızır’ı yoldaş edinen partidir.

HIZIR’IN KOŞULLARI

Tek kutuplu dünya düzeninin dağıldığı koşullarda daha insancıl bir dünya Avrasya’da kendini gösteriyor. Hızır kendini Asya boylarında gösteriyor. Türkiye, Avrasya’nın ön cephesinde emperyalizmle göğüs göğüse bir savaş veriyor. FETÖ’yü temizliyor, PKK’yı eziyor. Bölgede dostlarıyla buluşuyor. Tek dişi kalmış canavara karşı bu savaş Türkiye’yi bir eşiğe getirdi. 1980’lerden bu yana uygulanan Turgut Özal Ekonomisi, AK Partili eski Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın da dediği gibi sürdürülemez duruma geldi. Korona virüs, yönetilemeyen ekonominin üstüne ağır bir darbe daha indirdi. Türkiye, Ekmek Teknesi’ni koruyamaz durumda. Hızır’ın koşullarından kastımız burada kendini gösteriyor. Zor kapıda. Çiftçi üretemiyor, İşçi üretemiyor, işsizlik her geçen gün artıyor. Tüm bu olgular tek bir hakikate işaret ediyor: Bir kurtarıcıya ihtiyaç var.

HIZIR SEÇENEĞİ

Türkiye, üreticisiyle, işçisiyle, köylüsüyle tüm sınıflarıyla ekonomik bir sıkışmanın içinde. Toplumun en öncelikli sorunu artık ekonomi. Yukarıda belirttiğimiz Turgut Özal Programı bu sürecin baş mimarı. Bu program Amerika’nın programı. AK Parti hükümeti bunun sürdürülemez olduğunu beyan etse de bir çıkar yol bulamıyor. 2015’den bu yana Amerika’ya karşı bir mücadeleye girişen AK Parti savaşıyor fakat kurtarıcı tarifimize uymuyor. Sebebi çok açık. Üretim çarklarını döndüremiyorlar, tarlaları tohumlayamıyorlar, HDP’yi kapatamıyorlar, İncirlik Üssü’nü Türk ordusunun denetimine sokamıyorlar.

Öte yanda çürüyenin ve yenilenin temsilcilerini görüyoruz. FETÖ’yü zindanlardan çıkarma girişimleri, PKK’yı hendeklerden kurtarma çabaları içerisinde yenilenle birlikte yenilmeye mahkûm olanlar onlar. Toplumun sorunlarına IMF’nin kapısında, Biden’ın değnekçiliğinde çözüm arayanların Türkiye’nin geleceğindeki tek rolü Hızır’ın köklü çözümlerine tanıklık etmek olacak. Çünkü bunlar buz dağını suyun üzerindeki kadar sanırlar. Türk milletinin dinamiklerinden bir haberler. Bu buz gibi gerçekler sistem partilerinin Hızır seçeneğinden haberlerinin dahi olmadığını ortaya koyuyor. Dünün koşullarında Hızır, çöl sanılan bu alemdeki gizli ve saklı kuvvetti, bugün Türk milletinin gözündeki köklü çözümlerin tek temsilcisidir.

Hızır, Vatan Partisi’nin Üretim Devrimi Programındadır. Hızır üreticinin kendisidir.

KUL SIKIŞTI, HIZIR YETİŞECEK

“Yoksula yetime darda yetişen
Kar ile boranda yardıma koşan
Muhtaca düşene hazırda olan
Yetiş carımıza Boz atlı Hızır”

Hızır’ın günleri gelmiştir. Türkiye’nin işçileri, üreticileri, çiftçileri, sanayicileri çözüm için Hızır’a sesleniyor. Bu sesler Vatan Partisi’nin bütün il ve ilçe binalarının koridorlarında yankılanıyor. Vatan Partisi yarım asırdır köklü çözümlerin merkezidir. Ermeni soykırımı yalanına karşı Türkiye Vatan Partisi’nin çözümünde birleşiyor, Ergenekon/Balyoz tertiplerinden Türk Ordusu’nu Vatan Partisi kurtarıyor.

Yazının başında yaptığımız tespit bundan sonra kurulacak denklemin anahtarıdır. “Dara düşmeyen Hızır’ı bilmez. Hızır zorlukların olduğu yerde köklü çözümlerin atlı elçisidir.” Bu denklemin tarihselliği Öncü’nün rolüne sabittir. Bugüne bakalım; Türk milleti toplumsal bir sıkışmanın içindedir. İşte bu koşullarda Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek en çok takip edilen siyasetçi. Bu koşullarda Vatan Partisi televizyonlarda, gazetelerde, fabrikalarda tarlalarda çözümleri en çok konuşulan parti. Ekmek teknesini koruyacak, HDP’yi kapatacak, Amerika’nın tehditlerine karşı başı dik duracak Üreticilerin Milli Hükümeti’nin vakti gelmiştir.

Günün vatanseverlik görevi Hızır’ın mevziisinde toplanmaktır. Yarınlar bu mevziiden şekillenecek.

Şarkı Önerisi: Ederlezi – Oran Bregovic, Emir Kustirica https://youtu.be/EZf00ad3G6o

Güney Tekin
Öncü Gençlik Konya İl Sekreteri
Öncü Gençlik GYK Üyesi