Ana Sayfa Haberler İSTANBUL ÖNCÜ GENÇLİK YENİ İL BAŞKANINI SEÇTİ

İSTANBUL ÖNCÜ GENÇLİK YENİ İL BAŞKANINI SEÇTİ

1153

Öncü Gençlik İstanbul Olağan İl Kurultayı iki yüzü aşkın gencin katılımıyla yapıldı. “Afrin’de Savaşan Mehmetçiğe Bin Selam”, “Gençlik Partiye Parti İktidara”, “Yaşasın Vatan Partisi” sloganlarının atıldığı kurultayda, il başkanı ve 18 yönetim kurulu üyesi seçildi.

Kurultaya Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş, Genel Sekreteri Uğurcan Yardımoğlu, Vatan Partisi İl Başkanı Erkan Önsel, Vatan Partisi MKK üyesi Av. Zeynep Küçük, Osmanlı Ocakları Gençlik Kolları Genel Başkanı Mustafa Kemal Eren, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Şişli Şube Başkanı Ramazan Erbey, ADD Şişli Şube Gençlik Kolları Başkanı Cem Sakallı, Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) Şişli Şb. Başkanı Müge Köksalan, Tek Gıda-iş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Türkel ve CKD Beykoz Şube Başkanı Esra İspalarlı katıldı.

Kurultayın açılış konuşmasını yapan divan başkanı Öncü Gençlik Genel Sekreteri Uğurcan Yardımoğlu: “İstanbul’da devrimci olmak, İstanbul’da Vatan Partili olmak zor bir iştir. Sizler bu büyük yükün altına girdiniz, bütün devrimcilerin omuzları nasırlıdır ama İstanbullu devrimcilerin omuzları daha da nasırlıdır. İstanbul, içinde bulunduğumuz sistemin bütün yozlaşmasını önümüze sunar. Bu yozlaşmayı fark etmek çok büyük bir adım, bu salondaki gençler sistemin biçtiği rolleri reddetmektedir. Ben inanıyorum ki bu salondaki arkadaşlar bütün şehre paylaşımcı, vatansever ve devrimci karakteri yayacaktır.”  sözlerini kaydetti.

“VATANSEVERLER İSTANBUL’U YENİDEN FETHEDECEKTİR”

Yardımoğlu: “Öncü Gençlik, Türk gençliğinin milliyetçiliğinden kopmamasını, tarihini unutmamasını ve Atatürk gençliğinden kopmamasını kimliğinde taşır. İstanbul 1453’te bir kere fethedildi. 31 Mart olayında gericiliği bastırarak tekrar fethedildi. Bab-ı Ali’nin baskınıyla vatanseverlik için yeniden fethedildi. Atatürk’ün orduları tarafından işgalden kurtarıldı. İstanbul 5. Kez vatanseverlerin, devrimci karakteriyle yeniden fethedilecektir.” ifadelerini kullandı.

“YALNIZCA VATAN PARTİSİ BAŞARIYA ULAŞTIRABİLİR”

“Vatan savaşı süreci, Türkiye’nin bütün meselelerinin düğüm noktasıdır. Türkiye’nin demokrasi ve özgürlükler sorunu mu var? O zaman Türkiye bu vatan savaşından başarıyla çıkmak zorunda. Türkiye’nin çağdaşlaşma, aydınlanma, laiklik sorunu mu var? O zaman Türkiye bu savaş sürecinden başarılı çıkmak zorundadır. Türkiye’nin eğitim öğretim, gelişim sorunu mu var? O zaman Türkiye yine bu savaştan başarıyla çıkmak zorundadır.” ifadelerini kullanan Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş, konuşmasına şöyle devam etti:   “Türkiye bütün meselelerini çözmek için bu süreçten alnının akıyla siyasal, ekonomik ve psikolojik olarak alnının akıyla çıkmak zorundadır. Ama bunu Türkiye’yi yönetenler yapamazlar. Bunu mecliste şu ya da bu sıfatla bulunan partiler yapamazlar. Bunları açıklıkla ortaya koyalım. Afrin’de Türk askeri, Türk ordusu, ağabeyimiz, kardeşimiz, Mehmetçik bölücü terörü kaynağında kuruturken bölge ülkelerine düşmanlık yapanlar,  egolarını memleket meselelerinin önüne koyanlar bu süreci başarıya ulaştıramazlar. İç cephede birlik sağlanması gerekirken cumhuriyetin değerlerine, Mustafa Kemal ve arkadaşlarına saldıranlar, onlara saldıranları yüceltenler bu süreci başarıya ulaştıramazlar. Atatürkçü görünüp, laik görünüp PKK’nın, FETÖ’nün payandası olanlar, sanki Afrin’de savaşan Mehmetçiği düşünüyormuş gibi yapıp da bu savaşın başarısız olması için kapalı kapılar ardında iç çekenler, onlar da bu savaşı başarıya ulaştıramazlar. Tarih, sınıf savaşları tarihidir. Türkiye bir vatan savaşı vermektedir ve bu vatan savaşını yalnız ve yalnız Vatan Partisi başarıya ulaştırabilir. İşte yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır.“

Kurultay salonundan Mehmetçiğe selam verdiklerini söyleyen Aykut Diş, “Öncü Gençlik Afrin’de savaşan Mehmetçiğin cephe gerisindeki, üniversitelerdeki, liselerdeki, mahallelerdeki maddi gücüdür. Gerekirse de bu uğurda ordu disiplinin altına girmeye her zaman hazır ve nazırız.” sözlerini kaydetti.

