Ana Sayfa Haberler İZMİR ÖNCÜ GENÇLİK YENİ BAŞKANINI SEÇTİ

İZMİR ÖNCÜ GENÇLİK YENİ BAŞKANINI SEÇTİ

1330

Vatan Partisi Öncü Gençlik İzmir, olağanüstü il kurultayını gerçekleştirdi. Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Serhan Bolluk, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tugay Şen ve Öncü Gençlik Genel Sekreteri Uğurcan Yardımoğlu’ nun katıldığı il kurultayında Öncü Gençlik İzmir İl Başkanı olarak Ferdi Tanhan seçildi.

Öncü Gençlik’in İzmir İl Örgütü, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin de yaklaşmasıyla olağanüstü il kurultayını gerçekleştirdi. Öncü Gençlik İzmir Olağanüstü İl Kurultayı, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehitler huzurunda saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu. Divanın seçilmesinin ardından Eski İzmir İl Başkan Vekili ve yeni İzmir İl Başkanı Ferdi Tanhan açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Ferdi Tanhan, “Omuzlarımızdaki yükün farkındayız. Türk milletinin ve Türk gençliğinin fedakarlıklarıyla kurulan Türkiye Cumhuriyeti yeniden bir beka sorunu ile karşı karşıyadır. Türk Gençliği her zaman olduğu gibi bu zorlu günlerde en ağır sorumlulukların altına gülümseyerek girmektedir. Farkındayız çünkü omuzlarımızdaki yük, Türkiye Cumhuriyeti kadar büyüktür. Bu sorumluluğun altına gülümseyerek giriyoruz çünkü mutluyuz, başaracağımıza eminiz. Bunu tarihe bakarak söylüyoruz, Türk Gençliği memleket meselelerini her omuzladığında onun itici gücü olmuştur” dedi.

 

Divan başkanı Vatan Partisi İzmir İl Sekreteri Erdem Şahin, “Öncü Gençlik, Türkiye’nin en iddialı ve teşkilatlı gençlik örgütüdür. Öncü Gençlik’in tek rakibi vardır o da kendisidir.  Öncü Gençlik, Amerikan Dışişleri Bakanı Tillerson’a hem söylemde hem eylemde duruşunu göstermiştir. Şu anda partimizin siyasetleri en geniş tabanda tartışılabilir ve konuşulabilir hale gelmiştir. Öncü Gençliğin rakipsiz olması önümüze yeni görevler koymaktadır: vatanseverliği ve teşkilatımızı büyütmek. Sadece Vatan Partisi gençliğe bu kadar önem vermektedir. Üniversitelerimizde yerleşeceğimiz kökleşeceğimiz bir sürece giriyoruz. Üniversitelerde iktidar olacağımız bir süreçteyiz” diyerek Öncü Gençlik’in üzerine düşen görevleri belirtti.

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tugay Şen, Zeytin Dalı Harekatı’nda gelinen nokta ve Türkiye’deki siyasi durum ile Vatan Partisi’nin programının daha milli hükümet kurulmadan uygulanmaya başlandığını söyleyerek “O yüzden Vatan Partisi programının Türkiye için tek seçenek olduğu aşikar. Bunu TÜSİAD Yüksek İstişare Başkanı’nın konuşmasından da anlıyoruz. TÜSİAD Yüksek İstşare Başkanı’nın yaptığı konuşmadan Türkiye’de çelişmenin milli çelişme olduğunu bir kez daha anlıyoruz. Atatürk devrimlerinin tamamlanmasının, Vatan Partisi’nin bütün programının uygulanmasının zorunlu olduğu ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Genel Başkanımız Doğu Perinçek’in seçilmesi ile gerçekleşeceğini anlıyoruz” dedi.

Öncü Gençlik Genel Sekreteri Uğurcan Yardımoğlu, “Hep başka tarihlerde yaşasaydık keşke biz şansısız derdik. Ancak içinde bulunduğumuz koşullar bize bu hayalimizi sorgulattı. Biz üçüncü Jöntürk kuşağı olarak devrim kuşağının içindeyiz. Gerçekten de bu salonda oturan arkadaşlar ve Öncü Gençlik, Vatan Partisi’nin iktidarını görecek olan kuşaktır. Uluslararası duruma bakıyoruz. Atlantik kampı gerilemenin eşiğinde ve Asya milletleri ilerleme kaydediyor. Türkiye, Fırat Kalkanı ile Amerika’nın Suriye’nin kuzeyindeki terör koridoru projesini bozdu. Şimdi Zeytin Dalı Harekatı ile Mehmetçiğimiz o koridoru bozacak. Buradan Mehmetçiğe selam gönderiyoruz. Bütün partilerin programlarına bakıyoruz; milleti birleştirecek, üretim ekonomisini uygulayacak başka bir parti yok. Ve milletimiz, önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde doğru seçimleri yapacaktır. Ancak zemin ve zaman bizimle iken yapmamız gereken görev vardır. İktidar mücadelesiyle örgütlenme atağı gerçekleştireceğiz. Vatan savaşının kesin olarak gerçekleşmesi için Vatan Partisi’nin iktidar olması şarttır. Gençlik her anlamda bir ülkenin geleceğidir. Vatan Partisi dışında hiçbir parti gençliğin önüne parlak bir gelecek sunmuyor. Şimdi o gençleri partiyle buluşturma zamanıdır. Gençliği partiyle buluşturursak en çok genç oyları Doğu Perinçek alacaktır. Gençliğin gelecek planlarına önem veren tek lider Doğu Perinçek’tir.

Hedef milli hükümet kurmaktır, iktidar olmaktır Cumhurbaşkanımızı Doğu Perinçek yapmaktır Türkiyeyi yeni bir gençlik modeli ile tanıştıracağız sizlerin gözlerine bakarken bu görevleri yapacağınızı görüyorum. En ağır yüklerin altından örgütlenerek kalkacağız.

Genel Başkan Yardımcımız Serhan Bolluk “Afrin’in devamı gelecek duramayız. Amerikayı Suriye’nin ve Irak’ın kuzeyinden sökebilecek tek ülke Türkiye. Dolayısıyla Türk ordusu bu mücadeleye devam edecek o kararlılıkta Vatan Partisi Türk ordusunu desteklemeye devam edecek. Afrin harekatımız büyük bir kararlılıkla devam etmeli. Çünkü sizler okullardaki Mehmetçiklersiniz. Mehmetçik Afrinde elinde silahla savaşıyor sizler de elinizde megafonla okullarda savaşıyorsunuz. Ben Öncü Gençliğin bütün görevleri layıkıyla yapacağına eminim. Nasıl bir gelecek çizdiğinizi aslında bu divanı oluşturarak göstermiş oluyorsunuz. Ancak şimdi bulunduğunuz okul sıralarında şu 20 ay Vatan Partisi’nin Öncü Gençliği olarak Cumhurbaşkanlığı seçimlerine çok sıkı asılmanızı bekliyoruz.”

Konuşmaların ardından geçmiş dönem faaliyet raporu sunuldu. Öncü Gençlik İl Yönetimi adayları ve Öncü Gençlik üyesi pek çok arkadaş konuşmalar yaptı. İl kurultayında gerçekleştirilen seçimde yeni il yönetim kurulu belirlendi ve Öncü Gençlik İzmir İl Başkanı olarak Ferdi Tanhan seçildi.

oncugenclik.org.tr, 26.2.2018