Ana Sayfa Haberler İZMİR ÖNCÜ GENÇLİK’TEN GÖRKEMLİ KURULTAY

İZMİR ÖNCÜ GENÇLİK’TEN GÖRKEMLİ KURULTAY

1011

Öncü Gençlik İzmir Olağan İl Kurultayı yüzü aşkın gencin katılımıyla yapıldı.Kurultay’ın Divan Başkanlığı’nı Öncü Gençlik İzmir İl Örgütü’nden mezun olan ve şu an Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Tugay Şen yaptı. Kurultay sonuçlarına göre, İzmir Öncü Gençlik İl Başkanlığı görevine oy birliğiyle Cansu Cantürk seçildi.

Öncü Gençlik İzmir Olağan İl Kurultayı’na Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Serhan Bolluk, Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş, Öncü Gençlik Genel Sekreteri Uğurcan Yardımoğlu ve Vatan Partisi İzmir İl Başkanı Rıfat Mutlu da katılarak konuşma yaptılar.

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bolluk: ‘’Son yüz yılın en büyük sarsıntılarından birini yaşıyoruz. Devletin her kademesinde muazzam bir temizlik yürütülüyor.Bu mücadele daha da sürecek. Çok büyük bir mücadele yürüttük ve meyvelerini aldık.’’ şeklinde konuştu. Türkiye’nin Avrasya cephesine yaklaşmasının önemini vurgulayan Bolluk; ‘’Kemal Kılıçdaroğlu Şangay İşbirliği Örgütüne karşı son nefesime kadar mücadele edeceğim diyor. O zaman git Amerikan ordusuna yazıl.’’ diyerek CHP’nin tavrını eleştirdi. Vatan Partisi İzmir İl Başkanı Rıfat Mutlu ise konuşmasında partisinin gençlik teşkilatına güvendiklerini belirtti.

Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş Türkiye’nin vatan savaşı verdiğini belirterek; ”Türk gençliği her dönem memleket meselelerini omuzlarında taşımıştır, Türk devriminin itici gücü olmuştur. Türkiye, emperyalizmin cenderesinden kopuş yaşamaktadır. Bu kopuş devrimci durumu doğurur. Bu süreci bir tek Vatan Partisi başarıya ulaştırır. TSK’nın hiyerarşisini bozanlar, Lozan’a düşmanlık yapanlar, Abdülhamit’e sarılanlar bu süreci başarıya ulaştıramazlar.” dedi. Aykut Diş: ‘’Öncü Gençlik sistemin değil yaşamın içindedir. Bencilliğe, bağımlılığa, tembelliğe, vicdansızlığa meydan okuyoruz.” ifadelerinde bulundu.

BİR DAHA ALADAĞLAR OLMASIN DİYE ÖNCÜ GENÇLİK’İ BÜYÜTMELİYİZ

Öncü Gençlik Genel Sekreteri Uğurcan Yardımoğlu: ‘’Tarikatçılığı cemaatçiliği geri ilişkileri savunanları alaşağı etmek durumundayız. Türkiye’de gençliğin tarikat yurtlarında Aladağ’ da alevler içinde yanmasını istemiyorsak.Partiye bağlı bir Öncü Gençlik yaratmak zorundayız ve Öncü Gençliği büyütmek zorundayız.’’ dedi.

VARLIĞIMIZ MİLLETİMİZE VE PARTİMİZE ARMAĞAN OLSUN

Kurultayda seçilen yeni Öncü Gençlik İzmir İl Başkanı Cansu Cantürk teşekkür konuşmasında ‘’İzmir’in bütün kampüslerinde vatanseverliğï ve devrimciliği damarlarına kadar temsil eden Öncü Gençlik var. Varlığımızı milletimize ve partimize armağan etme iradesiyle çalışacağız.’’ dedi.

Öncü Gençlik İzmir Olağan İl Kurultayı’nda altı genç Vatan Partisi’ne üye olarak mücadeleye katıldı. Yeni üye olan isimlerden Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencisi Pınar Erdek: ‘’Ben bir üniversite öğrencisiyim, bir kadınım, Atatürkçüyüm, vatanseverim. Ama umutsuzdum. O umursamayan, duymayan, görmeyen insanlardan biriydim. Ta ki Öncü Gençlik’le tanışana kadar. Öncü Gençlik bana umut aşıladı, nasıl kazanacağımızı gösterdi. Öğretmenim oldular, benden de öğretmenleri olmamı istediler. Öncü Gençlik’te arkadaşlığı öğrendim, mücadele etmeyi öğrendim.’’ şeklinde konuştu.

İzmir Olağan İl Kurultayı’nda gerçekleştirilen seçimler sonucunda 36 üst delege 12 İzmir il yöneticisi seçildi.

5

4

3

2

oncugenclik.org.tr, 05.12.2016