Ana Sayfa Haberler KONYA ÖNCÜ GENÇLİK GÖKHAN ALGAN PARTİ OKULUNU TAMAMLADI

KONYA ÖNCÜ GENÇLİK GÖKHAN ALGAN PARTİ OKULUNU TAMAMLADI

1380

Vatan Partisi Öncü Gençlik Konya, Öncü Gençlik üyelerinin ideolojik, siyasi ve pratik donanımlarını zenginleştirmek için düzenlediği parti okulunu tamamladı. Vatan Partisi Konya İl Başkanlığında gerçekleştirilen parti okulunda Strateji ve Siyaset, Bilimsel Sosyalizm ve Bilim, Vatan Partisi ve Tüzüğü üzerine eğitimler verildi.

Parti Okuluna 23 Mart 1998 tarihinde vefat eden Öncü Gençlik Konya İl Başkanlığı görevi de yapmış olan Gökhan ALGAN’ın ismi verildi. Öncü Gençlik Konya Gökhan ALGAN Parti Okulunun ilk dersini Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım KOÇ ‘Bilimsel Sosyalizm ve Bilim’ konulu eğitimiyle başladı. Bilimsel Sosyalizm ve Bilim eğitimini veren KOÇ, Bilimel Sosyalizmin tarihini, köklerini ve esaslarını anlattı.

Parti Okulunda ikinci oturum Öncü Gençlik Konya İl Başkanı Onur ÖZCAN’ın ‘Vatan Partisi ve Tüzüğü’ konulu eğitimiyle devam etti. ‘Vatan Partisi ve Tüzüğü’ eğitimini veren Özcan, “Öncü partide çıkarcılığa, ayak oyunlarına, bencilliğe yer yoktur. Vatan Partililer halka, yurttaşlara ötekileştirici gözle bakmaz. Emeğini karşılıksız verir. Emeği ancak Vatana ve millete verdiği yararla ölçülür.”dedi.

Parti Okulunda son oturum Öncü Gençlik Genel Sekreteri Uğurcan YARDIMOĞLU’nun ‘Strateji ve Siyaset’ eğitimiyle devam etti. Yardımoğlu, ‘Pratik teorinin anasıdır pratik gerçeğin ölçütüdür, Parti de tıpkı insan gibi kendini deneye deneye yeniler ve düzenler hatalardan ve çelişkilerden ders çıkarır en uygun strateji ve siyaseti izler ve uygular’ dedi.

Parti Okulu sonunda Öncü Gençlik Genel Sekreteri Uğurcan YARDIMOĞLU üyelerin sorularını yanıtladı.

oncugenclik.org.tr, 3.3.2018