Ana Sayfa Haberler KIRKLARELİ ÖNCÜ GENÇLİK YENİ BAŞKANINI SEÇTİ

KIRKLARELİ ÖNCÜ GENÇLİK YENİ BAŞKANINI SEÇTİ

1266

Öncü Gençlik Kırklareli, Öncü Gençlik Genel Sekreter Yardımcısı Onur Özcan’ın katılımıyla Olağanüstü İl Kurultayını topladı.

Vatan Partisi İl Başkanlığı’nda toplanan Öncü Gençlik Kırklareli yeni başkanını ve yönetimini belirledi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Divanın seçilmesi ile başlayan il kurultayı faaliyet ve maliye raporlarının  aklanmasıyla devam etti. Rapor sunumlarının ardından söz alan Onur Özcan konuşmasında ‘’Öncü Gençlik 25 yıllık tarihinde çok büyük işler  başardı. Bu işleri başarabilmek için büyük bir miras, büyük bir gelenek gerekli. İşte o gelenek yarım asırdır her türlü zorluğa göğüs gererek mücadele eden Vatan Partisi tarihidir. O miras 150 yıllık Jön Türk devrimciliği mirasıdır. Miras aldığımız bayrağı partimizin büyük tecrübesi ile birleştirerek ileriye taşımak, ömür boyu partili mücadeleyi esas almak yarının iktidar sahiplerinin yani Öncü Gençlik’in en önemli görevidir.’’ dedi.
Ardından Öncü Gençlikten mezun olan eski İl başkanı Hüseyin DEMİRCAN konuşmasında ‘’Partimizin fedaileri olarak üzerimize düşen sorumlulukları omuzlarımızda hissediyoruz. Devlet için kadro yetiştiren Mekteb-i Mülkiye neyse Vatan Partisi için Öncü Gençlik odur. Öncü Gençlik Türk devriminin kadro ocağıdır.’’ dedi.

Kurultayda Öncü Gençlik Kırklareli İl Başkanlığı görevine oy birliğiyle Sinan Güngör seçildi. Sinan Güngör yaptığı konuşmada; ‘’Öncü Gençlik olarak Kırklareli’nde sürdüreceğimiz mücadelemizde yılmadan kararlılık ve sabırla vatanseverliğin kalesi haline getirdiğimiz örgütümüzü bir adım daha öteye taşımak gayreti içerinde olacağız. Kırklareli’nin bütün vatansever gençlerini Vatan Partisi’nde buluşturacağız.” dedi.

oncugenclik.org.tr, 26.2.2019