Ana Sayfa Haberler MİLLİ GÜÇLERDEN BAŞKANLIK UYARISI

MİLLİ GÜÇLERDEN BAŞKANLIK UYARISI

917

Vatanseverler 29 Ekim’de, Başkanlık dayatmalarına ve Amerikan destekli bölücü-gerici teröre karşı Ankara, İstanbul ve İzmir’de binlerce yurttaşın katılımıyla gerçekleşen yürüyüşlerde kararlılık mesajı verdi.

 

KIZILAY MİTİNG ALANINA DÖNDÜ

 

Güvenpark’tan Anıtkabir’e ‘‘Başkanlığa Hayır, Yaşasın Cumhuriyet’’ ve ‘‘Cumhuriyet Geleceğimizdir’’ pankartları ile yüründü.

 

Sabah erken saatlerden itibaren kalabalık Güvenpark’ta toplanmaya başladı. Binlerce Ankaralı ellerinde Türk bayrakları ile Kızılay’a akın etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan mitingde on bini aşkın yurtsever, şehitlerimiz için asker selamı verdi.

 

Vatan Partisi Ankara İl Başkanı Ercan Enç konuşmasında; ‘‘Cumhuriyet, bizi tebaalıktan kurtarıp özgürlüğümüze kavuşturdu. Cumhuriyet, hakimiyetin kayıtsız şartsız milletin olmasıdır. Cumhuriyet, Türkiye’nin Pensilvanya’dan değil Ankara’dan yönetilmesidir, bağımsızlıktır. Cumhuriyet emektir, vatandır, namustur. Cumhuriyet, kadınlarımızın özgürleşmesidir. Kanla, irfanla kurduğumuz cumhuriyetimizi yaşatacağız.’’dedi.

IMG_6762

 

İSTANBUL’DA 29 EKİM COŞKUYLA KUTLANDI

 

İstanbul’da Tünel Meydanı’ndan Galatasaray Lisesi’ne gerçekleşen yürüyüşte sık sık ‘Başkanlığa Geçit Yok, Yaşasın Cumhuriyet’, ‘Hepimiz Mehmediz, Biz Türkiye’yiz’, ‘Cumhuriyet Devrimi Kazanacak’, ‘Mustafa Kemal’in Askerleriyiz’ sloganları atıldı. Yürüyüş sırasında çevredeki binalardan 15 Temmuz’un kahramanlarından Şehit Ömer Halisdemir’in pankartı açıldı. Binlerce yurtsever şehitlerimiz ve terörle mücadele eden Mehmetçik için asker selamı verdi.

 

Vatan Partisi İstanbul İl Başkanı Erkan Önsel, ‘‘Şimdi emperyalist haramiler Türkiye’nin sınırlarına Amerikan koridoru çizmeye kalkıyorlar. Amerika ile Türkiye cephe cepheye gelmiştir. Cumhuriyetimizi yıkamazsınız, Türkiye’yi bölemezsiniz. Birinci vazifemiz iç cepheyi sağlam tutmaktır. ’’ açıklamasında bulundu. 

istanbul

 

İZMİR CUMHURİYET COŞKUSUYLA BAYRAMINI KUTLADI

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamak için 29 Ekim Cumartesi günü Karşıyaka’da buluşan İzmirliler Karşıyaka’yı kırmızı beyaza boyadı.

 

Karşıyaka İzban Önü’nde saat 16.30’da başlayan yürüyüşte “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz”, “Başkanlığa Geçit Yok Yaşasın Cumhuriyet”, “Hepimiz Mehmediz Vatanı Böldürmeyiz”, “Lozan’a Düşmanlık Düşmanlığa Uşaklıktır” sloganları atıldı.

 

Vatan Partisi İzmir İl Başkanı Rıfat Mutlu konuşmasında: Türkiye’nin ve Cumhuriyet’in parlayan yıldızı İzmirimizle gurur duyuyorum. Türkiye’nin bölünmez bütünlüğü için korkmadan çarpışan Mehmetçiğimize gani gani rahmet diliyoruz. 15 Temmuz’da darbe girişimini yapan ABD’dir diyebilmemiz lazım. Siyasi partiler değil söz konusu olan, söz konusu olan ulusumuzun bütünlüğüdür” dedi.

izmir

 

oncugenclik.org.tr, 30.10.2016