“VATAN PARTİSİ DIŞINDA 68 KUŞAĞI YOKTUR”

Kurultayda konuşma yapan Vatan Partisi İstanbul İl Başkanı Erkan Önsel: “Sizler gençliğin yiğit savaşçıları, hangi birikime dayandığınızı biliyorsunuz. 1. Meşrutiyetlerden başlıyor. Sizin atalarınız Genç Osmanlılar. Sonrasında İttihat ve Terakki’yi görüyoruz. Sonrasında Kurtuluş Savaşı’ndaki devrimci önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü görüyoruz. Emperyalizme asla boyun eğmeyen bir geleneği temsil ediyorsunuz, sizlerle gurur duyuyoruz. 1968’den de rüzgâr geldi size, onun önderi Doğu Perinçek, kitlesel hareketlere önderlik etti. Dişimizle, tırnağımızla bu mevzileri koruduk. Gençlik bu toplumun motorudur, atağıdır. Öncü Gençlik örnek teşkil ediyor. Siz 68 kuşağından daha iyisiniz, teori ve pratik bakımından daha önde gidiyorsunuz. Ben eski 68 kuşağından biri olarak bunu söylüyorum. Vatan Partisi’nin dışında 68’lik bir kuşak yoktur. Antiemperyalist kavgayı temsil eden Vatan Partisidir.” ifadelerini kullandı.

Erkan Önsel’in konuşması ardından geçmiş dönem faaliyet raporu ve mali raporun sunumlarıyla, dilek ve temenniler gündemine geçildi. Gündemde, ağırlıklı olarak Öncü Gençlik’in Güneş Harekâtı’yla başlayan örgütlenme atağı ve Cumhurbaşkanlığı seçimi için stratejiler konuşuldu.

PERİNÇEK CUMHURBAŞKANI OLURSA KİMSE MEHMETÇİĞE KURŞUN SIKAMAZ

Söz konusu gündemde konuşmasını yapan Önceki Dönem İstanbul İl Başkanı Ersoy İrşi: “Geçtiğimiz dönemde birçok başarılı işi arkamızda bıraktık. Türkiye’ye 70 yıldır dayatılan Küçük Amerika sürecini geride bıraktık. Gladyoyu, bölücülüğü bertaraf ettik. Ergenekon tertipleriyle partimizi içeri attılar. O zincirleri kırdık. Bu dönem önümüze büyük görevler koyuyor. Bu görevlerden biri vatan savaşının başarısına kilitlenmektir. Bunun da biricik seçeneği Doğu Perinçek’i Cumhurbaşkanı yapmak. Dışarıdan alan, bağımlı bir Türkiye kendi ekonomisini oluşturamazsa Türkiye vatan savaşından başarıyla çıkamaz. Doğu Perinçek Cumhurbaşkanı olursa kimse Mehmetçiğe kurşun sıkamaz. Güçlü ordu, güçlü Türkiye kurulur.” sözlerini kaydetti.

Yeni il başkanı ve il yönetim kurulunun seçildiği kurultayda, Öncü Gençlik MYK üyesi İbrahim Okan Özkan kullanılan oyların tamamını alarak Öncü Gençlik İstanbul’un yeni il başkanı oldu.

ÖZLEMDEKİ DÜNYAYA DOĞRU BAYRAK YARIŞI

İl Başkanlığı görevini İbrahim Okan Özkan’a devreden Ersoy İrşi: “Ben bu partide dava arkadaşlığını öğrendim. Gerektiğinde sırtını dayayabildiğin, gerektiğinde aynı sopaya kafa uzatabildiğin, geceler boyu çalışabildiğin en büyük mutlulukları yaşadığımız partide öğrendim. Büyük başarılara imza attığımız arkadaşlıklarımız oldu. Bu bir bayrak yarışı. Bayrak belli bir yere kadar geldi şimdi daha ileriye gidecek. Bizim bir özlemimiz var o da insanların kardeşçe yaşadığı bir dünya.” sözlerini sarf etti.

Kurultay, İl Başkanlığına seçilen Okan Özkan’ın “Bizim önümüzde mücadele bayrağını daha da yukarı çekmek gibi bir görev var. Bizim önümüzdeki görevler Vatan Partisi Öncü Gençlik olarak devam ediyor. Vatan savaşını başarıya ulaştıracağımız bir dönem var. Yeni dönem hepimize hayırlı olsun.” sözleriyle sona erdi.

oncugenclik.org.tr , 5.3.2018