Ana Sayfa Haberler MARMARA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNDEN TERÖRE TEPKİ

MARMARA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNDEN TERÖRE TEPKİ

1008

Marmara Üniversitesi, Vatan Partisi Öncü Gençlik, Marmara Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Kulübü ve Marmara Ülkücüleri önderliğinde taraftar kulüpleri ve vatansever öğrenciler, PKK’nın uzantısı olan terör örgütü TAK’ın Beşiktaş’ta yaptığı hain saldırıda şehit olan polislerimiz ve vatan evlatlarımız için Türk bayraklarıyla yürüdü.
Yürüyüşte basın açıklaması yapan Öncü Gençlik Marmara Sekreteri Anıl Solmaz: “Ateşten günlerdeyiz. Her gün vatanımızın dört bir yanından gelen kara haberlerlerle sarsılıyoruz. Terör, Türk Milletini yıldırmaya, korkutmaya çalışıyor. Her gün şehitler veriyoruz. Mehmetçiğe ve polisimize kurşun sıkan, şehirlerimizde bombalar patlayan terör örgütleriyle savaşıyoruz. Terörün arkasındaki gücü biliyoruz. ABD, “kara gücüm” dediği PKK/PYD’ye silah vererek sözde Kürt Koridoru’nu açmaya çalışıyor. Türkiye’yi bölmeyi çalışan terör, bütün Türk Milletini hedef alıyor. Türk Milletini dağıtmaya, yıldırmaya, korkutmaya çalışıyor. İnsan korkar, ama millet korkmaz. Bizler korkunun üzerine üzerine yürüyen büyük milletin gençleriyiz. Korkmuyoruz, kararlıyız. Tarihin her safhasında Türk milletine yöneltilen saldırılar nasıl bertaraf edildiyse, 1915’te Çanakkale’de emperyalistlerin kanlı elleri nasıl kırıldıysa, 1919’da düşman işgali nasıl İstiklal Savaşı’yla nasıl bozguna uğratıldıysa, bu terör kuşatması yine yarılacak. Türk gençliği ve Türk Milleti terör örgütlerine ve terörü destekleyenlere boyun eğmeyecektir.” ifadelerini kullandı.
Yürüyüşte “Mecliste PKK İstemiyoruz”, “Teröre Karşı Türk Gençliği Ayakta”, “Vatan Sana Canım Feda”, “Polise Uzanan Eller Kırılsın”, “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez”, “Hepimiz Polisiz Biz Türkiyeyiz” sloganlarının atıldığı yürüyüşte, üniversitelerde de bölücü unsurlara geçit verilmeyeceği vurgulandı. Yürüyüş, yerleşke içerisinde bulunan polislere taziye ziyaretiyle son buldu.

MARMARA

oncugenclik.org.tr, 13.12.2016