Ana Sayfa Haberler İZMİR ÖNCÜ GENÇLİK’TEN VATAN PARTİSİ TARİHİ EĞİTİMİ

İZMİR ÖNCÜ GENÇLİK’TEN VATAN PARTİSİ TARİHİ EĞİTİMİ

707

Öncü Gençlik İzmir, Öncü Gençlik’in kuruluşunun 24. yıl dönümünde Vatan Partisi Tarihi eğitimi yaptı.

Öncü Gençlik İzmir, Vatan Partisi İzmir İl Başkanlığında, İzmir İl Başkanımız Ferdi Tanhan’ın verdiği “Parti Tarihi” eğitimi ile, Öncü Gençlik’in 24. yılını kutladı.

Soru-cevap şeklinde gerçekleşen eğitimde; Türkiye İhtilalci İşçi Köylü Partisi’nden Vatan Partisi’ne olan süreç değerlendirildi. Çeşitli video ve fotoğrafların da gösterildiği etkinlikte Öncü Parti’nin görevi ve sorumlulukları konuşuldu. Tanhan’ın; “Vatan Partisi, diğer sistem partilerinden farklıdır. Çünkü partimiz, halkın arasında ayrımcılağa yol açan hiçbir uygulamaya izin vermez. Parti, o anın ihtiyacına göre karar verir. Tarihi ve teorik bir mirasa yaslanır.

Dünya üzerindeki bütün devrimleri kendine miras edinerek, tarihi kendisinden başlatmayarak değerlendirmelerde bulunur. İşçi ve emekçi sınıflarına dayanır ve mücadele içinde halkın öncülerine uzanır. Bilimi önder kabul eder. Örgütsel ve ideolojik bağımsızlığı esas alır. Halka güvenir. Mücadele içinde yetişmiş, sınavlardan geçmiş devrimci kadrolar yetiştirir” sözleriyle Vatan Partisi’nin öncü tutumunundaki esaslara değininirken; Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde iktidar olacak partinin, Vatan Partisi olacağını vurgulayarak sözlerini tamamladı.

Öncü Gençlik Göreve

Öncü Gençlik İzmir Eski İl Başkanı, Vatan Partisi İzmir İl Saymanı Cansu Cantürk’ün de söz aldığı eğitimde Öncü Gençlik’in önemi vurgulandı. Cantürk, “Sistem partilerinin tam tersine; gençliğe önem veren, gençliğin fikirlerine önem veren, gençliğe kucak açan bir partiyiz. Umutsuzluğu yıkan, umut ışığı veren Öncü Gençlik kadrolarının mücadele etmesi gereken bir süreçteyiz. 24. yılımız kutlu olsun, daha nice 24 yıllara, nice hayalini kurduğumuz dünyayı yaratma mücadelesine…” sözlerinin ardından tüm Öncü Gençlik üyelerini göreve çağırdı.

Yeni üyelerin de katılım gösterdiği ‘Parti Tarihi’ eğitimi, Öncü Gençlik 24. yıl hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.

oncugenclik.org.tr, 19.4.2018