Ana Sayfa Haberler KAYSERİ ÖNCÜ GENÇLİK YENİ BAŞKANINI SEÇTİ

KAYSERİ ÖNCÜ GENÇLİK YENİ BAŞKANINI SEÇTİ

1288

Öncü Gençlik Kayseri, Öncü Gençlik Genel Sekreter Yardımcısı Özgür Açıkgöz’ün katılımıyla il kurultayını topladı.   Vatan Partisi Kayseri İl Binası’nda gerçekleşen kurultay, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün gazi ve şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başladı.

Divan Kurulu Başkanlığı’na seçilen Özgür Açıkgöz konuşmasında; “ Kayseri büyük bir eşik atladı. Öncü Gençlik yeni yönetimiyle daha önemli işler başaracak. Kayseri’de Öncü Gençlik rüzgarı esecek. Bunun teminatı doğru siyaset ve gençliğin iradesidir. Çalışmalar tüm hızıyla sürecek. Kayseri çalışmalarıyla; Güneşi Doğu’dan Doğuracak!” dedi.

Ardından Vatan Partisi Kayseri İl Başkanı Eyüp Selahattin Karakaş konuşmalarını yaptı. Karakaş; “ Parti tarihinde, devrim tarihinde gençliğin önemi büyüktür. Kayseri’de daha büyük işler yapmak için, gençliğe ihtiyaç var. Bu ihtiyaç olan gençlik, parti kültürüne uygun, devrimci ahlakına uygun gençliktir. Öncü Gençlik bunun okuludur. Gençliği bilinçli yapma da, okul gibi işlemektedir. Şimdi asıl görev Doğu Perinçek’i cumhurbaşkanı yapmaktır. “

Eyüp Salahattin Karakaş’ın konuşmasının ardından, oylamaya geçildi. Oy birliğiyle Ela Özsoy Öncü Gençlik Kayseri İl Başkanı oldu. Ela Özsoy konuşmasında;

“Sizleri güneşi doğuracak olanların azim ve kararlılığıyla selamlıyorum. Bugün güneşi doğuracak olanlar, 1908’de Payitahtı titreten İttihatçılardır. Bugün güneşi doğuracak olanlar, mandayı kabul etmeyen Tıbbiyeli Hikmetlerdir. Bugün güneşi doğuracak olanlar, İstiklali için canını ortaya koyan Hasan Tahsin’dir, Sütçü İmam’dır. Bugün güneşi doğuracak olanlar; battaniyeyi merminin üstüne seren kadınlardır, Nene Hatun’dur, Gördesli Makbule’dir, Kara Fatma’dır, Sabiha Gökçen’dir. Bugün güneşi doğuracak olanlar; Afrin’de zafere koşan, Muzaffer Mehmetçiktir. Bugün güneşi doğuracak olanlar; istiklal için dünyaya meydan okumuş, Ebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Bugün güneşi doğuracak olanlar; buğday başaklarındaki emek ve namusu, çoban yıldızının devrimciliğine bulayanlardır. Vatan Partisi’dir. Öncü Gençlik’tir.

Görevlerimizin farkında, sorumluluklarımızın bilincindeyiz. Bilincimiz; gözünü kırpmadan savaşan Mehmetçiğimizin bilincidir. Görevimiz; Mehmetçiğin ardında, mücadelenin en ön safında savaşmaktır. İrademiz çelik gibi sert. Gün çeliğe su verme günüdür. Su vereceğiz, yeşerip büyüyeceğiz. Büyüyüp güneşi zapt edeceğiz. Zapt edip; Güneşi Doğu’dan doğuracağız! Söz veriyoruz!

Gençlik olarak söz veriyoruz. Türk milletini Ergenekon’dan çıkaran demirci ustasını, 100 yıllık Ermeni Soykırım’ı Yalanı kamburundan kurtaran vatanperveri, vatan savaşını muzaffer kılacak komutanı cumhurbaşkanı yapacağız. Başarıdan eminiz! Emin olmamız mücadele azmımızın sayesindedir. Emin olmamız mücadelemizin haklı olmasındandır. Emin olmamız, milletin umudu olmamızdır. Yaşasın haklı ve onurlu mücadelemiz. Yaşasın Vatan Partisi! Hepinize saygı ve selam!” dedi.

oncugenclik.org.tr, 13.3.2018